دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/03/26
مصرف نا منظم دارو و عدم تبعیت بیمار از دستور مصرف دارو؛ از علل اصلي ناکامی در درمان فشارخون بالا
بي‌علامت بودن بيماري، عدم تبعیت بیمار از دستور مصرف دارویی، مصرف نا منظم دارو، اطلاعات ناکافی بیمار نسبت به بيماري و عوارض جانبی آن، از علل اصلي ناکامی در درمان فشارخون بالا می باشد.
1398/03/26
انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان کانون بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اعضای هیئت مدیره و بازرسان مجمع بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در انتخاباتی با حضور همکاران مشخص شدند.
1398/03/26
قابل توجه اعضاء هیئت علمی و فعالان حوزه آموزش؛
فراخوان معرفی فرایندهای آموزشی به جشنواره شهید مطهری
1398/03/26
معاون بهداشت دانشگاه در بازدید از پایگاههای سلامت سراوان:
طراحی مداخلات درمانی برای بیماران فشار خون بالا از مهمترین اهداف نظام سلامت است.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدمصرف نا منظم دارو و عدم تبعیت بیمار از دستور مصرف دارو؛ از علل اصلي ناکامی در درمان فشارخون بالا
بي‌علامت بودن بيماري، عدم تبعیت بیمار از دستور مصرف دارویی، مصرف نا منظم دارو، اطلاعات ناکافی بیمار نسبت به بيماري و عوارض جانبی آن، از علل اصلي ناکامی در درمان فشارخون بالا می باشد.
اعضای هیئت مدیره و بازرسان مجمع بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در انتخاباتی با حضور همکاران مشخص شدند.
آقای علیرضا سهیلی مدیر منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: انتخابات اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان پنجشنبه مورخ 23/3/98 با حضور نمایندگانی از فرمانداری زاهدان و جمعی از بازنشستگان دانشگاه در سالن همایش های پردیس دانشگاه برگزار شد.
توجه به اصول اقتصاد مقاومتی در فعالیت های مالی و اداری حوزه سلامت ضرورت دارد
کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، خلق مزیت های اقتصادی، صرفه جوئی و کاهش هزینه های غیر ضروری و در عین توجه به اصل عدالت در سلامت از مهمترین اصول اقتصاد مقاومتی در حوزه بهداشت و درمان است که باید همواره مورد توجه سیاستگزاران و مجریان برنامه های این حوزه قرار داشته باشد.
فراخوان چهارمین جشنواره بانوان کارآفرین برگزیده و آینده پژوه ایرانی
در راستای تبلور نقش برجسته بانوان در اقتصاد ملی و افزایش این نقش در حوزه کارآفرینی به عنوان یکی از نیازهای اساسی کشورو تقدیر از بانوان کارآفرین برتر کشور، انجمن آمایش سرزمین ایران، چهارمین جشنواره بانوان کارآفرین برگزیده و آینده پژوه ایرانی را با انتخاب بانوان برتر و تقدیر از این برگزیدگان برگزار می کند.
فراخوان معرفی فرایندهای آموزشی به جشنواره شهید مطهری
بیست و یکمین همایش کشوری آموزش پزشکی با شعار" افق های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در سده پیش رو" از 27 تا 29 فروردین 1399 در مرکز بین المللی همایش­های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد.
طراحی مداخلات درمانی برای بیماران فشار خون بالا از مهمترین اهداف نظام سلامت است.
در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، سنجش و شناسایی فشار خون کافی نیست، طراحی مداخلات برای کنترل فشار خون افراد شناسایی شده از مهمترین اهداف نظام سلامت است.
مقاومت و عدم رضایت به اعزام، برخی از مادران باردار مناطق روستایی سراوان، مهمترین تهدید سلامت
بیش از ۵۰ درصد مادران بارداری که به علت پیشگیری از عوارض بارداری به بیمارستان ارجاع داده می شوند، متأسفانه رضایت به اعزام نمی دهند و موجب اختلال در خدمات سلامت می گردند.
ظرفیت درمانی شهرستان سراوان به 350 تخت بستری افزایش پیدا می کند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: راه اندازی بیمارستان جدید سراوان مهمترین اولویت نظام سلامت در این شهرستان است و با توجه به اهمیت این موضوع برای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز برای راه اندازی این بیمارستان جدید نیز تامین شده است.
اقدام خداپسندانه متخصص رادیولوژی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه و انجام سونوگرافی برای مادران باردار منطقه ریگ ملک
متخصص رادیولوژی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه در اقدامی خداپسندانه با تقبل هزینه های سونوگرافی مادران باردار منطقه ریگ ملک میرجاوه و با حضور در این منطقه اقدامات تشخیصی لازم را برای این مادران انجام داد.
افزایش ضخامت عضله قلب و تاثیر منفی در عملکرد طبیعی قلب از عوارض فشار خون بالا
دکتر کاوه اورعی یزدانی متخصص قلب و عروق بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: فشار خون علاوه بر افزایش بیمارهای عروق قلبی و مغزی، منجر به افزایش ضخامت عضله قلب، نارسایی قلبی و بروز سکته های قلبی و مغزی نیز می شود.
تقدیر از نقش دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان در کاهش آسیب های اجتماعی
خدمات دانشگاه علوم پزشکی صرفا در ارائه خدمات بهداشت و درمان خلاصه نمی شود و نقش این نهاد در کاهش آسیب های اجتماعی نیز قابل تقدیر است.
با تلاش و پی گیری 18 ساعته، بالاخره مادر باردار برای اعزام به بیمارستان رضایت داد
مادر باردار بدحال پس از 18 ساعت تلاش بی وقفه توسط مامای مرکز خدمات جامع سیرکان، مدیر شبکه بهداشت و درمان، امام جمعه و همچنین رئیس شورای شهر برای اعزام به بیمارستان رضایت داد.
کمپین من فشار خون خود را می دانم...گامی در مسیر مشارکت مردم در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون
کمپین من فشار خون خود را می دانم، به منظور ترغیب شهروندان جهت مشارکت در بسیج ملی کنترل فشار خون در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز گردید.
سنجش فشار خون کافی نیست، کنترل عوارض فشار خون هدف ماست.
اجرای مداخلات بهبود مراقبت ها، آموزش به منظور افزایش سواد سلامت، و کنترل عوامل خطر از مهمترین راهبردهای کنترلی، پس از شناسائی بیماران فشار خونی است.
معرفی دو واحد عطاری متخلف عرضه کننده قرص برنج به مراجع قضایی
در جریان انجام گشت های مشترک نامحسوس بازرسان این معاونت و پلیس اماکن زاهدان از عطاری های این شهر، از دو واحد عطاری مقادیری قرص برنج کشف شد.
مسئول خدمات بیمارستان دارالشفاء میرجاوه تنها نماینده استان در کلاس پیش فصل داوران لیگ برتر فوتسال کشور
مسئول خدمات بیمارستان دارالشفاء میرجاوه به عنوان تنها نماینده استان، به کلاس پیش فصل داوران لیگ برتر فوتسال کشور دعوت شد.
فشار خون، آغاز شصت سالگی را برایم با درد و رنج همراه ساخت
حبیب الله میری بنجار بیمار بخش دیالیز بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: از سه سال قبل در حالی پا به شصت سالگی گذاشتم که بدلیل فشار خون بالا، عملکرد کلیه هایم مختل شده بود.
در مسابقات والیبال جام رمضان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تیم های معاونت فرهنگی و امور دانشجوئی و معاونت توسعه و مدیریت منابع به ترتیب مقام های اول مسابقات والیبال بانوان و آقایان را کسب کردند.
خانم فریده خمر سرپرست اداره رفاه و تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این باره گفت: مسابقات والیبال آقایان با حضور 14 تیم شرکت کننده به صورت چهار گروه برگزار شد که پس از برگزاری 26 بازی در مرحله دوره ای از هر گروه دو تیم به مرحله بعد راه یافتند.
مراجعه هزار و 500 نفر به بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای انجام غربالگری پرفشاری خون
طی روز گذشته هزار و 512 نفر برای انجام غربالگری پرفشاری خون به ایستگاه های بسیج ملی کنترل پرفشاری خون در بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مراجعه کردند.
شناسایی 36 بیمار بی اطلاع از فشار خون در پایگاههای فرودگاه و بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان