توافقنامه سطح خدمت

مقدمه
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال 1365 افتتاح شد و در این مدت به دلیل وجود توانمندی های تخصصی و توجه نظام جمهوری اسلامی به توسعه مناطق مرزی کشور مراحل بالندگی و شکوفایی خود را به سرعت طی کرده است. این دانشگاه با 366 عضو هیئت علمی در حال حاضر بیش از 4450 دانشجو در مقاطع تحصیلی دکترای تخصصی و فوق تخصصی، دکترای حرفه ای ، کارشناسی ارشد و کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند. علاوه بر این 7 مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده با تکیه بر توان تخصصی اعضای هیئت علمی و تجهیزات مدرن آموزشی و کمک آموزشی راه اندازی شده و 6 مجله علمی - پژوهشی به صورت بین المللی و به زبان انگلیسی منتشر می شوند که تعدادی از این ها دارای نمایه PUBMED می باشند.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان علاوه بر ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در حوزه علوم پزشکی و خدمات فرهنگی و رفاهی به دانشجویان، متولی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و نظارت و برنامه ریزی در حوزه غذا و دارو نیز می باشد.
این دانشگاه جنوب شرقی ترین نقطه کشور را تحت پوشش قرار داده و استقرار نظام هوشمند پایش، شناسایی و درمان بیماری های عفونی و غیرعفونی، باعث شده است تا بسیاری از عوامل خطر سلامت که می تواند به عنوان تهدید برای سلامت تمام شهروندان جمهوری اسلامی و حتی سایر کشورها تبدیل شود تحت کنترل قرار گیرد.

مسئولیت
1- ارائه خدمات و درمان سرپایی و بستری در سطوح عمومی- تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان ها و بهره مندی از درمان مناسب و تهیه دارو و ملزومات مورد نیاز درمان
2- تامین داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج و توزیع در داروخانه ویژه
3- ارائه خدمات سطح 1 در مراکز جامع خدمات شهری و روستایی
4- فراهم آوردن خوابگاه مناسب جهت اسکان دانشجویان
5- فراهم آوردن محل اسکان مناسب جهت فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی مشمول طرح تعهد خدمت در شهرهای زیر مجموعه
6- نظارت مناسب بر واحد های ارائه خدمات پزشکی خصوصی
7- نظارت بر آزمایشگاه ها و داروخانه ها
8- نظارت بر واحدهای عرضه کننده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی
9- نظارت بر واحد های تولیدی مواد غذایی
10- ارزیابی مستمر نظام مراقبت از بیماری ها
11- ارائه آموزش های مستمر به شهروندان در راستای ارتقاء سواد سلامت و خود مراقبتی