اخبار > خبر خوش دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در خصوص تامین هزینه های ساخت سه بیمارستان 540 تختخوابی استان توسط خیرین

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبــــر

خبر خوش دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در خصوص تامین هزینه های ساخت سه بیمارستان 540 تختخوابی استان توسط خیرین

 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور از تامین هزینه های ساخت سه بیمارستان 540 تختخوابی استان توسط خیرین سلامت ساکن خارج از کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور که در نخستین همایش بانوان خیر سلامت استان سیستان و بلوچستان سخن می گفت اضافه کرد: ماه هاست که با چند سرمایه گذار خارجی در حال مذاکره هستیم و در نهایت این افراد پرداخت هزینه های احداث این بیمارستان ها را متقبل شدند.

وی افزود: پرداخت اولیه آماده انتقال به کشور و تخصیص است، البته پیگیری های اداری به همت استانداری و دانشگاه های علوم پزشکی استان باید صورت پذیرد.

دکتر شهریاری اضافه کرد: با بهره برداری از این بیمارستان ها از لحاظ تخت بستری به استاندارد های کشوری می رسیم.

وی ادامه داد: در مجموع تا کنون100 هزار خیر سلامت،  7 هزار میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان هزینه کرده اند.

دبیر کلّ مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به نقش موثر بانوان در ترویج فعالیت های خیرخواهانه در خانواده ها افزود: امیدواریم بانوان بیش از پیش در این زمینه فعال باشند.

دکتر شهریاری همچنین تاکیدکرد: قاطبه علماء دینی و مراجع عظام، مشارکت خیرین در تامین نیازهای بهداشت و درمان مردم را بالاترین و ارزشمند ترین شکل وقف و اهداء می دانند. چرا که سلامتی نعمت و تلاش برای دسترسی مردم به زیرساخت های این حوزه، آسودگی خاطر بیمار و خانواده او را به همراه دارد.

  دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در این همایش گفت: با وجود تمام تحولاتی که در حوزه سلامت سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است، تا رسیدن به نقطه مطلوب و تحقق عدالت در سلامت راه دشوار و طولانی در پیش داریم. 

وی افزود: برای دستیابی به نقطه مطلوب همچنان‌ نیازمند تلاش و اقدام جهادی در بخش دولتی، مشارکت مردم و حضور خیّران سلامت هستیم.

وی با بیان اینکه تعداد تخت های بستری در استان سیستان و بلوچستان از 495 تخت در سال 1357 با 5 برابر افزایش  به 2786 تخت رسیده است تصریح کرد: این در حالی است که تعداد تخت های بستری کل کشور در این بازه زمانی 2 و نیم  برابر شده و از 56000 تخت به 128000 تخت رسیده است.

وی گفت: افزایش 5 برابری تعداد تخت های بستری هم نتوانسته است ”شاخص تعداد تخت به جمعیت“ در استان سیستان و بلوچستان را به متوسط کشوری برساند و در حالی که در کلّ کشور به ازاء هر 1000 نفر حدود 1.8 تخت بستری وجود دارد این شاخص در استان سیستان و بلوچستان تقریبا نصف این مقدار است.

دکتر هاشمی شهری افزود: تعداد خانه های بهداشت در استان ما از28 به 978 باب رسیده است امّا با وجود افزایش 34 برابری تعداد خانه های بهداشت روستائی در استان، بر اساس طرح گسترش شبکه نظام بهداشت کشور همچنان حدود 30 درصد از نیاز ما به خانه بهداشت تامین نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: راه اجتناب ناپذیری که برای تحقق عدالت در سلامت پیش رو داریم از مسیر افزایش بهره وری از منابع دولتی، صرفه جوئی در هزینه ها و کاهش هزینه های غیر ضروری،توسعه آموزش های همگانی با هدف ارتقاء سواد سلامت، ترویج خود مراقبتی و تقدم پیشگیری بر درمان و تامین منابع پایدار برای حوزه سلامت،     بستر سازی برای مشارکت خیرین در حوزه سلامت می گذرد.

وی با اشاره به اینکه هیچ نظام دولتی در هیچ جای دنیا بدون مشارکت و همراهی مردم موفق به پیشبرد اهداف توسعه نشده است تصریح کرد: ما خود را موظف می دانیم تا در کنار فعالیت های دولتی، بستر مشارکت مردم در حوزه سلامت را نیز فراهم کنیم.

دکتر هاشمی شهری  ادامه داد: از مشارکت خیرین بزرگوار در توسعه زیرساخت های فیزیکی، تامین تجهیزات پزشکی، تامین هزینه های جانبی درمان بیماران استقبال می کنیم.

وی همچنین به ارائه خدمات رایگان به بیماران و  فعالیت های مستمر عام المنفعه توسط گروهی از همکاران ما در بخش بهداشت  و درمان اشاره و ضمن تشکر از این خیرین نوعدوست، بر آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه فراهم کردن بستر فعالیت های آموزشی، پیشگیری، تشخیصی و درمانی این عزیزان تاکید کرد.

 

آقای غلام محمد طاهری رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان هم با اشاره به تاریخچه شکل گیری مجمع خیرین سلامت در کشور و استان گفت:  خوشبختانه خیرین سلامت در استان فعالیت های خوبی داشته اند که علیرغم قلت در تعداد از دیدگاه ما، کمک های بزرگی در راستای ارتقاء دسترسی مردم به خدمات نظام سلامت داشته است.

وی ادامه داد: اتمام ساخت بیمارستان 64 تختخوابی سل، ساخت مراکز جامع سلامت و پایگاه های زایمانی، اهداء یک واحد مسکونی، تکمیل نمازخانه بیمارستان نیک شهر از جمله کمک های خیرین در استان است.

وی ابراز امیدواری کرد: باهمراهی بیش از پیش خیرین، بتوانیم تا پروژه های نیمه تمام بهداشتی و درمانی را به پایان رسانده و به عرصه خدمت اضافه نمائیم.

خانم زیرکی رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان هم در این همایش گفت: این شورا از شش ماه گذشته با حضور حدود 40 نفر از بانوان تاثیرگذار استان، آغاز بکار کرد.

وی با اشاره به فعالیت های این شورا تصریح کرد: مشارکت های مردمی آموزش و پیشگیری و پژوهش حیطه های  فعالیت های این شوراست.

 وی با بیان اینکه بانوان سرمایه های عظیم انقلاب هستند که در عرصه های مختلف اجتماعی- سیاسی- اقتصادی و فرهنگی فعالانه حضور داشته اند اضافه کرد: به حق معتقدیم که زنان از طریق ترویج فرهنگ وقف باعث تحول جامعه می شوند.

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم تا با توانمندسازی بانوان و ترویج نشاط و شادی و ارتقاء سلامت را به کانون خانواده و جامعه تزریق کنیم.

در این مراسم از جمعی از خیران سلامت استان، خانواده  اهداء کننده عضو و تلاشگران این عرصه قدردانی شد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 


٢٢٧٤٤ - 1398/04/12

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات
انتصاب جناب آقای دکتر شاهپور رحمانی به عنوان مشاور فن آوری اطلاعات و IT
اطلاعیه ویژه پذیرفته شدگان مرحله اول المپیاد سلامت
اجرای طرح سنجش سلامت کانون دانشجوئی سی پی آر مهرورزی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 80 نفر از ساکنان حاشیه شهر زاهدان
اعلام نتایج شمارش آراء انتخابات نظام پرستاری در سراوان
مدیر امور تحقیقات و فناوری دانشگاه؛
نتایج اولیه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری در استان سیستان و بلوچستان حوزه زاهدان میرجاوه و خاش اعلام شد.
پیام تشکر دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تمامی تلاشگرانی که در پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری مشارکت داشتند
بازدید نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری ....فلسفه انتخابات نظام پرستاری انتخاب تاثیر گذارترین افراد، از میان بهترین هاست.
عدم رعایت بهداشت فردی و اصول ایمنی عامل ابتلای 5 نفر از دامداران شهرک دامداران زاهدان به تب کریمه کنگو (CCHF)
زنان بارداری که به دلیل عدم مراجعه مرتب به پزشک به زنان باردار پرخطر تبدیل می شوند.
افزایش تعداد مراجعات درمانی ناشی از زخم های دیابتی به بیمارستان بوعلی زاهدان / مبتلایان به دیابت، زخم ها را جدی بگیرند

محتوای مرتبط