اخبار > معیار ارزیابی ایده های فن آورانه در حوزه سلامت حفظ ایمنی بیمار و ارتقاء شاخص های پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هاست

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معیار ارزیابی ایده های فن آورانه در حوزه سلامت حفظ ایمنی بیمار و ارتقاء شاخص های پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هاست

با توجه به اهمیت ایمنی بیمار و تخصصی بودن حوزه سلامت، ارزیابی ایده های فن آورانه در این حوزه نیازمند دقت و حساسیت بالائی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: از آنجا که این حوزه کاملا تخصصی می باشد معیار ارزیابی ایده های فن آورانه در حوزه سلامت  حفظ ایمنی بیمار و ارتقاء شاخص های پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری هاست.

دکتر سید محمد هاشمی شهری ضمن اعلام حمایت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از فعالان حوزه فن آوری و مخترعان جوان گفت: در حال حاضر نیازهای متعددی در مراکز بهداشتی، درمان و آموزشی وجود دارد و مخترعان و ایده پردازانی که رشته های تخصصی آنها در حوزه فنی، مهندسی و علوم انسانی است نیز می توانند برای رفع آنها به نظام سلامت کمک کنند.

وی که در نخستین جلسه شورای فناوری دانشگاه در سال 1398 سخن می گفت بر اهمیت همکاری های تیمی و فعالیت های چند مرکزی تاکید کرد و افزود: در جلسه امروز ایده های خوب و ابتکارات و اختراعات قابل تاملی ارائه شد امّا برای آنکه این ایده ها به طور واقعی به مرحله تجاری سازی و استفاده در مراکز درمانی برسد لازم است تا حتما با استفاده از نظریات و مشاوره های تخصصی کارشناسان حوزه سلامت طراحی، اجرا و ارزیابی شود.

رئیس شورای فن آوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پشت سر گذاشتن مراحل مختلف حقوقی، اخلاق زیستی و آزمایشات لازم بر روی نمونه های انسانی را از دیگر الزامات استفاده از ایده ها و ابتکارات نو در حوزه سلامت برشمرد و گفت: اهمیت سلامت و امنیت بیماران تا حدّی است که بر خلاف دیدگاه های تجاری، قیمت تمام شده در جایگاه پائین تری در مقایسه با کارائی و اثر بخشی محصولات تولیدی قرار دارد.

 دکتر هاشمی شهری مرکز رشد فن آوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را پایگاهی مطمئن برای حمایت از ایده های کاربردی در حوزه سلامت برشمرد و افزود: خوشبختانه شراط مناسبی برای حمایت های حقوقی، فنی و آموزشی از نوآوران و مبتکران جوان در این مرکز وجود دارد.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه که شامگاه روز جمعه 27 اردیبهشت ماه 98 برگزار شد به تشریح برخی از دستاوردهای این مرکز در سال گذشته پرداخت.

دکتر حبیب غزنوی با اشاره به استقرار تعدادی از دانشجویان و اعضاء هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی در بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) گفت: خوشبختانه همکاری بین بخشی با این گروه باعث شده است تا بسیاری از تجهیزات پزشکی، فنی و تاسیساتی این بیمارستان با کمک این تیم بازسازی و بهسازی شده و به چرخه استفاده برگردد.

دبیر شورای فن آوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی صندوق حمایت از ایده ها نوآورانه و اختصاص سهم 20 درصدی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دراین صندوق را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته برشمرد و گفت: اقدام ارزشمند  دیگری که در سال گذشته در حوزه فناوری صورت گرفت ورود "شتاب دهنده ها" به مرکز رشد فناوری دانشگاه بود.

شایان ذکر است در این جلسه که با شرکت اعضاء شورای فناوری سلامت دانشگاه و جمعی از داوران طرح های فناورانه برگزار شد 10 نفر از فعالان حوزه فناوری از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دانشگاه سیستان و بلوچستان و تعدادی از افراد عادی  به معرفی ایده های خود پرداختند.          

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

   

 


٢٢١٢١ - 1398/02/28

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

غربالگری فشار خون 186 هزار نفر از هم استانیهای عزیزمطلوب است، ولی کافی نیست...همچنان تا 15 تیر ماه منتظر حماسه حضور مردم عزیز هستیم.
اعلام اسامی نامزدهای انتخابات نظام پرستاری و پایگاههای ثابت وسیار اخذ رای
اعضای انجمن طنز اداره ارشاد زاهدان به پویش ملی فشار خون پیوستند.
مولوی میر بلوچ زهی امام جمعه موقت اهل سنت میرجاوه: بهترین روش اطلاع رسانی سلامت هم کلام شدن با مردم با لهجه و گویش محلی خودشان است.
ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش رضایتمندی ارباب رجوع از ثمرات الکترونیکی شدن خدمات است
مشارکت اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت استان سیستان و بلوچستان در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا‌
توسعه و تحوّل در سلامت مردم رسالت مشترک همه مدیران و کارکنان دانشگاه است
پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با فراگیری مشاوره های سلامت روان...ارائه خدمات رایگان روانشناسان گروه سلامت روان به شهروندان در هفته مبارزه با مواد مخدر
با مشارکت بنیاد خیریه بخشش، تکنیک فوق تخصصی کاشت حلزون در زاهدان عملی می شود.
مراقبت و کنترل ویژه تیم های سلامت از54 نفرازمدد جویان زندانهای استان دارای پرفشاری خون
سرعت عمل در پی گیری و راه اندازی بخش کاشت حلزون در زاهدان قابل تقدیر است.
سازمان های مردم نهاد حلقه مفقوده دستیابی به عدالت اجتماعی هستند
ورود دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به چرخه "کاشت حلزون" و درمان ناشنوائی های ارثی در سیستان و بلوچستان
فراهم شدن امکان ارسال کتب تالیفی به کمیسیون ارزشیابی متون و منابع علوم پزشکی
مسیرهای ارتباطی مشخصی برای پی گیری امور درمانی در اختیار هموطنان عزیز قرار دارد
روابط عمومی / پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مهدی رجبی
پیاده روی وکوهپیمایی جامعه پرستاری زاهدان به مناسبت هفته بدون دخانیات و بسیج ملی کنترل فشار خون
شناسایی 31 نفر از شاغلین کارخانجات به پرفشاری خون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تشریح مبانی فقهی و علمی استهلال از دیدگاه فرق اسلامی و پاسخ به برخی از شبهات در نشست "نجوم و علوم اسلامی"
اعلام آمادگی 64 واحد صنفی در زاهدان برای پیوستن به پویش نم نم و تحریم فروش مواد دخانی

محتوای مرتبط