اخبار > انجام اعمال جراحی لاپاراسکوپی زنان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان ؛ به زودی
با خریداری تجهیزات جدید و پس از نصب امکانات جانبی ، اعمال جراحی لاپاراسکوپی زنان به زودی در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان انجام می شود.


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

خبـــر

انجام اعمال جراحی لاپاراسکوپی زنان در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان ؛ به زودی

با  خریداری تجهیزات جدید و پس از نصب امکانات جانبی ، اعمال جراحی لاپاراسکوپی زنان به زودی در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان انجام  می شود.

به گزارش روابط عمومی دکتر رضا کیخا رئیس اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هم اکنون یک دستگاه لاپاروسکوپی پیشرفته و جدید خریداری و در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) نصب شده است.

وی با اشاره به اینکه 200 میلیون تومان  برای خریداری و نصب این دستگاه هزینه شده است، ادامه داد: بنا به درخواست بیمارستان مبنی بر ضرورت نصب برخی امکانات جانبی، اقدامات لازم برای خریداری و نصب آن نیز در حال انجام ست و به زودی این دستگاه به چرخه ارائه خدمت افزوده می شود.

دکتر مریم رضوی متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی گفت: لاپاراسکوپی نوعی روش جراحی مدرن است که بدون باز کردن شکم و از طریق سوراخ های کوچک 0.5 تا 1 سانتیمتری انجام میشود.

وی تصریح کرد: تقریبا تمامی جراحی‌های زنان شامل برداشتن رحم، کیست تخمدان از این طریق قابل انجام است.

وی گفت: لاپاراسکوپی در درمان نازایی هم بسیار کارآمد است و مواردی نظیر انسداد وچسبندگی دیواره رحم، IVF یا کاشت تخمک بارور شده از طریق لاپاراسکوپی انجام می‌شود و در واقع نوعی جراحی مینیاتوری برای هر نوع بیماری است که نیاز به عمل دارد.

وی افزود: از فواید لاپاراسکوپی، کوچک بودن جای زخم است به عنوان مثال اگر عمل جراحی بستن لوله‌های رحم به روش جراحی باز انجام شود، باید برش جراحی حداقل به اندازه هفت تا هشت سانتی‌متر ایجاد شود، اما در این روش با دو سوراخ نیم سانتی‌متری  می‌توان عمل را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه بازگشت سریعتر بیمار به حالت عادی و زندگی روزمره، کاهش احتمال ابتلاء به عفونت، کاهش دردهای شکمی ، از جمله مزایای انجام اعمال لاپاراسکوپی است؛ ادامه داد:چسبندگی یکی از مشکلاتی است که پس از عمل جراحی باز ممکن است برای فرد ایجاد شود،اما در این روش بدلیل اینکه شکم باز نمی شود،در معرض هوای محیط قرار نمی گیرد و بافت بدن با لوازمی که هنگام عمل استفاده می شود تماس ندارد در نتیجه چسبندگی خیلی کمتری ایجاد می کند.

 چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥ ١٢:٢٦ - ١٤٣٤٧

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: