دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/05/30
هر 8 نفر از مبتلایان به مالاریا در سیب وسوران حاملان سوخت بودند که در خاک پاکستان تردد می کردند...استمرار آموزش به حاملان سوخت در روستای رحمت آباد سیب وسوران
از ابتدای سال تا کنون 8 نفر از شهروندان سیب وسوران به مالاریا مبتلا ودرمان گردیدند و تمامی این موارد افرادی بودند که به حمل سوخت مشغول ودرخاک کشور پاکستان تردد می کردند.
1398/05/27
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست هیات امنای دانشگاههای استان سیستان وبلوچستان:
استمرار پرونده الکترونیک سلامت ونظام ارجاع موجب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدهر 8 نفر از مبتلایان به مالاریا در سیب وسوران حاملان سوخت بودند که در خاک پاکستان تردد می کردند...استمرار آموزش به حاملان سوخت در روستای رحمت آباد سیب وسوران
از ابتدای سال تا کنون 8 نفر از شهروندان سیب وسوران به مالاریا مبتلا ودرمان گردیدند و تمامی این موارد افرادی بودند که به حمل سوخت مشغول ودرخاک کشور پاکستان تردد می کردند.
کشف و ضبط محموله بزرگ داروی کمیاب در زاهدان
محموله بزرگ داروی کمیاب توسط ماموران نیروی انتظامی استان و تیم بازرسی معاونت غذا و دارو دانشگاه شناسایی، کشف و ضبط گردید.
اهداء یک دستگاه کف شور ماشینی به بیمارستان چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان توسط خیر ارجمند، حاج ابوطالب سلیمانی فر
یک دستگاه کف شور ماشینی توسط خیرین سلامت به بیمارستان چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان اهدا گردید.
برگزاری مراسم تکریم و معارفه ریاست بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
مراسم تکریم و معارفه روسای قبلی و فعلی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) با حضور جمعی از کارکنان و پزشکان بیمارستان و همچنین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
ارائه خدمات سلامت به 346 معتاد تزریقی مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مراکز کاهش آسیب در روند درمان و خدمات به معتادان و کاهش آسیب های اجتماعی برآمده از اعتیاد دستاوردهایی ارزنده ای را به بار آورده است.
پیشرفت فیزیکی بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان به 94 درصد رسیده است
بیمارستان 320 تختخوابی جدید زاهدان در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و شرکت پیمانکار ملزم است تا پایان امسال این بیمارستان را به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تحویل دهد.
استمرار پرونده الکترونیک سلامت ونظام ارجاع موجب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد.
برنامه نظام ارجاع در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شمار می رود که کشورهای پیشرفته از سال های قبل آن را اجرایی کرده اند و زمینه ساز کاهش هزینه های سلامت است.
معیار سنجش وارزیابی خدمات، صیانت از حقوق شهروندی است.
ارزیابی خدمات ارائه شده به مردم از وظایف دفتر بازرسی است و معیار سنجش عملکرد، صیانت از حقوق شهروندی و سلامت اداری است.
انتصاب سرپرست بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
طی حکمی با امضاء دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، آقای دکتر خلیل سلوکی، متخصص بیهوشی به عنوان سرپرست بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان منصوب شد.
تقدیر هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل از حمایتهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به دلیل خدمات مطلوب به بیماران حاد و اورژانسی منطقه سیستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در حاشیه بازدید مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت و مشاور وزیر بهداشت از بیمارستانهای زابل از حمایتهای ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به دلیل خدمات مطلوب به بیماران حاد و اورژانسی منطقه سیستان تقدیر کرد.
فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است
ارتباط صنعت و دانشگاه آرزوی دیرینه همه ما بوده است و فن بازار ملی سلامت تحقق این هدف ارزشمند را به شکل عملی امکان پذیر می نماید.
با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.
با رعایت اصول پیشگیرانه و آموزش های مستمر سلامت، مشارکت و همراهی مردم و ارتقای کیفیت خدمات سطح اول، قطعا بیماران کمتری روانه تختهای بیمارستانی خواهند شد.
ارج نهادن به خدمات همکاران ، وافزایش رضایتمندی مردم از رسالت های بازرسی وزارت بهداشت است.
مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به اتفاق ریاست دانشگاه و مدیر بازرسی دانشگاه از بیمارستانها و مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بازدید کرد.
فن بازار ملی سلامت اشتراک تجارب فن آورانه و نو را امکان پذیر می کند.
محققان و اندیشمندان کشورمان در ایده پردازی و تولید دانش تئوری جایگاه قابل قبولی دارند اما به صورت تاریخی برای تبدیل ایده ها به محصول ، تجاری سازی ، برند سازی و رقابت با محصولات مشابه دچار ضعف بوده ایم.
شناسایی بیش از 2 هزار کودک مبتلا به اضافه وزن و چاقی و ارائه مشاوره های تغذیه ای رایگان در راستای برنامه جامع پیشگیری، کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان (Iran Echo)
کارشناسان تغذیه با ارائه مشاوره های رایگان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به خانوارها در زمینه شیوه های زندگی و سبک تغذیه ای سالم، برنامه جامع کنترل اضافه وزن و چاقی کودکان Echo (Ending Child hood obesity) را در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ترویج می کنند و از سال گذشته تا کنون ضمن شناسایی کودکان دارای اضافه وزن و چاقی مشاوره های تغذیه ای به والدین آنان ارائه داده اند.
سیستان و بلوچستان میزبان پنجمین دوره فن بازار ملّی سلامت خواهد بود
پنجمین فن بازار ملّی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد.
تقدیر فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فرماندهی بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه، در پی تعامل و همکاری همه جانبه دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی زاهدان در درمان مجروحان حادثه تروریستی در محور خاش - زاهدان از رئیس دانشگاه تقدیر کرد.
راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است
برگزاری 4 دوره از فن بازار ملی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران ذخیره ارزشمندی از تجارب را برای این موسسه علمی به بار آورده است.
اعلام آمادگی توسعه همکاری حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان
اعلام آمادگی حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان در زمینه مسایل بهداشت ودرمان استان.
انجام زایمان طبیعی بدون درد گامی مهم در حفظ سلامتی مادر ونوزاد