تمام ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها با مشارکت فعال دانشجویان برگزار شد

معاون فرهنگی و امور دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حضور فعال دانشجویان در اجرای ویزه برنامه های هفته خوابگاه ها، علاوه بر ایجاد شور و نشاط فراوان، تمرین کار تیمی و مشارکت جوئی برای آنان بود.

1398/03/05 - 22241


                                                                                          

 

 

خبـــــــــــر

 

معاون فرهنگی و امور دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

تمام ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها با مشارکت فعال دانشجویان برگزار شد

 

 

معاون فرهنگی و امور دانشجوئی دانشگاه علوم پزشکی  زاهدان گفت: حضور فعال دانشجویان در اجرای ویزه برنامه های هفته خوابگاه ها، علاوه بر ایجاد شور و نشاط فراوان، تمرین کار تیمی و مشارکت جوئی برای آنان بود.

به گزارش روابط عمومی- دکتر علیرضا انصاری مقدم معاون امور دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم اختتامیه ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها گفت: به منظور تمرکز و توجه بیشتر به مسائل و مشکلات خوابگاه‌ها و جلب مشارکت حداکثری دانشجویان در تسهیل امور و ارتقای کیفیت زندگی دانشجویی تلاش شد تا ویژه برنامه های هفته خوابگاه ها با توجه به دیدگاه های این قشر، برنامه ریزی شود.

وی با بیان اینکه 15 عنوان برنامه در این هفته در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام شد ادامه داد: راه اندازی پایگاه سلامت جهت آگاه سازی دانشجویان نسبت به وضعیت سلامت جسمی و ارائه خدماتی از قبیل اقدامات سنجش فشار خون، مشاوره تغذیه، اطلاع رسانی در خصوص خودمراقبتی در مقابل  بیماریهای واگیر و غیر واگیر، توزیع  کتابچه های ازدواج سالم، پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی و کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی و کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دراین هفته اجرا شد.

دکتر انصاری اضافه کرد: با توجه به استقبال خوب دانشجویان از برگزاری برخی کارگاه ها مانند پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برنامه ریزی لازم برای استمرار برگزاری آن انجام شد.

وی در ادامه بیان کرد: مجموعه کارکنان حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی در تلاشند تا با توجه به امکانات موجود مناسب ترین شرایط را برای اسکان، تغذیه و فعالیت های فوق برنامه دانشجویان فراهم کنند.

معاون دانشجوئی و فرهنگی دانشگاه  گفت: جامعه فهیم دانشجویی برخواسته از متن جامعه است و به همین دلیل دانشجویان ما درک درستی از شرایط اجتماعی موجود دارند وهفته خوابگاه ها فرصتی بود تا دانشجویان عزیزمان به شکل عملی با مفهوم مشارکت آشنا شوند.

در آیین اختتامیه این هفته که با حضور دانشجویان ساکن خوابگاهها در محل سلف سرویس پردیس دانشگاه برگزار شد ویژه برنامه‌هایی شامل موسیقی سنتی، ترانه های محلی اقوام مختلف، استند آپ کمدی، میان برنامه های شاد و متنوع، مسابقه، تک نوازی توسط دانشجو میثم با ذکاوت و حرکات نمایشی ورزش رزمی کونگ فوتوآ اجرا شد.

هفته خوابگاههای امسال با شعار «خوابگاه دانشجویی، نماد اتحاد ملی در بهار همدلی»  طی روزهای ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه بصورت همزمان در تمامی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

 

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه: سمانه تیموری / تنظیم: مهدیه کیخوایی