ارائه خدمات غربالگری فشار خون به 25 هزار مادر باردار در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

بیش از 25 هزار مادر باردار در 200 مرکز خدمات جامع و پایگاه سلامت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات رایگان سلامت را دریافت می کنند و این جمعیت در قالب برنامه غربالگری فشار خون نیز قرار می گیرند.

1398/03/04 - 22229


خبر

ارائه خدمات غربالگری فشار خون به 25 هزار مادر باردار در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  

بیش از 25 هزار مادر باردار در 200 مرکز خدمات جامع و پایگاه سلامت حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات رایگان  سلامت را دریافت می کنند و این جمعیت در قالب برنامه غربالگری فشار خون نیز قرار می گیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با حضور در ایستگاه غربالگری و اطلاع رسانی فشار خون در محل برگزاری نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با اشاره به اینکه تریبون های نماز جمعه نقش تاثیر گذاری در انعکاس برنامه های سلامت به اقشار مردم داشته است خاطر نشان کرد:در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تمامی افراد بالای 30 سال،  مادران باردار و بیماران کلیوی مورد غربالگری فشار خون قرار می گیرند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری شناسایی  حدود 40 درصد از بیماران مبتلا به پر فشاری خون که از بیماری خود اطلاع ندارند را از اهداف بسیج ملی کنترل فشار خون عنوان کرد و گفت: در این طرح ملی به نحوی برنامه ریزی شده است تا پس از شناسایی افراد دارای پر فشاری خون اقدامات درمانی برای آنان آغاز گردد.

وی افزود: در زمینه کنترل بیماری افرادی که از قبل شناسایی گردیده اند نیز  پیگیری های لازم توسط تیم های سلامت انجام خواهد شد.

دکتر هاشمی شهری با تاکید بر ضرورت انجام غربالگری از نظر بیماری پرفشاری برای مادران باردار، بیماران کلیوی و تمامی افراد بالای 30 سال کشور ظهار داشت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیش از 25 هزار مادر باردار در 200 مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی  مورد غربالگی فشار خون قرار خواهند گرفت .

شایان ذکر است: "بسیج ملی کنترل فشار خون" با اهدافی مانند افزایش سواد سلامت جامعه، شناسایی و کشف موارد فشار خون بالا، اطلاع رسانی درخصوص کاهش مصرف نمک روزانه مردم و کنترل صنایع و ساختارهای مرتبط، از 27 اردیبهشت ماه 1398 آغاز شده است و تا نیمه تیرماه ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  زاهدان

تهیه کننده:  ابوالفضل امتحانی