از هر 4 بزرگسال یک نفر در معرض بیماری های کلیوی است، سبک زندگی مان باید تغییر کند

فوق تخصص بیماری های کلیوی گفت: از هر 4 فرد بزرگسال ایرانی، یک نفر در معرض ابتلاء به بیماری های کلیوی است که این موضوع به دلیل ابتلاء قبلی به فشار خون و دیابت، اتفاق می افتد.

1397/10/18 - 20490


خبــر


از هر 4 بزرگسال یک نفر در معرض بیماری های کلیوی است،
                                                                   سبک زندگی مان باید تغییر کند


فوق تخصص بیماری های کلیوی گفت: از هر 4 فرد بزرگسال ایرانی، یک نفر در معرض ابتلاء به بیماری های کلیوی است که این موضوع به دلیل ابتلاء قبلی به فشار خون و دیابت، اتفاق می افتد.
به گزارش روابط عمومی- دکتر علی علیدادی فوق تخصص بیماری های کلیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت تغییر سبک زندگی گفت: بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری های ناشی از تغذیه نادرست مانند فشارخون و دیابت نوع 2 با تغییر سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی مناسب، قابل پیشگیری است.
وی ادامه داد: ابتلاء به هر یک از این نوع بیماری ها آغاز روند درمان نگهدارنده مادام العمری است که به دلیل عدم اهتمام در تغییر سبک زندگی و انتظار از دارو برای پیشگیری از عارضه دار شدن بیماری، موجب اختلال در عملکرد سایر ارگان ها و ابتلاء به بیماری های مختلف می شود.
این فوق تخصص بیماری های کلیه اضافه کرد: در مرحله اول هر یک از ما باید مراقب مجموع مصرف روزانه مواد غذایی حاوی نمک، شکر و چربی باشیم و در مرحله دوم مواد غذایی حاوی فیبر و میوه ها را در وعده های غذایی خود اضافه کنیم.
وی تاکید کرد: در بیماران مبتلا به فشار خون و دیابت، تغییر رژیم غذایی به سمت غذاهای سالم و انجام ورزش روزانه دو فاکتور مهم برای پیشگیری از عارضه دار شدن بیماری و دچار شدن به نارسایی های کلیوی است.
دکتر علیدادی به مصرف خودسرانه دارو هم به عنوان عامل خطری برای آسیب کلیه اشاره کرد و افزود: برخی داروها مانند مسکن ها، آرام بخش ها، آنتی بیوتیک ها، باید حتما با تجویز پزشک مصرف شود و استمرار در استفاده از آنها به خصوص داروی مسکن، می تواند باعث آسیب به کلیه ها شود.
دکتر منصور شهرکی متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: استمرار مصرف بعضی از غذاها مانند غذاهای شور، شیرین، پرچرب، فست فودها قطعا باعث اختلال در عملکرد ارگان های داخلی بدن و در نهایت بروز بیماری های مزمن می شوند.
وی ادامه داد: مواد غذایی مانند نان سفید، قند، شکر، شیرینی و شکلات ها جزو قندهای ساده محسوب می شوند که علاوه بر جذب سریع و تبدیل به چربی، استمرار در مصرف آنها باعث بروز تغییرات هورمونی در بدن و افزایش احتمال ابتلاء به دیابت می شوند.
دکتر منصور شهرکی با اشاره به اینکه از هر دو فرد مبتلاء به دیابت یک نفر دچار عوارض کلیوی می شود گفت: مصرف بی رویه نمک و استفاده از غذاهای شور، عوارضی مانند پوکی استخوان و بیماری های کلیوی به دلیل دفع کلسیم از طریق ادرار را در نیز در پی دارند.
وی افزود: ابتلاء به فشار خون نیز یکی دیگر از عوارض مصرف بی رویه غذاهای شور است که در صورت عدم کنترل، منجر به بیماری های کلیوی می شود.
این متخصص تغذیه با تاکید بر اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است گفت: گنجاندن 3 وعده حبوبات و غذاهای گیاهی در وعده های هفته گانه، کنترل وزن و پیشگیری از اضافه وزن، بررسی ادواری قند خون و دیگر پارامترهای بیوشیمایی خون، انجام ورزش روزانه بصورت مستمر و اهتمام جدی در کاهش مصرف نمک و غذا ها و تنقلات شور حداقل های سبک زندگی سالم است.

روابط عمومی و امور بین المل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان