امکان مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در ساخت وتجهیز بیمارستان 540 تختخوابی درحاشیه شهر زاهدان وجود دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موافقت اولیه برای ساخت بیمارستان جدید 540 تختخوابی در حاشیه شهر زاهدان از وزارت بهداشت اخذ و زمین مورد نیاز تامین شده است و دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز می تواند برای ساخت و تجهیز این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همکاری کند.

1396/11/02 - 17277امکان مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی در ساخت وتجهیز بیمارستان 540 تختخوابی درحاشیه شهر زاهدان وجود دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موافقت اولیه برای ساخت بیمارستان جدید 540 تختخوابی در حاشیه شهر زاهدان از وزارت بهداشت اخذ و زمین مورد نیاز تامین شده است و دانشگاه آزاد اسلامی استان نیز می تواند برای ساخت و تجهیز این بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همکاری کند.
به گزارش روابط عمومی- دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: در حال حاضر کمبود زیر ساخت های حوزه درمان از جمله تخت بستری و نیروی انسانی مهمترین مشکل مردم استان است و تلاش می کنیم تا بدون توجه به حاشیه پردازی ها و احیانا تخریب های هدفدار، وظیفه خود در قبال تامین منابع حوزه سلامت را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون 11 مرکز درمانی بزرگ در استان راه اندازی شده است تصریح کرد: عملیات اجرایی 2 بیمارستان بزرگ دیگر شامل بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان و 200 تختخوابی سراوان نیز در ماه های آتی به پایان خواهد رسید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این دو بیمارستان از همکنون شروع شده است. دکتر میری افزود؛ با توجه به اینکه در حاشیه شهر زاهدان، با جمعیت حدود 320 هزار نفر، بیمارستانی برای ارائه خدمات وجود نداشت و با کسب موافقت وزیر بهداشت مقرر شد بیمارستانی در ورودی شمالی شهر که جزو مناطق کمتر توسعه یافته است احداث شود.
وی کمبود نیروی انسانی متخصص را نیز از دیگر مشکلات مهم حوزه بهداشت و درمان عنوان نمود و گفت؛ با وجود اقدامات اساسی که برای تامین نیروی انسانی متخصص بومی صورت گرفته است، همچنان در رشته هائی مانند پرستاری نیاز به نیروی انسانی داریم و دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با ارتقاء ظرفیت پذیرش دانشجویان مامایی و پرستاری و بر اساس واقعیت های موجود در استان در رفع این معضل سهیم باشد.
دکتر سلطانعلی میر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هم در این جلسه با قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب همراهی در مسائل مختلف آموزشی با این دانشگاه گفت: طرح هایی برای تغییر رشته های فعلی دانشگاه آزاد استان به سمت رشته های مورد علاقه جوانان، در دست تدوین است که قطعا مستلزم همکاری بیش از پیش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان می باشد.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای پذیرش دانشجو در رشته های علوم پزشکی از کشورهای همسایه گفت: مراحل اولیه این اقدام طی شده اما تا مرحله پذیرش نیازمند بررسی و تکمیل امکانات و تقویت ظرفیت ها هستیم.
دکتر سلطانعلی میر ضمن استقبال از ارائه پیشنهاد همراهی با دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه ساخت بیمارستان 540 تختخوابی، تایید این موضوع را منوط به بررسی و طرح در جلسه هیئت امنای این دانشگاه عنوان کرد.
گفتنی است: این دیدار روز گذشته در دفتر جلسات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان