اخبار > روابط عمومی/آغاز کمپین نگهبان آنتی بیوتیک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان...هم پیمان شدن همه اقشار مردم در این کمپین بزرگ به منظور کاهش مصرف آنتی بیوتیک

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


برای اولین بار کمپین نگهبان آنتی بیوتیک با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم شهروندان برای پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل گردیده است .

 دکتر طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه اظهار داشت: امسال وزارت بهداشت در هفته اطلاع رسانی آنتی بیوتیکها برنامه هایی را برای مقاومت میکروبی در مقابل آنتی بیوتیک ها در نظر گرفته که با همکاری رسانه ها وتیم های سلامت وداوطلبان سلامت تلاش داریم مضرات مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها را به مردم اطلاع رسانی کنیم.

وی ادامه داد: کمپین نگهبان آنتی بیوتیک با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عموم شهروندان برای پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل گردیده است.

وی خاطرنشان کرد :همه اقشار مردم، همه پزشکان و همه داروسازان می توانند در این کمپین عضو شوند تا در مسیر مبارزه با مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها هم پیمان شوند که آنتی بیوتیک کمتر مصرف کنندتا در زمینه کاهش و ایجاد مقاومت میکروبی نقش ارزنده ای ایفا کنند.
معاون بهداشتی ضمن در خواست از همه مردم عزیز استان در زمینه کاهش مصرف آنتی بیوتیکها خاطرنشان کرد :ایرانی ها بی رویه آنتی بیوتیک مصرف می کنند و حتی برای بیماری های ویروسی و سرماخوردگی در زمان مراجعه به مراکز درمانی و مطب ها از پزشکان درخواست تجویز آنتی بیوتیک می کنند .

وی آموزش پزشکان و دامپزشکان برای تجویز اصولی آنتی بیوتیک ها، اطلاع رسانی از مضرات مصرف آنتی بیوتیک ها به مردم و بررسی وضعیت میکروبی بیماری ها با رشد و توسعه زیرساخت های آزمایشگاهی را مهمترین گامها برای پیشگیری از افزایش مقاومت بیماری ها در مقابل آنتی بیوتیک برشمرد.

لازم به ذکر است : دراین حرکت بزرگ داوطلبان سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان وداوطلبان هلال احمر استان  نقش اطلاع رسانی به اقشار مردم را برعهده خواهند داشت .

امتحانی11 آذرماه 96


    روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان                         

 1396/09/11|News|١٦٩٤٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط