اخبار > هفته سلامت گرامی باد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


یا درمورد افسردگی حرف بزنیم افسردگی، بیائید صحبت کنیم

افسردگی در سراسر جهان و در همه گروه های سنی می تواند بروز کند و به علت آزردگی روانی که ایجاد می کند باعث افت عملکرد در افراد می شود و حتی ممکن است افراد مبتلا برای انجام کارهای روزمره خود نیز دچار مشکل شوند.

افسردگی ممکن است آثار مخربی بر روابط بین فردی ، روابط خانوادگی وکارکردن بگذارد. افسردگی شدید می تواند منجر به ( اقدام به خودکشی ) درافراد بشود؛ چنانچه درحال حاضرمرگ با علت افسردگی شدید، بعد از حوادث رانندگی جاده ای دومین علت مرگ در گروه سنی 15 تا 29 سال می باشد.

 افسردگی قابل پیشگیری و درمان است

درک بهتر پدیده افسردگی وآگاهی از راه های پیشگیری ودرمان باعث کاهش برچسب پیرامون آن و مراجعه نمودن افراد بیشتر برای دریافت خدمات می شود. سازمان جهانی بهداشت پویشی را با هدف افزایش آگاهی جمعیت عمومی از افسردگی، علل و پیامدهای آن و شناخت روش های مختلف درمان، تشویق افراد مبتلا به افسردگی به مراجعه جهت دریافت خدمت، تشویق اعضای خانواده، دوستان وهمکاران فرد مبتلا به افسردگی در ایفای نقش حمایتی، آغاز کرده است.

افسردگی چیست ؟

افسردگی بیماری است که در آن خلق فرد غمگین است و علاقه اش را به کارهایی که قبلا" انجام می داده است از دست می دهد. همچنین عملکرد روزانه اش مختل می شود و این شرایط حداقل به مدت 2 هفته ادامه می یابد. همچنین کاهش انرژی، تغییراتی در میزان خواب و اشتها، بیقراری و اضطراب، فقدان قدرت تصمیم گیری، احساس بی ارزشی، عذاب وجدان، نا امیدی، فکر آسیب به خود و یا خودکشی نیز درفرد افسرده وجود دارند.1396/01/28|Slider|١٥٢١٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط