اخبار > برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای افزایش سالیانه یک رشته تخصصی، به مجموعه رشته های تخصصی این دانشگاه

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

خبـــر

 

برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای افزایش سالیانه یک رشته تخصصی، به مجموعه رشته های تخصصی این دانشگاه

 

دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع اصحاب رسانه از برنامه ریزی در خصوص افزوده شدن سالیانه یک رشته تخصصی به مجموعه رشته های تخصصی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی - دکتر محمودرضا میری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در دو سال گذشته رشته های تخصصی  قلب و عروق  و طب اورژانس به مجموعه رشته های این دانشگاه افزوده و دانشجوی دستیاری در این رشته ها جذب شد.

وی ادامه داد: با افزایش رشته های تخصصی گام مهمی در راستای افزایش دسترسی به متخصصان و ماندگاری آنان در استان برداشته می شود.

وی که در کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت تصریح کرد: خوشبختانه با اجرای طرح تحول نظام سلامت اعتبار قابل توجهی برای ارتقاء  زیر ساخت ها و تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها اختصاص یافت که همزمان با افزایش زیرساخت ها، با تربیت نیروی تخصصی ماهر، برای ارتقاء خدمات قابل ارائه تلاش می کنیم.

وی گفت: با اجرای این طرح همچنین 858 تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه شد که این امر بخاطر رفع مشکل کمبود تخت های بیمارستانی و افزایش ظرفیت ارائه خدمات بسیار جای خوشحالی است.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان دومین استان کشور از نظر تعداد زیاد جمعیت حاشیه نشین است اذعان داشت: ما خدمات سلامت را به حاشیه شهر ها گسترش دادیم و به درب منازل بردیم و خوشبختانه مجموعه اقدامات انجام شده در این راستا بسیار اثر بخش بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از کاهش موارد ابتلاء به مالاریا در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در استانی که در دهه هفتاد بیش از 50 هزار مورد ابتلاء به مالاریا گزارش شده بود امسال تنها 161 مورد مبتلا شده اند که 142 مورد از آنها افرادی بودند که در خارج از مرزهای کشورمان مبتلا شده اند.

وی همچنین گفت: در خصوص سرخک و سرخچه نیز به مرحله حذف نزدیک شدیم و موارد معدود مبتلا، وارده از سایر کشورها بوده است.

دکتر میری در بخش دیگری از سخنانش به ارتقاء تولید علم در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه این دانشگاه به همت والای اعضای پر تلاش هیئت علمی، سال گذشته موفق شد جزو 12 دانشگاه علوم پزشکی برتر کشور از نظر تولید علم قرار بگیرد.

گفتنی است: در این کنفرانس مطبوعاتی، اصحاب رسانه در خصوص مسائل مختلف مرتبط  با نظام سلامت در استان سوالاتی را مطرح کردند.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 1396/01/16|Slider, News|١٥١٣٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط