اخبار > ده درصد از پروژه های بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان اجرا شده است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس جمهور در زاهدان:

10 درصد از پروژه های بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان اجرا شده است

 

رئیس جمهور در سفر به زاهدان و در مراسم بهره برداری از پروژه انتقال گاز به شهرستان زاهدان که با استقبال پرشور مردم این شهرستان برگزار شد گفت: 10 درصد پروژه های بهداشت و درمان کشور در استان سیستان و بلوچستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ضمن تقدیر از نظام سلامت کشور گفت: در مجموع 6 هزار پروژه بهداشتی و درمانی در سراسر کشور پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت اجرا شده است که 600 پروژه مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

گفتنی است: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت، با توجه به ضعف تاریخی موجود در استان، حرکت جهادی بی نظیری در جهت ارتقاء زیر ساختها با اجرای  376 پروژه عمرانی مهم با 220 هزار متر مربع زیر بنا در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شروع شد.

احداث مراکز غربالگری سرطان، توسعه اورژانس بیمارستانی، راه اندازی کلینیک های ویژه دولتی در خارج از محیط بیمارستانی و با تعرفه دولتی، بهره برداری از مرکز پرتودرمانی ولایت در زاهدان  بخش کوچکی از این پروژه هاست.

به جرات می توان گفت با اجرای این پروژه ها دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به کارگاه بزرگ سازندگی و اشتغال تبدیل شد و بهره برداری از تمامی این پروژه ها منجر به ارتقاء استانداردهای ارائه خدمات در استان سیستان و بلوچستان و نیز سهولت دسترسی هم استانی ها به خدمات بهداشتی و درمانی می شود.

لازم به بیان است: استان سیستان و بلوچستان دارای 2 دانشگاه و یک دانشکده علوم پزشکی است که خدمات بهداشتی درمانی در شهرهای زاهدان، خاش، سراوان، کنارک، چابهار توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به هم استانی ها ارائه می شود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زهدان1395/12/10|Slider, News, Other|١٤٨٦٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین عناوین خبری


محتوای مرتبط