دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

اخبار > حضور بی سابقه پزشکان متخصص در شهرستان مرزی سراوان؛ نماد عینی اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمانخبـــر


حضور بی سابقه پزشکان متخصص در شهرستان مرزی سراوان؛

نماد عینی  اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتیبا اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش دسترسی هموطنان عزیز به امکانات بهداشتی و درمانی، گام های عملی برای اجرای منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت؛ برنامه تحول نظام سلامت با هدف افزایش کیفیّت خدمات، بهبود دسترسی مردم و کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت طراحی گردیده و با اجرای آن در استان سیستان و بلوچستان، نه تنها گام های عملی برای رفع دغدغه همیشگی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت برداشته شده، بلکه می توان گفت؛ در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز نتایج خوبی حاصل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به افزایش چشمگیر نیروی انسانی متخصص در شهرستان های تابعه این دانشگاه گفت؛ تعداد پزشکان متخصص در شهرستان سراوان از 15 نفر در سال1392 به 25 نفر در حال حاضر افزایش یافته است و ظرفیت بخش بهداشت و درمان این شهرستان در زمینه ویزیت بیماران رادیولوژی و سونوگرافی حداقل 3 برابر افزایش پیدا کرده است. دکتر محمود رضا میری افزود؛ این آمار نشان دهنده این واقعیت است که علاوه بر حفظ و ارتقاء سلامت عمومی، به همین میزان از مسافرت های درمانی مردم و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم اقتصادی مربوطه کاسته شده است.

دکتر محمود رضا میری دیروز یکشنبه در حاشیه ملاقات جمعی از اقشار مختلف مردم و مسئولین استان سیستان و بلوچستان که برای عیادت از ایشان، متعاقب حادثه رانندگی حضور یافته بودندگفت؛ تامین زیر ساخت ها و منابع انسانی، فیزیکی و تجهیزاتی در حوزه سلامت ضرورتی انکار ناپذیر برای افزایش دسترسی و کسب رضایتمندی مردم است؛ امّا ضعف تاریخی زیر ساخت های توسعه، باعث شده است تا مردم مشکلاتی در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به  کمبود تعداد تخت بستری به نسبت جمعیت و عدم تمایل نیروهای متخصص جهت حضور پایدار در مناطق کمتر برخوردار گفت؛ این موضوع باعث شده بود تا مردم ساکن در این مناطق برای دریافت خدمات با گرفتاری هائی مواجه شوند که ایستادن در صف های طولانی در مقابل مراکز بیمارستان هائی مثل سراوان برای گرفتن نوبت ویزیت از جمله آنها بوده است امّا به تناسب افزایش فضاهای درمانی، افزایش میزان تجهیزات و مهمتر از همه، افزایش تعداد متخصصان به میزان زیادی از این حجم و میزان مشکلات مردم نیز کاسته شده است. به گفته دکتر محمود رضا میری راه حل اساسی برای تسهیل دسترسی مردم، تامین پایدار نیروی انسانی مورد نیاز است و تا زمانی که دانش آموختگان بومی منطقه فارغ التحصیل شده و به چرخه خدمت به مردم ورود پیدا کنند، راهکارهای میان مدت و کوتاه مدتی هم برای این موضوع اندیشیده و اجرا شده است. وی با اشاره به اقدامات اساسی برای افزایش تعداد پزشکان متخصص در استان به وضعیت شهرستان مرزی سراوان اشاره کرد و گفت؛ تعداد 25 پزشک متخصص مقیم در سراوان در رشته های  جراحی، ارتوپدی، عفونی، اطفال، بیهوشی، اورولوژی، پاتولوژی، مغز و اعصاب، داخلی و زنان هستند و برخی از این تخصص ها برای اولین بار در این شهرستان ها حضور یافته اند. وی با بیان اینکه میزان اشغال تخت بیمارستان رازی سراوان بیش از 106 درصد است افزود: با توجه به میزان مراجعه و امکانات موجود، تمامی پرسنل این بیمارستان با تمام توان برای ارائه خدمات بهینه به مراجعان تلاش می کنند و لازم است از تمام این عزیزان تشکر و قدردانی نمائیم و با تکمیل هر چه سریعتر بیمارستان جدید سراوان توسط اداره راه و شهرسازی، بتوانیم شرایط بهتری از لحاظ فضای فیزیکی  و نیروی انسانی در حوزه درمان سراوان ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود سلامت مردم را امری ارزشمند و در عین حال متضمن همکاری مشترک میان تمامی نهادهای دولتی و غیر دولتی مرتبط بر شمرد و گفت؛ همچنان نیازمند افزایش تعداد پزشکان متخصص در شهرستان های تابعه هستیم و برای رسیدن به نقطه مطلوب لازم است از همکاری تمامی نهادها و ارگان های مرتبط برخوردار باشیم. وی مشخصا بر نقش اصحاب رسانه و فعالان و کنشگران اجتماعی در این زمینه تاکید کرد و گفت؛ انتظار می رود تا نخبگان جامعه با نگاهی منصفانه و بدون دخیل نمودن مسائل سیاسی و صنفی در مسیر تامین سلامت جسمی و روانی مردم اقدامات عملی انجام دهند.

شایان ذکر است، دکتر محمود رضا میری شامگاه روز شنبه 30/11/95 در 200 کیلومتری زاهدان و در مسیر برگشت از ماموریت اداری و بازدید از بیمارستان صحرائی مورتان دچار مصدومیت ناشی از سانحه رانندگی شده بود و روز گذشته جمع کثیری از اعضاء هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه و همچنین اقشار مختلف مردم و مسئولین استان سیستان و بلوچستان از ایشان عیادت نمودند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

Slider, News, Other
1395/12/02
١٤٧٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


آخرین عناوین خبری

انتصاب جناب آقای دکتر هوشنگ رفیقدوست بعنوان سرپرست دانشکده پزشکی
پیشنهاد رئیس دانشگاه برای تشکیل شورای صنفی اعضاء هیئت علمی
انتصابات جدید در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تجهیز آمبولانس های زاهدان به دستگاه نوار قلب و امکان ارسال مستقیم آن به متخصص قلب مقیم در مرکز اورژانس کشور در همان لحظه
تدوین شناسنامه سلامت زاهدان در طرح تحقیقاتی کوهورت
روابط عمومی/ راه اندازی کلینیک سیار خدمات سلامت رایگان ویژه خانوارهای افغانی واقشار آسیب پذیر درحاشیه شهر زاهدان
انتصاب جناب آقای دکتر محمد قره بگلو بعنوان سرپرست بیمارستان رازی سراوان
روابط عمومی /در سومین روز از هفته سلامت ،راه اندازی پایگاه سلامت امید در زندان زاهدان ...تاکید رئیس دانشگاه بر ارائه خدمات مطلوب سلامت به زندانیان
گزارش تصویری / عیادت رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضاءهیئت رئیسه از بیماران و تبریک به همکاران به مناسبت هفته سلامت
به مناسبت سالگرد میلاد بزرگ سردار دشت کربلا و الگوی جانبازان انقلاب اسلامی، مراسم گرامیداشتی با دعوت از جانبازان مکرم و خانواده های بزرگوارشان برگزار شد.
روابط عمومی/ راه اندازی کتابرانه های سلامت در اتوبوسهای دانشگاههای زاهدان ابتکاری جدید در مسیر ارتقای سواد سلامت
در دومین روز هفته سلامت صورت گرفت :راه اندازی دانشگاه نسل سوم مجازی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای اولین بار در کشور
انجام مشاوره تغذیه رایگان در کلینیک های تغذیه بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مصوبات شورای سیاستگزاری پژوهش و فناوری سال 97 اعلام شد.
سنجش سلامت 600 دانش آموز بی بضاعت و بی سرپرست، توسط کانون خیریه CPR مهرورزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پی نوشت خدمت
روابط عمومی/ آغاز برنامه های هفته سلامت از امروز در استان سیستان و بلوچستان... بهره مندی بیش از 400 هزار دانش آموز استان از خدمات رایگان سلامت دهان ودندان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
روابط عمومی/تقدیر ریاست دانشگاه از فعالان بسیج سلامت نوروزی در اولین روز هفته سلامت
توسعه شاخص های درمانی در شهرستان های تابعه به خصوص حوزه شهرستان سراوان
پیام تسلیت سرپرست دانشگاه به مناسبت درگذشت والده جناب آقای دکتر شهاب الدین مشائی

محتوای مرتبط