دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
Zahedan University of Medical Sciences and Health Services1398/09/17
دکتر خداداد شیخ زاده معاون فنی مرکز بهداشت استان:
آموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
داوطلبین سلامت با برپایی ایستگاه های سلامت در مراکز پرترد سطح شهر، آموزش های خود مراقبتی درخصوص پیشگیری از آنفلوانزا را به مردم ارائه می دهند.
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان کلیه مقررات صادره خود اعم از بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت دو هفته از طریق درگاه الکترونیکی خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می نمایدآموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
داوطلبین سلامت با برپایی ایستگاه های سلامت در مراکز پرترد سطح شهر، آموزش های خود مراقبتی درخصوص پیشگیری از آنفلوانزا را به مردم ارائه می دهند.
تجلیل رئیس دانشگاه از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب درخشش در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
شب گذشته در مراسمی از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی- هنری وزارت بهداشت، حائز مقام شدند با حضور رئیس دانشگاه قدردانی شد.
تاکید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ارائه تمام خدمات بر طبق مجوز درمانگاه های غیردانشگاهی شبانه روزی
با کلینیک های غیردانشگاهی، غیر دولتی و خیریه که مجوز فعالیت شبانه روزی را اخذ کرده اند ولی در شیفت شب و یا روزهای تعطیل خدمات کامل را ارائه نمی دهند طبق مقررات قانونی برخورد خواهد شد.
تخصیص 20 درصد تخفیف جهت شرکت خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنسرت شهاب مظفری
رئیس اداره رفاه و تربیت بدنی دانشگاه گفت: با هدف رفاه حال خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت حضور در کنسرت خواننده پرطرفدار کشورمان، شهاب مظفری، بلیط این رویداد فرهنگی با 20 درصد تخفیف ارائه می شود.
تخصیص شرایط ویژه خرید محصولات مدیران خودرو به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مدیر پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از اختصاص شرایط ویژه جهت خرید محصولات مدیران خودرو به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه خبر داد.
مصرف خودسرانه داروهای ضد ویروسی علاوه بر عوارض جسمی، مقاومت داروئی جامعه را افزایش می دهد
با توجه به عوارض متعدد مصرف خودسرانه داروهای ضد ویروسی، این داروها صرفا با دستور پزشکان متخصص عفونی تجویز می شود.
سنگ تمام صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان برای ارتقاء سواد سلامت هموطنان و معرفی راه های پیشگیری از آنفلوآنزا
با توجه به قطعی اینترنت در مناطق مختلف استان، صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان از تمام ظرفیت خود برای ارتقاء سواد سلامت هموطنان و معرفی راه های پیشگیری از آنفلوآنزا استفاده کرد.
راه اندازی بخش اضطراری باظرفیت 36 تخت بستری در بیمارستانهای علی بن ابی طالب (ع) و بوعلی زاهدان و آمادگی حوزه معاونت درمان برای پذیرش موج گسترده بیماران ، تعداد پزشکان کشیک در اورژانس ها به 2 برابر افزایش یافته است.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از راه اندازی بخش پشتیبان اضطراری در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان و آمادگی برای پذیرش موج گسترده بیماران مشکوک به آنفلو آنزا خبر داد.
برنامه ریزی مستمر و آمادگی علمی برای برخورد با همه گیری سالیانه آنفلو آنزا میزان مرگ و میر را کاهش می دهد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کمیته بحران آنفلو آنزا برنامه ریزی و چاره اندیشی قبل از وقوع هر بحران را کلید موفقیت در بحرانها عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی مستمر و آمادگی علمی برای برخورد با همه گیری سالیانه آنفلو آنزا میزان شیوع و مرگ و میر ناشی از آن را کاهش داده است..
تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلو آنزا در زاهدان روند تشخیص ودرمان بیماری انفلو آنزا در استان تسریع گردیده است و این آزمایشگاه قابلیت پاسخگویی به سایر دانشگاههای همجوار را داراست.
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
رئیس اداره مامائی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مادران باردار در شرایط فعلی که ابتلاء به آنفلوانزا در استان شایع شده است باید بیش از پیش مراقب سلامت خود باشند.
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به شهرعلی اکبر و روستاهای منطقه کوه خواجه سیستان رفتند.
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
تمامی موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت که در مراکز جامع خدمات سلامت و بیمارستان قرار دارند مورد بررسی و رصد قرار می گیرد و از اطلاعات حاصل از این پایش ها در مدیریت بیماریها استفاده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
متن پیام بدین شرح است:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
واکسیناسیون به موقع تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست و در اوج همه گیری و طغیان بیماری "رعایت بهداشت فردی" بهترین کاری است که می شود انجام داد.
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
رئیس سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: توجه به انسانیت، روابط اجتماعی و محبت باعث بهبود سلامت روان تمامی افراد جامعه می شود.
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
جمع آوری معتادین تزریقی به منظور پیشگیری از بیماریهای ناشی از تزریق مواد مانند هپاتیت و ایدز و همچنین سوق دادن بیماران به سمت استفاده از داروهای خوراکی متادون و ارائه خدمات بهداشتی رایگان از برنامه های مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس اداره امور رفاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: از ابتدای سال تا آبان ماه مبلغ 4 میلیارد و 39 میلیون ریال به 561 دانشجوی این دانشگاه وام پرداخت شده است.
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
فرماندار سراوان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی از مشارکت دهیاران و اعضای شوراهای مناطق سراوان در ترویج اصول پیشگیری از آنفلو آنزا خبر داد.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد