اخبار > قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی بر تر کشور نشان دهنده توان علمی و اجرایی این دانشگاه است/ قطعا برنامه های فناوری سلامت این استان را با تمرکز بیشتری در سطح وزارت بهداشت پیگیری خواهیم کرد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف ۱۳ دانشگاه علوم  پزشکی بر تر کشور نشان دهنده توان علمی و اجرایی این دانشگاه است/ قطعا برنامه های فناوری سلامت این استان را با تمرکز بیشتری در سطح وزارت بهداشت پیگیری خواهیم کرد


ارتقای زیر ساختهای حوزه فناوری سلامت از نیازمندی های جدی حوزه سلامت در استان سیستان و بلوچستان است.

 

 

دکتر سید هدایت اله فقیه، رئیس مرکز مدیریت آمار و  فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در سفر به زاهدان با اشاره به توسعه بخش های بهداشت و درمان در سطح استان توسعه زیر ساخت های فناوری را از از راههای پیشبرد و ارتقای برنامه های سلامت در استان عنوان کرد. 

وی ادامه داد: زیر ساخت های فناوری در حوزه های سلامت کشور بصورت نامتوازن رشد کرده است و باید نقش IT را بعنوان نقشی اثر گذار در حیطه های سیاست گذاری و پشتیبانی به منظور تأمین عدالت در سلامت ببینیم.

دکتر مجید یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی در نشست مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به این مطلب که،  استفاده بهینه از توان کارشناسان IT  زمینه ساز کاهش هزینه های فناوری سلامت است خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر در  مجموعه IT دانشگاه تحولات اساسی حاصل گردیده است ولی همچنان به تمرکز ویژه ای در زمینه تقویت زیرساختهای حوزه سلامت  در استان پهناور سیستان و بلوچستان نیازمندیم. 

وی ادامه داد: در آزمون جدید استخدامی نیز تعدادی کارشناس فناوری سلامت به مجموعه دانشگاه افزوده خواهند شد.

دکتر حبیب غزنوی، عضو هیأت علمی دانشگاه و مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: با بیان این مطلب که تقویت زیرساخت های فناوری در توسعه شاخص های عدالت در سلامت نقش بسزائی دارد خاطر نشان کرد: ارتقای زیر ساختهای حوزه فناوری سلامت از نیازمندی های جدی حوزه سلامت در استان سیستان و بلوچستان است.

استان سیستان و بلوچستان یکی از  پهناورترین استان های کشور است و قطعا تمرکز در ارتقای زیر ساخت های فناوری، ارتباطات حوزه سلامت را تسهیل و تحول جدی را در عرصه سلامت رقم خواهد زد.

دکتر محمد بخشانی،  معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست با مدیر فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: 

اولین قدم در راه الکترونیکی نمودن خدمات این دانشگاه، از دهه 1380 آغاز گردید و اتوماسیون اداری راه اندازی شد. 

وی افزود: در دانشگاهها با وجود اینکه کمترین بودجه و نیروی انسانی به فناوری اطلاعات اختصاص می یابد اما این متخصصین حوزه فناوری اطلاعات در بسیاری از زمینه ها گره گشا هستند.

وی گفت: با آموزش و بکارگیری از دانش این کارشناسان،  می توان از بار مالی دانشگاه که صرفا خدمات شرکت های خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات است، کاست.

مهندس ناصر سرگلزایی، مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشست مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه گفت:

اطلاعات و داده های آماری سلامت مجموعه ارزشمندی از دستاوردهای چندین ساله مدافعان سلامت در سراسر استان است که در آمار و فن آوری اطلاعات نگهداری می شود و حفاظت از اطلاعات درست و نظارت بر گردآوری و تبیین بموقع اطلاعات از محوری ترین برنامه های حوزه حفاظت it حراست دانشگاه و مدیریت آمار و فناوری  است.

مهندس عبد الرزاق پاکزاد دبیر ستاد پدافند غیرعامل ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: : با بیان این نکته که  با توجه به توسعه  ارتباطات در حوزه سلامت به گردش سریع و صحیح اطلاعات آماری به منظور استناد و تصمیم گیری بعنوان  مهمترین رویکرد عرصه سلامت نیازمندیم، خاطر نشان کرد:بستر کامل جمع آوری اطلاعات و تببین اهمیت اطلاعات آماری و همچنین گردش ایمن اطلاعات از اهداف حوزه پدافند و آموزش های پدافند غیر عامل است که متاسفانه  وجود سامانه های موازی موجب برخی از چالش ها در اطلاعات صحیح و متوازن آماری است و باید تلاش کنیم تا در سطح کلان به یکپارچگی در حیطه آماری دست یابیم.

عباس کیخا مدیرآمار و فناوری اطلاعات دانشگاه گفت: جلسه اي با موضوع پايش و ارزيابي حوزه فناوري اطلاعات دانشگاه با حضور رئيس مركز مديريت آمار و فناوري اطلاعات وزارت بهداشت جناب آقاي دكتر سيد هدايت الله فقيه و مشاور ايشان جناب مهندس احمد شاكر در جمع معاونين و مديران محترم دانشگاه و كاركنان و مسئولين انفورماتيك حوزه مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه تشكيل گرديد

وی ابراز امیدواری کرد: با لطف خدا و همراهی ریاست محترم دانشگاه، معاونت محترم توسعه و همت و تلاش و دانش فنی کارکنان حوزه آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه خوشبختانه وضعیت فعلی این حوزه نسبت به گذشته پیشرفت چشم گیری داشت، امید است با استفاده از پتانسیل ها و حمایت های ریاست محترم مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت متبوع برای ایجاد عدالت در حوزه آمار و  فناوری اطلاعات در  مناطق کمتر توسعه یافته ، شاهد پیشرفت بیش از پیش  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان باشیم

در این نشست مدیر فناوری وزارت بهداشت از مدیریت و کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه که با  تعامل،همكاري  و  با حداقل امكانات و با تكيه بر توان فني خود باعث پيشرفت چشمگير اين حوزه در دانشگاه شده اند تقدیر کرد.

شایان ذکر است: بازديد ميداني از وضعيت زيرساخت هاي مديريت آمار و فناوري اطلاعات در ستاد مركزي دانشگاه و برخي واحدهاي تابعه نیز صورت گرفت و ضمن ارزیابی و ابراز رضایت مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اهدای لوح سپاس از کارشناسان فناوری اطلاعات تقدیر گردید. 

این اولین بازدید میدانی مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از ساختارهای دانشگاه در چند سال اخیر بود.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

 

ابوالفضل امتحانی

 

 

 

1399/11/07   ٠٨:٥٨  News  ٣٠٨٠٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

انجام بیش از ۴۵۰ عمل جراحی در بیمارستان دارالشفا میرجاوه
انجام بیش از ۴۵۰ عمل جراحی در بیمارستان دارالشفا میرجاوه
برگزاری کارگاه آموزشی سوء مصرف مواد مخدر جهت پرسنل تیپ ۲۸۸زرهی شهرستان خاش
رعایت عدل و انصاف در ارتقای مرتبه علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تسلیت اعضاء محترم هیئت رئیسه دانشگاه در پی فوت مادر همسر جناب آقای دکتر سید محمد هاشمی شهری
پیام تبریک دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه به دکتر کامران کردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
70 نفر از کادر درمانی میرجاوه بر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند
پایش 8 هزار و 718 نفر در طرح ایراپن
نگهداری داروهای ممنوع، آنتی بیوتیک و داروهای نسخه ای در منزل خطرناک می باشد
انجام واکسیناسیون کووید 19 کادر درمانی شهرستان خاش
تربیت نیرو های توانمند و جهادگر، بزرگترین برگ برنده نظام شبکه
مدیر گروه شنوایی شناسی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با انتشار پیام ، فرا رسیدن روز جهانی " شنوایی شناسی " را به کارشناسان و متخصصان این رشته ، تبریک گفت
رشد قابل توجه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در جوانترین استان کشور
واکسینه نمودن نیروهای مرکز ۱۶ ساعته شهر سوران بر علیه بیماری کرونا
خرید عید به جان مردم رحم نمی‌کند
انجام غربالگری دانشجویان کارآموزی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اهدای 6 عدد تخت بستری دوشکن به بخش دیالیز بیمارستان ایرانمهر سراوان
قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت چهل و هفتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تخصصی
نقش بی بدلیل نیروی انسانی در توسعه و بقای یک سازمان
حس خوب دریافت خدمات تخصصی درمانی در نقطه صفر مرزی

محتوای مرتبط