اخبار > فوت غیر عادی بیمار کرونا مثبت در بیمارستان رازی نداشته ایم

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان:

فوت غیر عادی بیمار کرونا مثبت در بیمارستان رازی نداشته ایم

 

شایعه فوت بیمار کرونا مثبت به دلیل وقوع آتش سوزی در بیمارستان رازی واقعیت ندارد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان با بیان این مطلب گفت: بر اساس بررسی های اولیه سانحه ای که در زمان نصب کفپوش در یکی از بخش های بیمارستان رازی اتفاق افتاده است ربطی به فوت یک بیمار کرونا مثبت بستری در این بیمارستان نداشته است.

احمد سپاهیان با اشاره به فرسودگی ساختمان قدیمی بیمارستان رازی سراوان گفت: به منظور تامین فضای استاندارد درمانی برای هموطنان عزیز ساکن شهرستان سراوان، بهسازی و بازسازی بخش های این بیمارستان که سنی بالای 45  سال دارد به صورت مستمر در حال انجام است و عملیات کفپوش کردن بخش داخلی مردان نیز در همین راستا انجام شده است.

وی افزود: در ساعت ۱۸:۳۰ روز دوشنبه۹۹/۱۰/۲۲ بخشی از کف پوش ها و چسب هایی که توسط شرکت طرف قرار داد بیمارستان در بخش داخلی مردان در حال نصب بوده است به دلیلی نامعلوم شعله ور شده که خوشبختانه به دلیل حضور فرد نصاب، این حریق در همان لحظه و قبل از انتشار به سایر نقاط بخش خاموش شده است.

دکتر سپاهیان با اشاره به این واقعیت که خوشبختانه هیچیک از افراد نصاب حاضر در بخش در حال تعمیر و همچنین بیماران، کارکنان و همراهیان حاضر در قسمت های دیگر بیمارستان هم دچار هیچ عارضه ای نشده اند گفت: هیچ موردی از گرفتاری تنفسی برای هیچیک از افرادی که در آن زمان در بیمارستان حضور داشته اند اتفاق نیافتاده  است.

وی با تشکر از عوامل محترم سازمان آتش نشانی که تنها دقایقی بعد از اعلام این سانحه خود را به بیمارستان رسانده اند گفت: کارشناسان این سازمان نیز بعد از حضور در محل حادثه اعلام کرده اند که نیازی به مداخله اطفاء حریق نیست و عملا آتشی برای خاموش کردن وجود ندارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به فوت یکی از بیماران کرونا مثبت بستری در بیمارستان گفت: با توجه به محرمانه بودن اطلاعات بیماران بستری نمی توانیم جزئیات زیادی از وضعیت جسمانی ایشان را اعلام کنیم امّا آنچه مشخص است این است که فوت ایشان ۵ ساعت بعد از وقوع سانحه کف پوش رخ داده و ایشان در بدو ورود به بیمارستان هم بشدت بد حال بوده است.

وی با عرض تسلیت و همدردی با خانواده متوفی و در تشریح وضعیت عمومی بیمار مزبور گفت:  بدلیل پائین بودن درصد اشباع اکسیژن در بدو بستری و همچنین وجود بیماری های زمینه ای و سن بالا ۷۳ سال، کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان توجه ویژه ای به ایشان داشته اند امّا به رغم مراقبت های صورت گرفته و با وجود تلاش مدافعان سلامت،  متاسفانه این بیمار به دلیل عوارض شدید ناشی از کرونا فوت کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان پی گیری قانونی علت فوت را حق مسلم همه اطرافیان بیمار عنوان کرد و گفت: این عزیزان هم در صورتی که ابهام و یا شکایتی در این زمینه دارند از طریق مراجع ذیربط پی گیری کنند امّا با این وجود بیمارستان رازی، شبکه بهداشت شهرستان سراوان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز به عنوان مدعی العموم پی گیر بررسی کارشناسی این موضوع هستند.

دکتر سپاهیان با تشکر از زحمات و تلاش های بی شائبه کادر درمان و کارکنان بیمارستان های سراوان گفت: از ابتدای وقوع همه گیری کرونا و با وجود مشکلات عدیده ای که در زمینه فضای فیزیکی استاندارد داشته ایم خدمات شایسته ای به همشهریان و هموطنان عزیز سراوانی ارائه شده است و با حمایت و نگاه عادلانه دانشگاه با کمبودی در زمینه تجهیزات پزشکی، اقلام حفاظت فردی، تخت ویژه، ونتیلاتور، کیت آزمایشگاهی PCR ، اکسیژن ساز ، داروهای درمان کرونا و سایر اقلام مورد نیاز نداشته ایم و مجاهدت های شبانه روزی مدافعان سلامت نیز تکمیل کننده این حلقه بوده است.

 وی افزود: بسیاری از همکاران ما در بیمارستان به مدت طولانی قادر به استفاده از مرخصی نبوده اند و رئیس فعلی بیمارستان هم که متخصص عفونی است از ابتدای بحران کرونا در 10 ماه قبل در سراوان حضور داشته است امّا در فرصتی که به دلیل کاهش تعداد بیماران بستری و آبی شدن وضعیت شهرستان ایجاد شد برای نخستین بار به خارج استان رفته است ولی با این وجو به صورت تلفنی و به صورت مستمر پی گیر مسایل مختلف بیمارستان و ازجمله وقوع این سانحه بوده است. 

 

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سراوان

 

 

1399/10/29   ١١:١٤  News  ٣٠٧٣١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

انجام بیش از ۴۵۰ عمل جراحی در بیمارستان دارالشفا میرجاوه
انجام بیش از ۴۵۰ عمل جراحی در بیمارستان دارالشفا میرجاوه
برگزاری کارگاه آموزشی سوء مصرف مواد مخدر جهت پرسنل تیپ ۲۸۸زرهی شهرستان خاش
رعایت عدل و انصاف در ارتقای مرتبه علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیام تسلیت اعضاء محترم هیئت رئیسه دانشگاه در پی فوت مادر همسر جناب آقای دکتر سید محمد هاشمی شهری
پیام تبریک دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه به دکتر کامران کردی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر
70 نفر از کادر درمانی میرجاوه بر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند
پایش 8 هزار و 718 نفر در طرح ایراپن
نگهداری داروهای ممنوع، آنتی بیوتیک و داروهای نسخه ای در منزل خطرناک می باشد
انجام واکسیناسیون کووید 19 کادر درمانی شهرستان خاش
تربیت نیرو های توانمند و جهادگر، بزرگترین برگ برنده نظام شبکه
مدیر گروه شنوایی شناسی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با انتشار پیام ، فرا رسیدن روز جهانی " شنوایی شناسی " را به کارشناسان و متخصصان این رشته ، تبریک گفت
رشد قابل توجه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در جوانترین استان کشور
واکسینه نمودن نیروهای مرکز ۱۶ ساعته شهر سوران بر علیه بیماری کرونا
خرید عید به جان مردم رحم نمی‌کند
انجام غربالگری دانشجویان کارآموزی دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اهدای 6 عدد تخت بستری دوشکن به بخش دیالیز بیمارستان ایرانمهر سراوان
قابل توجه پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت چهل و هفتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تخصصی
نقش بی بدلیل نیروی انسانی در توسعه و بقای یک سازمان
حس خوب دریافت خدمات تخصصی درمانی در نقطه صفر مرزی

محتوای مرتبط