اخبار > الگوی ابتلاء و همه گیری کرونا در استان های جنوبی کشور مشابه هم است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

الگوی ابتلاء و همه گیری کرونا در استان های جنوبی کشور مشابه هم است


بررسی های اپید میولوژیک، همبستگی و شباهت نزدیکی با الگوهای همه گیری کرونا در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، و سیستان و بلوچستان را نشان می دهد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ستاد بحران دانشگاه با بیان این مطلب اظهار داشت:  با وجود کاهش موارد  ابتلاء در هفته های اخیر به شدت نگران بروز موج بعدی همه گیری کرونا در ۲ ماه باقیمانده از زمستان هستیم و نباید شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کنیم.

دکتر سید محمد هاشمی شهری با اشاره به احتمال شکننده بودن این وضعیت در زمینه آماده باش همه بیمارستانها برای مقابله با موج احتمالی از اعضای محترم هیات علمی کودکان و اپید میولوژی برای مشارکت در مباحث اطلاع رسانی برنامه کرونا دعوت کرد.

وی از کارکنان نظام سلامت شامل پزشکان، پرستاران، کارشناسان آزمایشگاه، رادیولوژی و ماماها و بهورزان و مراقبان سلامت و کارشناسان بهداشتی و اورژانس 115، نیروهای بسیجی و سایر مجموعه های کارکنان بهداشت ودرمان که  در کسب موفقیت های اخیر به خوبی نقش آفرینی کردند تقدیر کرد.

 رئیس دانشگاه با اشاره به این مطلب که اغلب خدمات تخصصی درمانی در کلینیک های دولتی و تحت پوشش دانشگاه قابل انجام است تاکید کرد: متخصصین سعی کنند که این خدمات را در کلینیک های بیمارستانها با تعرفه دولتی به بیماران ارائه دهند.

وی از همکاران نظارت بر درمان دانشگاه خواست تا بصورت جدی کیفیت ارائه خدمات در کلینیک های خصوصی و دولتی را مورد ارزیابی قرار دهند.

به گفته دکتر هاشمی شهری  مردم عزیز و فهیم ما همیشه خدمتگزاران واقعی خود را می شناسند و قدر شناس این عزیزان بوده و هستند و تشکر و قدردانی از مدافعان سلامت وظیفه و رسالت تاریخی ما را در خدمت بی منت و صادقانه بیشتر از قبل کرده است.

دکتر هاشمی شهری اظهار کرد: با توجه به اطلاعات فعلی، احتمال گرفتاری کودکان و نوجوانان به ویروس انگلیسی بیشتر از ویروس معمولی کووید 19 است.

وی یادآور شد: استان ما استان جوانی است و حدود 40 درصد جمعیت ما را افراد زیر 15 سال تشکیل می دهند و مسلما زیر ساخت های ویزیت و بستری کودکان و نوجوانان در استان ما همانند مرکز درمانی تخصصی بوعلی باید با برنامه ریزی دقیق تر و تلاش بیشتر از قبل برای ارائه خدمات در همه گیری جدید آماده شود.

رئیس دانشگاه ضمن تقدیر از معاونت توسعه دانشگاه در زمینه مساعدت های فوری به واحدهای تابعه در بحران کرونا در زمینه پرداخت مطالبات پرسنل شرکتی و سایر پرسنل در بحران کرونا تاکید کرد: پرداخت بموقع حقوق و مزایای دستیاران تخصصی و نیروهای شرکتی به صورت جدی در دستور کار همکاران حوزه آموزشی و حوزه معاونت توسعه و مدیریت منابع است و دغدغه پرداخت به موقع حقوق نیروهای شاغل در شرکت های طرف قرار داد دانشگاه به نهادهای مرتبط منتقل شده است. و خوشبختانه مجوز جابجایی برخی ردیف های مالی برای پرداخت به موقع مطالبات این عزیزان اخذ شده است.

دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه بعد از چندین ماه مبارزه جانانه مدافعان سلامت با بیماری کرونا و با توجه به کاهش موارد بیماری لازم است به منظور  بازتوانی قوای جسمی و روحی مدافعان سلامت و آمادگی برای خدمت بهینه برای آنان بر اساس برنامه ریزی مرخصی و استراحت در نظر بگیریم.

معاون درمان دانشگاه افزود: بازبینی فرایندها و بازسازی اکسیژن سازها، سی تی اسکن ها، ونتیلاتورها، تجهیزات سرمایه ای و همچنین بروز رسانی تجهیزات را باید بصورت جدی دنبال کنیم.

دکتر میری علی آباد تقویت تکریم ارباب و رجوع در سطح مراکز درمانی برای جلب رضایتمندی مشتریان درون سازمانی و برون سازمانی را از مهمترین اهداف نظام سلامت عنوان کرد.

دکتر مجید یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اظهار داشت: معاون توسع وزارت بهداشت از هماهنگی و انسجام در زمینه صدور بموقع  احکام پرسنلی، و مهیا نمودن پیش زمینه های استخدام 1037 نفر در دانشگاه زاهدان تقدیر کرده است.

وی گفت: با جذب 1037 نفر کادر بهداشتی و درمانی و اداری در دانشگاه زاهدان تحول بزرگی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی رخ خواهد داد و به منظور ارائه خدمات درمانی بهتر جذب نیروی درمانی در بیمارستان 320 تختخوابی و ایرانمهر سراوان را بصورت ویژه در نظر گرفته ایم.

معاون توسعه دانشگاه جذب 329 مورد نیروی بهداشتی ودرمانی در سراوان را اقدامی بی سابقه در بهداشت ودرمان این شهرستان بر شمرد و افزود نگرانیم که تعداد ثبت نام کنندگان کمتر از تعداد مورد نیاز ما باشد.

معاون توسعه دانشگاه در زمینه پرداخت مطالبات نیروهای شرکتی در سریعترین زمان ممکن خبر داد.

شایان ذکر است:  در این مراسم که با حضور ریاست دانشگاه و اعضای هیات رئیسه و مدیران و روسای بیمارستانها برگزار شد، مدیران شبکه شهرستانها و بیمارستانها ی شهرستانها از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی مسائل و مرتبط مبوط به خدمات درمالن در بیمارستانها را با ریاست دانشگاه در میان گذاشتند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 

ابوالفضل امتحانی

 

 

 

1399/10/21   ١٩:٣٨  News  ٣٠٦٢٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر پایش سلامت معتادین متجاهر و متکدیان ، غربالگری 220 نفر از نظر ابتلا به کووید 19 و بیماریهای واگیر
نصب دو دستگاه استخراج اتو ماتیک RNA جهت آزمایشات کرونا در آزمایشگاه مرجع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دقت و تشخیص سریع نمونه های آزمایشگاهی
غرفه مجازی مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان غرفه پر بازدید در ششمین همایش فن بازار ملی سلامت
برگزاری هشتمین همایش ملی قرآن، عترت و سلامت
ارائه خدمات به 4300 نفر درتنها مرکز تخصصی تشخیص پیش از تولد تالاسمی در استان سیستان و بلوچستان
در 48 ساعت گذشته مورد مثبت کووید 19 در خاش نداشتیم
راه اندازی آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت تفتان
نگرانی از خطر نو ترکبیی ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با آنفلوانزای انسانی
قرار گرفتن دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ردیف ۱۳ دانشگاه علوم پزشکی بر تر کشور نشان دهنده توان علمی و اجرایی این دانشگاه است/ قطعا برنامه های فناوری سلامت این استان را با تمرکز بیشتری در سطح وزارت بهداشت پیگیری خواهیم کرد
نقش غیر قابل انکار هلال احمر در مدیریت حوادث و بحران ها
فراخوان مقاله با موضوع " حماسه اسوه های ماندگار"
ارئه خدمات فوق تخصصی و تخصصی به بیش از 33 هزار نفر در طی 330 روز که از شیوع ویروس کرونا می گذرد در بیمارستان بوعلی زاهدان
کارگروه سلامت و امنیت غذایی با محوریت آنفولانزای فوق حاد پرندگان، واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال و بیماریهای منتقله از پشه آئدس در خاش
بهره گیری دانشکده دندانپزشکی زاهدان از تجهیزات به روز مجازی سازی آموزش ؛ حرکت در مسیر نیل به دانشگاه نسل سوم
طرح پایش سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
در مقابل آسیب های اجتماعی باید رویکرد جهادی داشته باشیم
قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 1400-1399 مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و دکترای حرفه ای
ارائه ماهانه بیش از 700 خدمت زایمانی در بخش زایمان بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان / کاهش 20 درصدی میزان سزارین به موازات افزایش زایمان های بی درد
انجام بیش از هزار تست تشخیص سریع کرونا در گذر گاه های رسمی و غیر رسمی مرز پاکستان
اولین روز بدون بستری کرونا در استان رقم خورد

محتوای مرتبط