اخبار > سرمایه گذاری برای ارتقاء سلامت روان جامعه و افزایش استفاده از خدمات روانشناسی از بروز بسیاری از اختلالات روانشناسی جلوگیری می کند، تشریح برنامه های بیمارستان بهاران زاهدان در هفته سلامت روان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


سرمایه گذاری برای ارتقاء سلامت روان جامعه و افزایش استفاده از خدمات روانشناسی از بروز بسیاری از اختلالات روانشناسی جلوگیری می کند / تشریح برنامه های بیمارستان بهاران زاهدان در هفته سلامت روان 

 

سرمایه گذاری بیشتر در حوزه بیماری های روانی باعث پیشگیری و درمان بیش از پیش آن می شود 


دکتر عزیزالله مجاهد رئیس بیمارستان تخصصی بهاران زاهدان با توجه به هفته سلامت روان که با شعار محوری "سلامت روان برای همه : سرمایه گذاری بیشتر – دسترسی بیشتر، برای همه، همه جا" نامگذاری شده است به اهم برنامه ها و فعالیت های انجام شده در بیمارستان بهاران زاهدان  پرداخت و افزود : 

سرمایه گذاری در حوزه بیماری های روانی و بیمه باعث بهره وری بیشتر و اقبال عمومی برای استفاده از خدمات روانشناسی خواهد شد و باعث مراجعه بیماران به مشاوران و روانشناسان می گردد که از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی و اختلالات روانی جلوگیری می شود .

رئیس بیمارستان تخصصی بهاران گفت : 18  تا 24 مهر ماه در ایران به عنوان هفته سلامت روان نامگذاری شده است؛ و هدف اصلی این نامگذاری افزایش توجه و آگاهی بخشی در خصوص موضوع سلامت روان در بین مردم و مسئولان می باشد تا نقش خودشان را برای سلامت روان بررسی نمایند و مسئولین و دست اندرکاران این حوزه با خود بیاندیشند که چه گامی در بهبود و ارتقا حوزه سلامت روان می توانند بردارند.

وی با بیان اینکه باید به سلامت روان همچون سلامت جسم اهمیت داده شود تا جامعه‌ای پرنشاط و سالم داشته باشیم  افزود: در حال حاضر 11 نفر از روانپزشکان و روانشناسان در کلینیک این بیمارستان در حال ارائه خدمات روانپزشکی به بیماران هستند 

دکتر مجاهد در ادامه به شرح برنامه های صورت گرفته در بیمارستان بهاران در هفته سلامت 18 الی 24 مهرماه پرداخت که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

روز اول: زیرساخت های سلامت روان در شرایط کرونا و پساکرونا، به خانواده ها آموزش های لازم در رابطه با استرس و اضطراب در بیماری کرونا و پساکرونا داده شد. 

روز دوم: آموزش مراقبت های بهداشتی در مقابل کرونا ویروس و عوارض این بیماری به بیماران و همراهان بیماران 

روز سوم: نقش نظام مراقبت های بهداشت اولیه در دسترسی به خدمات سلامت روان، بهداشت های اولیه و بهداشت روان چیست؟ در این رابطه در کیلینک بیمارستان آموزش های لازم ارائه شد. 

روز چهارم: نقش رسانه در تبیین وضعیت سلامت روان و انگ زدایی: با توجه به تحقیقات انجام شده که می دانیم در جامعه کنونی در هر خانواده 4 نفره یک نفر احتمال مبتلا شدن به بیماری اعصاب و روان را دارد و این احساس ناراحتی جهت مراجعه به روانپزشک برای خانواده ها بسیار سنگین است، کلاس بازآموزی برای کلیه پرسنل و روش آموزش جهت رفع این انگ زدایی توسط خانم زهره سالاری کارشناس ارشد روانشناسی آموزش داده شد. 

روز پنجم : با موضوع بیمه و دسترسی بیشتر به خدمات سلامت روان از دست اندرکاران خواسته شد راهکارهای مناسب جهت بهبود و ارتقاء حوزه سلامت روان را ارائه دهند.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه عاوم پزشکی زاهدان

نظری

 

 

1399/07/26   ٠٩:٢١  News  ٢٩٣٥٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی جهت حضور در مرحله کشوری معرفی گردیدند.
تلفیق هنر و مهارت در دانشکده دندانپزشکی زاهدان و استقبال کودکان از درمان دردهای دندانی در این دانشکده
پلمب 15 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در شهر زاهدان
برگزاری همایش پیاده روی و کوهپیمایی خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
خوابگاه سازی، عرصه مغفول فعالیت خیرین
برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با موضوع مهدویت
پرداخت بخش دیگری از مطالبات مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بهبود ارایه خدمات در داروخانه ها، عدالت در توزیع و افزایش دسترسی مردم به دارو از اهداف مهم نظام سلامت است
سلامت روان، عاملی تاثیر گذار بر تمام جنبه های سلامت انسان
نصب و راه اندازی یک دستگاه RO در بیمارستان بوعلی زاهدان
در شهرستان خاش ۸۸درصد از گروههای مشمول مرحله نخست، واکسن آنفلوآنزا دریافت نموده اند
قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 1400 – 1399
آمادگی مراکز امدادی، درمان و بهداشتی برای مدیریت حوادث غیر مترقبه
افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان/ در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی پاییزی سیاه در انتظار مردم می باشد
هشدار جدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل افزایش سریع موارد جدید کرونا در استان
ارائه خدمات فیزیو تراپی به 350 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بوعلی زاهدان، اثر بخشی تکنیک های فیزیو تراپی در بهبود ظرفیت تنفسی بیماران کرونا
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه در کلیه مقاطع (نحوه ثبت نام غیر حضوری و حضوری )
وضعیت نگران کننده کرونا در استان سیستان و بلوچستان،
قابل توجه همکاران محترم و واحد های تابعه دانشگاه
(جدید)قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال تحصیلی 1400 – 1399

محتوای مرتبط