اخبار > اختراع زانوبند هوشمند با قدرت تشخیص حرکت اشتباه برای اولین بار در جهان توسط آقای کامیار ریگی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


اختراع زانوبند هوشمند با قدرت تشخیص حرکت اشتباه برای اولین بار در جهان توسط آقای کامیار ریگی 

 

اختراع زانوبند هوشمند دارای قابلیت افزایش حالت های سیستم با قدرت تشخیص حرکت اشتباه و قابلیت ارسال کلیه فعالیت های زانو به تلفن همراه 

 آقای کامیار ریگی برای اولین بار در جهان موفق به اختراع زانوبند پشمی هوشمند با قدرت تشخیص حرکت اشتباه گردید که مشکلات مربوط به زانوبندهای دیگر را بهبود بخشیده و مانع از آسیب های احتمالی برای بیمارانی که در دراز مدت از زانوبندها استفاده می کنند می شود.

رئیس مرکز مالکیت فکری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: جهت جلوگیری از ایجاد درد وآسیب های احتمالی بعد از انجام عمل های جراحی روی زانوی آسیب دیده و همچنین برای جلوگیری از آسیب زانو در حین انجام فعالیت های ورزشی از زانو بند های مختلفی متناسب با نوع فعالیت استفاده می شود، تعدادی از این نوع زانوبندها بیشتر در فعالیت های ورزشی کاربرد داشته وبرای محافظت رباط های جانبی- داخلی، کاهش سفتی وخشکی زانو وهمچنین محافظت از رباط های صلیبی وصلیبی خلفی استفاده می شوند.

خانم دکتر لیلی محمدی ادامه داد: تعدادی دیگر معمولا پس از آسیب زانو وهمچنین حمایت از زانوی در حال التیام در مواردی مثل پارگی رباط صلیبی قدامی،خلفی استفاده شده و برخی دیگر از زانوبند ها برای ایجاد محدودیت درحرکت زانو پس از جراحی استفاده می شوند به طوری که حرکت زانو را کنترل و رباط های آسیب دیده را محافظت می کنند. زانو بندهای تخلیه کننده ی وزن هم  در درمان آرتروز زانو و زانو درد استفاده می شوند به گونه ای که این زانو بند ها فشار را از روی مفصل آسیب دیده به استخوان ران منتقل کرده و باعث کاهش درد می شوند که معمولا در فعالیت های ورزشی کاربرد دارند.

وی افزود: هرکدام از این نوع زانو بند ها متناسب بانوع صدمه و در شرایط مختلف جسمی فرد مورد استفاده قرار می گیرند، بعضی از اینگونه زانو بندها باید برای مدت بسیار طولانی مورد استفاده قرار گیرند که این خود باعث ایجاد تعریق در قسمت زانو شده وباعث ایجاد قارچ، باکتری، خارش وعفونت میگردد. و نیز استفاده از بعضی ازاین زانوبندها درطولانی مدت باعث ایجاد واریس درپای بیمار شده که علت آن تبادل نامتعادل خون درقسمت بالا و پایین زانو می باشد، همچنین پس ازاستفاده از هرکدام ازاین زانو بندها در دوره های مشخص نیاز به مراجعه به پزشک بوده که وضعیت زانو را بررسی نماید.

خانم دکتر لیلی محمدی ادامه داد : زانوبند هوشمند وسیله ای است که تاحد قابل توجهی مشکلات مربوط به سایر زانوبندها را کاهش داده وبه بهبود هرچه سریعتر زانو کمک کرده وهمچنین باعث جلوگیری از آسیب های احتمالی میشود که ممکن است در سنین بالاتر برای بیمار رخ دهد.

وی بیان داشت : زانوبند هوشمند دارای سیستم پیشگیرانه، ضد واریس، آنتی باکتریال، خود شارژ شونده وجلوگیری کننده از آرتروز زانو می باشد، این سیستم فاقد محدودیت برنامه نویسی است وقابلیت افزایش حالت های سیستم وجود دارد این زانوبند برای اولین بار درایران وجهان تولید شده است.

رئیس مرکز مالکیت فکری دانشگاه گفت : این سیستم با دارا بودن نانوذرات نقره و الیاف پشمی دارای خاصیت آنتی باکتریال و جاذب عرق بوده و باعث گرم شدن زانو می شود، سیستم پیشگیرانه با کنترل باز و بسته شدن زانو مانع ایجاد فشاربیش ازاندازه، درد وساییدگی در زانو می شود.
دکتر محمدی افزود: این سیستم ولتاژ مورد نیازخود را از طریق سنسور پیزوالکتریک دریافت می کند که باعث کاهش تعداد باتری های به کاررفته در زانو بند می شود. با حرکت وقدم زدن فرد سنسور پیزوالکتریک جریان تولید شده را از داخل کفش به زانو بند منتقل می کند. این وسیله هوشمند قابلیت ارسال کلیه فعالیت های زانو به صورت نمودار به تلفن همراه شخص را دارد .
روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی زاهدان
نظری

 

 

1399/07/23   ١٢:٥٠  News  ٢٩٣٤٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی جهت حضور در مرحله کشوری معرفی گردیدند.
تلفیق هنر و مهارت در دانشکده دندانپزشکی زاهدان و استقبال کودکان از درمان دردهای دندانی در این دانشکده
پلمب 15 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در شهر زاهدان
برگزاری همایش پیاده روی و کوهپیمایی خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
خوابگاه سازی، عرصه مغفول فعالیت خیرین
برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با موضوع مهدویت
پرداخت بخش دیگری از مطالبات مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بهبود ارایه خدمات در داروخانه ها، عدالت در توزیع و افزایش دسترسی مردم به دارو از اهداف مهم نظام سلامت است
سلامت روان، عاملی تاثیر گذار بر تمام جنبه های سلامت انسان
نصب و راه اندازی یک دستگاه RO در بیمارستان بوعلی زاهدان
در شهرستان خاش ۸۸درصد از گروههای مشمول مرحله نخست، واکسن آنفلوآنزا دریافت نموده اند
قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 1400 – 1399
آمادگی مراکز امدادی، درمان و بهداشتی برای مدیریت حوادث غیر مترقبه
افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان/ در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی پاییزی سیاه در انتظار مردم می باشد
هشدار جدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل افزایش سریع موارد جدید کرونا در استان
ارائه خدمات فیزیو تراپی به 350 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بوعلی زاهدان، اثر بخشی تکنیک های فیزیو تراپی در بهبود ظرفیت تنفسی بیماران کرونا
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه در کلیه مقاطع (نحوه ثبت نام غیر حضوری و حضوری )
وضعیت نگران کننده کرونا در استان سیستان و بلوچستان،
قابل توجه همکاران محترم و واحد های تابعه دانشگاه
(جدید)قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال تحصیلی 1400 – 1399

محتوای مرتبط