اخبار > ارائه خدمات مشاوره سوگ به خانواده متوفیان ناشی از کرونا یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط کاسناسان سلامت روان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


ارائه خدمات مشاوره سوگ به خانواده متوفیان ناشی از کرونا یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط کاسناسان سلامت روان

در بحران کرونا، در جهت حمایت های روانی و کاهش اضطراب، کارشناسان سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به خانوده متوفیان ناشی از کرونا خدمات مشاروه ای ارائه کردند.
به گزارش روابط عمومی - دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ضمن گرامیداشت هفته سلامت روان با اعلام این مطلب گفت: سلامت روان به همه ما مربوط است نه فقط به كسانی كه از بیماری‌های روانی رنج می‌برند، هیچ گروهی از بیماری روانی مصون نیست.
روز جهانی سلامت روان فرصت هایی را فراهم می کند که در درجه اول همه ما بعنوان افراد جامعه اقدامات مشخصی را برای حمایت از سلامت روان خود انجام دهیم و از دوستان و خانواده خود حمایت کنیم و در سطح گسترده تر برای دسترسی همه افراد به خدمات سلامت روان شرایطی را فراهم کنیم.
وی با اشاره به این موضوع که سالانه نزدیک به 1 میلیارد نفر با اختلال روانی زندگی می کنند، افزود: بیش از 3 میلیون نفر سالانه در اثر استفاده مضر از الکل می میرند و هر 40 ثانیه یک نفر با خودکشی می میرد و اکنون ، میلیاردها نفر در سراسر جهان تحت تأثیر بیماری همه گیر کووید 19قرار گرفته اند ، که تأثیر بیشتری بر سلامت روان افراد دارد با این حال ، افراد نسبتاً کمی در سراسر جهان به خدمات بهداشت روان با کیفیت دسترسی دارند و در کشورهای با درآمد کم و متوسط ، بیش از 75 درصد افراد مبتلا به اختلالات روانی ، عصبی و مصرف مواد اصلاً درمانی برای وضعیت خود دریافت نمی کنند.
وی سرمایه گذاری در حوزه سلامت روان را مساوی با کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: بر اساس پیمایش ملی سلامت روان در سال 1390بیش از 23 درصد افراد 15 تا 64 سال دچار یک یا چند اختلال روانپزشکی می باشند، که این رقم در استان سیستان و بلوچستان 31 درصد است.
دکتر طباطبایی افزود: ارائه خدمات مشاوره سوگ به خانواده متوفیان ناشی از کرونا یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته توسط کاسناسان سلامت روان عنوان کرد و افزود: از ابتدای بحران کرونا تاکنون کارشناسان سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بیش از200خانواده که دارای متوفی مبتلا به کرونا بودند، در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات حمایتی و مشاوره روانشاختی ارائه کردند.
وی با اشاره به این نکته که متخصصین سلامت روان در ایام بیماری کرونا نقش مؤثری در کاهش استرس و اضطراب مردم داشته اند افزود: اکنون که در شرایط همه گیری بیماری کرونا به سر می بریم، نیاز بیشتری به کمک¬های روانشناختی داریم و پزشکان و کارشناسان سلامت روان مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت آماده ارائه خدمت به شما هستند.
وی ادامه داد: هموطنان عزیز میتوانند با شماره تلفن 4030 تماس برقرار نمایید و به صورت مستقیم از روانشناسان کمک های روانشناسی دریافت نمایند.
گفتنی است : هفته سلامت روان از جمعه 18 مهرماه آغاز و تا پنج شنبه 24 مهرماه با شعار "سلامت روان برای همه، سرمایه گذاری بیشتر،برای همه،همه جا ا"ادامه دارد.

روابط عمومی واموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی زاهدان

جواد علی احمد

 

 

1399/07/22   ٠٨:١٨  News  ٢٩٣١٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزیدگان مرحله دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی جهت حضور در مرحله کشوری معرفی گردیدند.
تلفیق هنر و مهارت در دانشکده دندانپزشکی زاهدان و استقبال کودکان از درمان دردهای دندانی در این دانشکده
پلمب 15 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در شهر زاهدان
برگزاری همایش پیاده روی و کوهپیمایی خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
خوابگاه سازی، عرصه مغفول فعالیت خیرین
برگزاری جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با موضوع مهدویت
پرداخت بخش دیگری از مطالبات مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بهبود ارایه خدمات در داروخانه ها، عدالت در توزیع و افزایش دسترسی مردم به دارو از اهداف مهم نظام سلامت است
سلامت روان، عاملی تاثیر گذار بر تمام جنبه های سلامت انسان
نصب و راه اندازی یک دستگاه RO در بیمارستان بوعلی زاهدان
در شهرستان خاش ۸۸درصد از گروههای مشمول مرحله نخست، واکسن آنفلوآنزا دریافت نموده اند
قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 1400 – 1399
آمادگی مراکز امدادی، درمان و بهداشتی برای مدیریت حوادث غیر مترقبه
افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان علی بن ابیطالب(ع) زاهدان/ در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی پاییزی سیاه در انتظار مردم می باشد
هشدار جدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل افزایش سریع موارد جدید کرونا در استان
ارائه خدمات فیزیو تراپی به 350 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بوعلی زاهدان، اثر بخشی تکنیک های فیزیو تراپی در بهبود ظرفیت تنفسی بیماران کرونا
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان جدید دانشگاه در کلیه مقاطع (نحوه ثبت نام غیر حضوری و حضوری )
وضعیت نگران کننده کرونا در استان سیستان و بلوچستان،
قابل توجه همکاران محترم و واحد های تابعه دانشگاه
(جدید)قابل توجه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال تحصیلی 1400 – 1399