اخبار > استقبال رئیس سازمان هلال احمر کشور از طرح راه اندازی کارخانه تولید و فراوری مواد مخدر جهت تولید مشتقات دارویی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبــــر

استقبال رئیس سازمان هلال احمر کشور از طرح راه اندازی کارخانه تولید و فراوری مواد مخدر جهت تولید مشتقات دارویی


 

رئیس سازمان هلال احمر کشور در سفر به زاهدان طرح راه اندازی کارخانه تولید مشتقات دارویی از مواد مخدر را طرحی دارای بازار مصرف در منطقه و فرا منطقه دانست و گفت: کارشناسان خبره هلال احمر جهت بررسی نهایی طرح و زیرساختهای موجود، هفته آینده به زاهدان سفر خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر همتی رئیس سازمان هلال احمر کشور پیش از ظهر امروزدر سفر به زاهدان و با حضور در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای سرمایه گذاری در مناطق محروم که محملی برای اشتغالزایی و نیز خودکفائی در تولید محصولات مورد نیاز کشور و منطقه است کاملا آماده ایم.

وی افزود: طرح دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت راه اندازی خط تولید داروهای مشتق از مواد مخدر، با توجه به اینکه موجب ارز آوری کلان خواهد شد و مهمتر از آن نیاز کشور را در این زمینه مرتفع می کند طرحی مهم است.

وی ادامه داد: نظیر این طرح در شمال استان نیز مطرح شد که البته باید زیرساخت های دو حوزه بررسی و از جهات مختلف ارزیابی شود.

دکتر همتی با بیان اینکه همکاری وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر در این زمینه قطعا منتج به ثمرات ویژه ای در زمینه خودکفائی برخی داروهای مرتبط، خواهد بود تصریح کرد: امیدواریم در صورت نهایی شدن طرح، استانداری سیستان و بلوچستان پشتیبانی قوی برای تسریع در اجرای آن باشد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه با تشریح شرایط و مزیت های مرزی استان و امکان تبدیل برخی تهدیدات به فرصت سرمایه گذاری در این خطه گفت: با راه اندازی این خط تولیدی علاوه بر اشتغالزایی کلان در استان، امکان رقابت در بازارهای منطقه ای و جهانی را جهت عرضه دارو خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه قطعا معتقدیم یکی از مهمترین مسیر های توسعه، توجه به مقوله ی مهم پژوهش و تولید محصولات دانش بنیان است تصریح کرد: افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور در مرکز رشد فناوری سلامت و به زودی راه اندازی نخستین پارک فناوری سلامت در محوطه پردیس دانشگاه نشاندهنده تلاش وافر اعضای هیئت علمی خوش فکر و خلاق و صاحب ایده در توسعه فعالیت های پژوهشی منتج به محصولات بدیع در این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه ساخت بزرگترین پارک فناوری سلامت در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شهر زاهدان شروع شده و با توجه به محدودیت های اعتباری فعلی به دنبال تکمیل، تجهیز و راه اندازی این مرکز دانش محور و فناور از محل مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط هستیم. افزود: حدود 14 هزار متر مربع فضا در اختیار پارک علم و فناوری سلامت قراردادیم و امکان راه اندازی خط تولیدی داروهای یاد شده را در پردیس دانشگاه داریم.

دکتر هاشمی شهری تاکید کرد: دانشگاه علوم‌ پزشکی زاهدان مسیر خود در زمینه فناوری سلامت را به خوبی پیدا کرده و خوشحالیم که ریل گذاری برای آینده این حوزه مهم به درستی صورت گرفته است.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هدف اصلی ما در مرکز رشد فناوری این است که علم دانشگاهیان را در اختیار مردم و جامعه قرار دهیم

وی افزود: مرزهای شرقی در کنار توان فنی و نیروی انسانی کارآمد و متخصص مزیّت نسبی و ارزشمند سیستان و بلوچستان برای توسعه دانش محور است.

وی تصریح کرد: بر اساس پژوهشی در سال2018 در دنیا 523 تن مرفین تولید شده که 45 تن آن مستقیما بعنوان داروی ضد درد مورد استفاده در مراکز درمانی قرار گرفته و درصد زیاد دیگری از آن تبدیل به سایر مشتقات دارویی شده است.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: از مرفین 52 قلم دارو بدست می آید که این داروها، تنها در اختیار سیستم داروئی رسمی کشورهاست و به صورت خصوصی توزیع نمی شود.

وی افزود: تقاضای سیستم بهداشتی و درمانی در تمام جهان جهت خریداری اینگونه داروها قابل توجه است و با توجه به امکانات، زیرساخت های فنی، نیروی انسانی متبحر و دانش لازم، امکان راه اندازی این خط تولید در دانشگاه زاهدان فراهم است.


گفتنی است: در پایان این نشست، رئیس جمعیت هلال احمر کشور از شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه دیدار کرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


مهدیه کیخوایی

 

 

1399/06/22   ١٤:٣٠  News  ٢٨٨٨١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به ۱۲۰۰ نفر ازمردم شریف مناطق روستایی میرجاوه
هشدار جدّی رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / بحران کرونا بسیار جدیّ است، همه پای کار بیایند
تجلیل و قدردانی از خدمات ایثارگرانه پرسنل کلینیک ۱۶ ساعته غربالگری کووید-۱۹ نوک آباد
ارائه خدمات سلامت رایگان سطح یک به بیماران نیازمند مناطق مرزی و روستایی
انتخاب دکتر جلیل نجاتی رییس مرکز بهداشت زاهدان و دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت خاش بعنوان "مدیر برتر و نمونه شهرستان های " زاهدان و خاش
همکاری نظام بهداشت ودرمان و نظام قضایی برای تامین سلامت مردم، ترویج کنندگان زایمانهای غیر بهداشتی مورد پیگرد قرار می گیرند.
اهداء مبلغ یک میلیارد ریال توسط شرکت ایران بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت خرید ملزومات پزشکی
برگزاری مجازی برنامه های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در روزهای پس از شیوع کرونا
انتصاب جناب آقای مهندس علیرضا حسینی بعنوان سرپرست هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغاز اجرای طرح ایراپن(IraPEN) برای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در شهرستان زاهدان
مشارکت کارکنان سلامت خاش در امر خداپسندانه اهدای خون
وبینار کشوری رویکردهای نوین در توانبخشی بیماران مبتلا به فلج مغزی
پوستر دومین فراخوان دانشگاه علوم پزشکی مجازی اعطای گرنت به پروژه ها و طرح های توسعه ای آموزش مجازی
ارائه خدمات ویزیت رایگان به بیماران مناطق روستایی خاش
صدور حکم انتصاب جناب آقای دکتر رضا کیخا با حفظ سمت بعنوان سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آموزش و انجام مراقبت های بهداشتی در مدارس تحت پوشش خانه بهداشت اسکل آباد خاش
ابلاغ انتصاب جناب آقای دکتر هدایت شاکری بعنوان مسئول دفتر نمایندگی دانشگاه در تهران
انسولیـــن های قلمی نوورپید و نوومیکس امروز توزیع می شوند
خدمات شبانه روزی و اورژانسی دندانپزشکی در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان
امکان سهیم شدن همکاران در اصلاح شیوه نامه ارزیابی عملکرد

محتوای مرتبط