اخبار > توزیع بسته های معیشتی به ارزش یک میلیارد و 170 میلیون تومان بین گروه های آسیب پذیر جامعه توسط سمن های عرصه سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


سازمان‌های مردم نهاد همراه با نظام سلامت علیه کرونا؛

 

سازمان‌های مردم نهاد همراه با نظام سلامت علیه کرونا؛

توزیع بسته های معیشتی به ارزش یک میلیارد و 170 میلیون تومان بین گروه های آسیب پذیر جامعه توسط سمن های عرصه سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 


از شیوع کرونا در استان تا کنون، بسته های معیشتی به ارزش یک میلیارد و 170 میلیون تومان بین گروه های آسیب پذیر جامعه توسط سازمان های مردم نهاد فعال در عرصه سلامت در شهرهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی- مهندس احمد بامری قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی‌ زاهدان درمشارکتهای اجتماعی در اینباره گفت: سازمان‌های مردم نهاد سلامت در هنگامه شیوع کرونا نیز همچون گذشته، حضوری متحدانه و پویا داشته ودارند چنانکه  همزمان با ورود کرونا به استان، ازکمک به کادردرمان گرفته تا یاری‌رسانی به گروه‌های آسیب‌پذیرجامعه که درمعرض خطر بیشتری بودند  دریغ نکردند.

وی ادامه داد: 13 سمن فعال در عرصه سلامت، علاوه بر ارائه خدمات  پشتیبانی درمانی تاکنون تعداد قابل توجهی بسته های بهداشتی و غذایی به ارزش ریالی یک میلیارد و صدو هفتاد و هفت میلیون و سیصدو بیست و شش هزارو ششصد تومان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون دربین گروه های هدف توزیع کرده اند .

وی اضافه کرد: هم اکنون 24 سمن، 9 موسسه خیریه، 8مرکز نیکوکاری و یک موسسه خیریه بیمارستانی( بیمارستان بوعلی زاهدان)مشغول ارائه خدمات نیکوکارانه در عرصه سلامت هستند.

مهندس بامری گفت: سازمان‌های مردم نهاد حد واسط بخش خصوصی و دولت قرار دارند و بخشی از وظایف هریک را بر عهده می‌گیرند.

وی تأکید کرد: درحال حاضربه مددسازمان‌های مردم نهاد، در فعالیت‌های اجتماعی حوزه سلامت در استان پیشرو هستیم و راه‌اندازی سمن‌های حوزه سلامت از اقدامات بسیار مطلوب دانشگاه بوده که از سال 95 آغاز شده وتحت مدیریت حوزه مشارکت‌های اجتماعی تداوم دارد و باید از شرایط پیش‌آمده با مشارکت بخش خصوصی بهره بیشتری برد.

مهندس بامری تصریح کرد: برای پاسداشت اقدامات خداپسندانه خیرین سلامت اعم از افراد، موسسات، انجمن‌ها و تشکل‌ها که به صورت فردی یا در قالب پویش‌ها و کمپین‌های مختلف در تامین اقلام ضروری و مورد نیاز بیمارستان‌ها، و کمک به اقشار آسیب پذیر تلاش کردند تشکر می کنم.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


تهیه: طاهره نجمی/ تنظیم: مهدیه کیخوایی

 


 

 

1399/05/11   ٤٠:١٢  News  ٢٨٢٥٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

شناسائی 3 هزارو 300 مادر باردار در اجرای برنامه های غربالگری کووید 19 در زاهدان
اهدای دو دستگاه کمک تنفسی توسط شرکت آگه پردازان هوشمند به دو بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
25 مورد مثبت کرونا در بیمارستان بوعلی زاهدان بستری هستند
نصب و راه اندازی دو دستگاه اتو کلاو در اتاق عمل بیمارستان رازی سراوان، انجام ماهیانه 800 عمل جراحی اورژانسی و الکتیو در اتاق عمل بیمارستان رازی سراوان
همزمان با 31 شهریور ماه و آغاز هفته دفاع مقدس، صبح امروز دوشنبه، برنامه زیارت عاشورا و مدیحه سرائی در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه و در کنار بیرق مقدس رضوی برگزار شد.
اسامی پذیرفته شدگان نهایی دبیرستانهای بهیاری خاش و سراوان
آغاز غربالگری سل برای اتباع غیر ایرانی ساکن در سیستان و بلوچستان
رعایت بهداشت فردی و تنفسی مهمترین راه برای پیشگیری از آنفلوانزا
برگزاری طرح ضیافت اندیشه ویژه اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
آغار به کار دومین کلینیک بینائی سنجی با تعرفه دولتی در زاهدان
انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل استاندارد سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه تدوین پیش نویس استانداردهای ملی و بین المللی
استمرار مرحله سوم طرح غربالگری کرونا برای پایش و شناسایی بیماران مبتلا به کووید-۱۹
برای تحقق عدالت در سلامت در سیستان و بلوچستان همچنان نیازمند حرکت های جهادی در استان و حمایت های انقلابی از سوی دولت هستیم
اطلاعیه آزمون جذب بهورز
مشارکت خیران سلامت در توسعه خدمات سلامت در مناطق مرزی با راه اندازی مرکز تسهیلات زایمانی کشتگان سراوان ، با آغاز فعالیت این مرکز 6 نوزاد در این مرکز زایمانی دیده به جهان گشودند.
افزایش 40 تخت مراقبت های ویژه نوزادان در جوانترین استان کشور
پرداخت 7 میلیارد و 200 میلیون ریال غرامت بیمه عمر و حادثه به همکاران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در 12 ماه گذشته
پایان عملیات اجرایی پایگاههای اورژانس بین راهی سوران و سیرکان
حضور سرزده رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در اورژانس پیش بیمارستانی زاهدان و تبریک روز اورژانس و فوریت های پزشکی
اطلاعیه برگزاری آزمون پذیرش فرآگیر بهورزی

محتوای مرتبط