اخبار > آغاز پویش اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

خبر

آغاز پویش اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون

 

پویش اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون با مشارکت مردم، در جهت ارتقاء برنامه       ایمن سازی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آغاز کمپین اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد و گفت: در کشور ما همگام و همراه با سایر کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت، واکسیناسیون کودکان علیه بیماری های دیفتری، کزاز ، سیاه سرفه ،فلج اطفال، سرخک،  سرخجه ، اوریون، سل، هموفیلوس آنفلوانزا و هپاتیت (ب) اجرا می شود و با توجه به همه گیری بیماری کرونا پوشش واکسیناسیون در کشور 5 درصد کاهش پیدا کرده است.

دکتر طباطبایی واکسیناسیون را  اقدام بسیارمهم و با ارزشی عنوان کرد و گفت: واکسیناسیون یک وسیله سالم و موثر است که به بدن انسان کمک می کند تا در مقابل بیماری ها به طور طبیعی مقاومت ایجاد کرده، با میکروب های بیماری زا مقابله نماید و با هزینه کم می‌توان از ابتلاء به بیماریهای عفونی جلوگیری کرد.

به گفته دکتر طباطبایی، دستیابی به پوشش بالای 95 درصد در سطح کشور و سطح شهرستان سبب گردیده تا بیماری هایی که در اوایل انقلاب، موارد بالایی از مرگ و میر کودکان جامعه را تشکیل می دادند کاهش چشمگیری پیدا کند.

وی با اشاره به این موضوع که با ارتقای پوشش واکسیناسیون و ایمن سازی گروهی، باید         دستاورد های برنامه ایمن سازی را حفظ کنیم افزود: موفقیت در برنامه حذف کزاز نوزادی، دریافت تاییدیه حذف سرخک و سرخجه، کنترل بیماری دیفتری، اجرای برنامه نظام مراقبت محیطی فلج اطفال از مهمترین دستاوردهای برنامه توسعه ایمن سازی در سالهای اخیر می باشد.

وی گفت: با توجه به همجواری استان سیستان بلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان که از پوشش پایین واکسیناسیون و عدم وجود زیر ساخت های لازم جهت ارتقاء برنامه های بهداشتی برخوردار می باشند می تواند به عنوان یک زنگ خطر تمامی دستاوردهای سالهای اخیر کشور را به چالش بکشاند و  براین اساس باید از تمام ظرفیت ها از جمله مشارکت رابطان  و سفیران سلامت در جهت تشویق مردم برای پوشش و ارتقای واکسیناسیون استفاده کرد.

وی ادامه داد: به خانواده ها توصیه می شود حتی در شرایط بحران کرونا واکسیناسیون کودکانشان را به تاخیر نیاندازند و با مراجعه به خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت، واکسیناسیون فرزندانشان را با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دهند که سلامتی کودکان به خطر نیافتد.

گفتنی است: کمپین اطلاع رسانی و ارتقای پوشش واکسیناسیون از اول مرداد ماه آغاز و به مدت یک ماه در جهت ارتقاه پوشش واکسیناسیون ادامه دارد.

 

روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

جواد علی احمد

 

 

 

1399/04/31   ١٣:٣٩  News  ٢٨٠٩٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

پیام تسلیت معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درپی عروج اولین مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همکار گرانقدر و فداکار جناب آقای قادر بخش ریگی
برگزاری آزمون دستیار تخصصی بالینی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت ؛ مشارکت مردمی درافزایش سطح سلامت جامعه
دیداری صمیمی در فاصله اعیاد خجسته قربان و غدیر
ترخیص تمامی مجروحان حادثه انفجار شیء صوتی در زاهدان
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی آسمانی شدن همکار گرامی قادربخش ریگی
توزیع انسولین های قلمی نوورپید و نوومیکس در تعدادی از داروخانه های خصوصی شهرستان زاهدان
تصویب ایده فناورانه بومی سازی ساخت کیت تشخیصی کووید-19
مراحل احداث پروژه های نیمه تمام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جانی دوباره میگیرد
اخذ مجوز پذيرش دانشجو در رشته فوريت هاي پزشكي پيش بيمارستاني مقطع كارشناسي پيوسته
قابل توجه همکاران با مدرک مهندسی کامپیوتر
استفاده از روپوش پزشکی در فضاهای غیردرمانی ممنوع است
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پیشرو در توسعه فرهنگ اقامه نماز
نوزادانی که شیر مادر مصرف می کنند، در آینده انسانهایی عاطفی تر و مهربان تری خواهند بود.
بیمارستان بوعلی زاهدان بعنوان قطب بیماریهای عفونی و گرمسیری، همچنان درگیر پذیرش و خدمات به بیماران کرونای استان سیستان و بلوچستان
برگزاری آزمون پایان دوره عملی دانشجویان پرستاری، دانشکده پرستاری ومامایی زاهدان
برندگان مسابقه مجازی ویژه عید قربان معرفی شدند
اعتقاد داریم که شما پرستاران و همه مجاهدان سلامت، مجاهدان فی سبیل الله هستید، چون دعای 80 میلیون ایرانی بدرقه راهتان است
گزارش تصویری بازدید ریاست دانشگاه و امام جمعه موقت زاهدان از بخش بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان
افزایش 53 مورد مثبت آزمایشگاهی کرونا در 24 ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان

محتوای مرتبط