اخبار > بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات در ششمین آزمایشگاه تخصصی تشخیص کرونای استان در سراوان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


در مراسم بهره برداری از آزمایشگاه کرونای سراوان مطرح شد:

 

خبــــر

در مراسم بهره برداری از آزمایشگاه کرونای سراوان مطرح شد:

بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات در ششمین آزمایشگاه تخصصی تشخیص کرونای استان در سراوان

 

در مراسم ویدئو کنفرانسی بهره برداری از آزمایشگاه کرونای سراوان مطرح شد: پیشرفته ترین تجهیزات تشخیصی کرونا، در آزمایشگاه بیمارستان رازی شهرستان سراوان بکار گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات معاونت درمان دانشگاه برگزار شد گفت: این آزمایشگاه که ششمین آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان است با استفاده از تکنیک های سلولی و مولکولی و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و تجهیزات و روش های آزمایشگاهی روز دنیا به ارائه خدمات تشخیصی کرونا می پردازد.

وی با بیان اینکه تبدیل کردن تهدید و بحران به فرصتی برای رشد و توسعه مهارت ها و امکانات باید ثمره تمام تلاش ها در چنین شرایطی باشد ادامه داد: این آزمایشگاه پیشرفته با آموزش کارشناسان بیمارستان سراوان و در مدت زمان یک هفته آماده سازی شد و به بهره برداری رسید که این امر نشان دهنده پتانسیل مناسب و توان، همبستگی و تلاش وافر برای ارتقاء خدمات سلامت و تحقق عدالت در سلامت در این شهرستان است.

 وی همچنین با اشاره به اینکه همه ارگان ها این حس خود باوری را باید در خود تقویت کنند  تاکید کرد: آنچه از امکانات درمانی در این شهرستان بکار گرفته ایم برای همه بیماران و همه مراجعان و این امکانات مربوط به سراوان بزرگ  است  و هیچ شهر و بخشی را مستثنی و خود را محدود به مرزهای جغرافیایی و قراردادی و دانشگاهی نکرده ایم.

وی با بیان اینکه برای تجهیز و راه اندازی این آزمایشگاه 7 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: توجه به شرایط ایمن هم در زمان نمونه گیری، حمل نمونه و آزمایش برای کارشناسان آزمایشگاه و مردم با رعایت کامل اصول ایمنی و پیشگیرانه انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: تلاش می کنیم شرایط به گونه ای پیش رود که علاوه بر ارائه خدمات به هم استانی ها، اتباع کشورهای همسایه نیز امکان دریافت خدمات درمانی را از این بیمارستان با رعایت دستورالعمل های وزارتی، داشته باشند.

وی گفت: یکی از آرزوهای مهم ما در راستای عدالت در سلامت، مقوله راه اندازی بیمارستان ایرانمهر سراوان بود که به یاری خداوند به مراحل نهایی تکمیل و تجهیز آن رسیده ایم و به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

حجت الاسلام بامری امام جمعه سراوان هم در این جلسه گفت: مجاهدت و تلاش کادر بهداشت و درمان کشور و استان سیستان و بلوچستان در تاریخ افتخارات مملکت ثبت و ضبط خواهد ماند.

وی ادامه داد: در شرایط تحریمی کنونی، تخصیص اعتبارات جهت تقویت خدمات درمان در شهرستان مرزی سراوان بسیار جای قدردانی دارد.

آقای شهرکی فرماندار سراوان نیز در این جلسه از تلاش نظام سلامت برای راه اندازی این آزمایشگاه در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: شهرستان سراوان اگر چه در فاصله زیادی از پایتخت واقع شده اما راه اندازی بهترین و پیشرفته ترین امکانات تشخیص طبی کرونا در این شهرستان نشان دهنده نگاه جامع نگر و اهتمام نظام سلامت برای دسترسی همه مردم به خدمات این بخش است.

دکتر قره بیگلو مدیر شبکه بهداشت و درمان سراوان هم گفت: نظام سلامت در سراوان هم اکنون با پویایی تمام در حال تکمیل پروژه های حیاتی این بخش برای ارتقاء ارائه خدمات است.

وی به گام برداشته شدن گام های نهایی برای افتتاح بیمارستان ایرانمهر اشاره کرد و گفت: همزمان با آن،  راه اندازی آزمایشگاه تشخیص طبی کرونا و تسریع در تکمیل ساخت و سازهای بیمارستان رازی نوید توانمند سازی بیش از پیش حوزه درمان در این شهرستان است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی


 

 

1399/03/26   ١٣:١٠  Slider, News  ٢٧٦٥٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

فروش عنبرنسارا، به شکل فرآوری شده ممنوع است
دریافت برگه سبز 9 اختراع و ثبت 89 ایده در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سه سال گذشته
ورود رسمی بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان به حوزه تشخیص قطعی کووید-۱۹
قدردانی اعضای کاروان زیر سایه خورشید از تعدادی از مدافعان سلامت در زاهدان
شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
اعلام آمادگی مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل زاهدان جهت ارائه خدمت به بیماران کووید خفیف در منزل
دكتر عليرضا انصاري مقدم به عنوان نماينده كلان منطقه 8 در كميته مشورتي علمي مبارزه با بيماري هاي عفوني بخصوص كرونا ويروس ستاد مركزي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي منصوب شد
با کاهش حساسیت مردم در خصوص واکسیناسیون، شاهد افزایش برخی بیماری‌های واگیردار قابل پیشگیری با واکسن درجامعه خواهیم بود
راه اندازی بخش شماره 3 بحران کرونا در بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) در پی افزایش روند مبتلایان به کرونا در استان سیستان و بلوچستان
تامین بیست هزار لیتر الکل طبی برای تولید محلول ضدعفونی کننده در استان
شرکت 4 هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در هر یک از آزمون های الکترونیکی آموزش حین خدمت این دانشگاه در دو روز گذشته
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت مرحومه سربیشه ای
اعلام آمادگی اساتید و دستیاران گروههای بالینی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ارائه خدمات در بخش های بحران کرونا
در بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا 5 درصد کاهش پیدا کرده است
در خواست خود سرانه سی تی اسکن برخی از بیمارن مشکوک به کرونا، مضرات اشعه سی تی اسکن 100 برابر از گرافی معمولی بیشتر است.
مردم عزیز استان بدلیل بحران کرونا واکسیناسیون کودکان خود را به تاخیر نیندازند.
انجام مطالعات بالینی و عمومی در خصوص کرونا توسط محققان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت
اهداء اقلام حفاظت فردی به بیمارستان های استان توسط خیرین سلامت قرارگاه جهادی امام رضا(ع) سیستان و بلوچستان
تخت های بستری در بیمارستان بوعلی زاهدان تکمیل است...هدف ما ارتقای کیفیت خدمات درمانی به بیماران نیازمند بستری در بیمارستانهاست.
انتصاب آقای عباس کیخا بعنوان سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه

محتوای مرتبط