اخبار > در بحران کرونا ۷۰ درصد در آمدها کاهش یافته و ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی افزایش یافته، ولی هیچ خدمتی را متوقف نکرده ایم

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه در نشست با نماینده ولی فقیه در استان:

در بحران کرونا ۷۰ درصد در آمدها کاهش یافته  و ۱۰۰ درصد هزینه های درمانی افزایش یافته، ولی هیچ خدمتی را متوقف نکرده ایم

 

 

 با وجود تمرکز بر ارائه خدمات به بیماران کرونا  و برنامه های غربالگری از سایر خدمات بهداشتی ودرمانی در بیمارستانها  غافل نبوده ایم.

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  در دیدار با آیت ا...محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان:با بیان این نکته که همکاران ما در نظام سلامت بیش از 3 ماه مداوم درگیر بحران کرونا هستند اظهار داشت: با وجود تمرکز بر ارائه خدمات به بیماران و برنامه های غربالگری از سایر خدمات بهداشتی ودرمانی غافل نبوده ایم.

وی ادامه داد: پیک جدید بیماری کرونا با روند فزاینده ای در استان خصوصا در شهرهای  جنوبی استان  شروع  شده و از مردم و مسئولین تقاضای حمایت داریم و انتظار داریم همانند روزهای ابتدایی بحران با عزمی عمومی برای کنترل چرخه ویروس با نظام سلامت همکاری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و  افزایش ظرفیت تست و آزمایش و بیماریابی را  از  مهمترین برنامه ها عنوان کرد و افزود: هر چقدر بیماریابی بیشتر شود برنامه ریزی های مر اقبتی بهتر خواهد بود.

دکتر هاشمی با بیان این نکته که  ۶۰ درصد موارد شناسایی کرونای  استان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است،خاطر نشان کرد: روزانه امکان بررسی ۵۰۰ نمونه آزمایشگاهی در آزمایشگاههای زاهدان  زابل و  ایرانشهر وجود دارد و با توجه به بعد مسافت مرکز استان با چابهار برای راه اندازی آزمایشگاه کرونا در چابهار  اماده همکاری  هستیم.

وی یاد آور شد: با وجود شرایط ازدحام مراجعین و بیماران  در بیمارستانها در این ۳ ماه هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان بدون پاسخ نماند و به وضعیت درمانی همه بیماران سرپایی و بستری با جدیت تمام رسیدگی گردیده است.

رئیس دانشگاه گفت: از ابتدای بحران کرونا بصورت مستمر به اطلاع مردم رسانده ایم که از ترددهای غیر ضروری و مشارکت در تجمعات پرهیز کنند و لی متاسفانه برخی از هم استانی های عزیز شرایط را بصورت عادی تلقی می کنند و نتیجه ترددهای شهروندان در ایام عید فطر  در چند روز آینده مشخص خواهد شد و به احتمال فراوان شاهدافزایش آمار خواهیم بود.

رئیس دانشگاه گفت: در بحران کرونا سایر خدمات حوزه سلامت متوقف نبود و در حوزه آموزش پزشکی اموزش مجازی به دانشجویان و در حوزه بهداشت عملیات اجرایی ۲ راند پولیو و در حوزه درمان خدمات درمانی مستمر  به بیماران با همان کیفیت قبلی  ارائه گردید.

وی گفت: یکی از تأکیدهای مهم ما این است که به مردم اعلام کنیم که برای دریافت خدمات  درمانی به بیمارستانها تشریف بیاورند  ولی سفرهای درمانی نداشته باشند.

دکتر هاشمی شهری افزود: همکاران ما روزهای پرکاری را در مراکز بهداشتی ودرمانی  پشت سر می گذارند و با عدم رعایت اصول بهداشت توسط  مردم، قطعا روزهای پرکار دیگری در راه است و همه همکاران ما درتمام سطوح از پزشکان و پرستاران و همه دست اندرکاران سلامت، آماده اند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند و اکثر اعضاء هیئت رییسه  حتی در تعطیلات مختلف هم بجز کارهای اداری از زاهدان بیرون نرفته اند.

وی در پایان یادآور شد: همکاران ما در حوزه سلامت در طی این چند سال اخیر با مشارکت در بحرانهایی از قبیل،  سیل، تب کنگو، انفلوانزا، کرونا و مالاریا و  التور و حوادث جاده ای و تروریستی خدمات قابل توجهی به مردم و بیماران ارائه داده اند و در بحران کرونا نیز در صورت رعایت مردم قطعا موفق خواهیم شد.

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودزمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1399/03/11   ٠٧:٣٩  News  ٢٧٤٦٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

توزیع سهمیه تیرماه انسولین قلمی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
خانوده ها از قرص برنج برای مصارف خانگی استفاده نکنند
امکان بهره مندی از مرخصی استعلاجی ابتلاء به کرونا در صورت تائید ابتلاء توسط پزشک معتمد هر دستگاه
بیماران کرونا مثبت پس از مدتی دچار بی اشتهایی می شوند
ارائه خدمات درمانی به 1 هزار و 600 بیمار مشکوک تنفسی سرپایی و بستری در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، در بخش بحران بیمارستان میرجاوه مورد فوتی نداشته ایم.
پیام تسلیت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی شهادت سرهنگ پاسدار غلامعلی کفاش
اتمام مراحل نصب تجهیزات 4 گانه بیمارستان ایرانمهر سراوان
پیام تسلیت دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی به دلیل شهادت سرهنگ کفاش
پیام تسلیت معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت همکار محترم دکتر سپاهیان
پیام تسلیت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی شهادت فرماندهی جنوب شرق بیمارستان های سپاه قدس به علت کرونا
پملب 31 قلیان سرا و تعطیلی تمامی مراکز عرضه قلیان جهت پیشگیری از بیماری کرونا
پیام تسلیت دکتر سید محمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت همکار محترم دکتر سپاهیان
عدم رعایت مسایل حفاظتی در غسالخانه ها امکان ابتلاء خانواده متوفیان در صورت اصرار به ورود به غسالخانه
اطلاعیه معاونت توسعه در خصوص حضور یک سوم همکاران در محل کار
اطلاعیه معاونت توسعه در خصوص نقل و انتقالات
تست تشخیص کرونا در مراکز 16 ساعته فقط برای افراد بالای 60 سال و افراد پرخطرانجام می شود
آمار موارد کرونا در سراوان به 640 مورد رسید
تسلیت درگذشت والده آقای دکتر امیر مسعود سالاری، متخصص محترم‌ چشم‌ پزشکی و فوق تخصص آکولوپلاستی
استمرار مدخلات برنامه حذف مالاریا
پیام تسلیت بسیج جامعه پزشکی استان در پی شهادت ناگهانی سرهنگ پاسدار مرحوم غلامعلی کفاش

محتوای مرتبط