اخبار > وضعیت ابتلا به کرونا در چابهار و ایرانشهر قرمز است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

وضعیت ابتلا به کرونا در چابهار و ایرانشهر قرمز است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:: از میان شهرهای استان، وضعیت ابتلا به کرونا در شهرهای چابهار و ایرانشهر به حالت قرمز در آمده  است.
به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که روز گذشته در برنامه رادیوئی مردم و مسئولین حضور یافته بود با بیان این مطلب گفت: متاسفانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی منجر به وخیم تر شدن اوضاع خواهد شد.
وی با بیان اینکه افراد بالای 60 سال، افراد دارای بیماری های مزمن مثل دیابت یا بیماری های صعب العلاج، افراد دچار نقص سیستم ایمنی از جمله افراد در معرض خطر محسوب می شوند ادامه داد: متاسفانه در میان افراد فوت شده بر اثر کرونا، تعداد افرادی که در گروه های در معرض خطر بودند بیشتر است.
وی تاکید کرد: همه افراد جامعه به خصوص افرادی که در گروه در معرض خطر قرار دارند باید بسیار مراقب سلامت خود باشند چون مهمترین اصل در پیشگیری از کرونا توجه به اصول بهداشتی و خودمراقبتی است.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در پاسخ به سوالی در خصوص وجود یا عدم وجود کمبود اقلام حفاظتی در استان  تصریح کرد: همزمان با بروز کرونا در کشور چین ستاد بحران کرونا در استان با فرماندهی استاندار و دبیر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل و خوشبختانه تمهیدات لازم اندیشیده شد.
وی گفت: در حال حاضر هیچ گونه کمبودی در خصوص اقلام حفاظتی در استان گزارش نشده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص عدم وجود ماسک در برخی داروخانه های سطح شهر، بیان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی متولی تامین و توزیع لوازم بهداشتی مصرفی و اقلام حفاظتی نیستند و چنانکه همه مطلعند نظام سلامت بزرگترین  مصرف کننده این اقلام حفاظتی است و تولید آن مربوط به وزارت صمت می باشد اینکه مقدار تولید در کشور چگونه است باید از مرجع دیگری پیگیری شود اما آنچه مبرهن است تامین اقلام حفاظتی جهت مراکز بهداشتی و درمانی به اندازه کافی انجام شده و کمبودی وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین تصریح کرد: از ابتدای بحران کرونا اجازه ندادیم تا کمبود جهانی لوازم و اقلام مصرفی به کارکنان حوزه سلامت منتقل شود.
وی با بیان اینکه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی که در تجمعات اخیر شاهد آن بودیم احتمال افزایش موارد ابتلاء را در پی دارد گفت: اگرچه همکاران ما همچنان در آماده باش کامل هستند اما هر مورد ابتلاء جدید به معنای در معرض خطر بودن تعداد زیادی از افرادی است که در مدت زمان ناقل بودن، فرد با آنها در ارتباط بوده است.
وی اضافه کرد: در 10 روز پیش آمار روزانه بستری بیماران مبتلا به کووید-19 در استان زیر 30 نفر بود اما در حال حاضر آمار بستری ها روزانه به 70 مورد رسیده است که 88 نفر از مبتلایان مثبت آزمایشگاهی در بیمارستان ها فوت شده اند.
دکتر هاشمی شهری همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تخصیص کارت سلامت به اتباع بیگانه گفت: از ابتدای شیوع کرونا حدود 80 هزار نفر از اتباع بیگانه از مرزهای استان به صورت داوطلبانه به کشور خود بازگشتند که برای تمامی آنها کارت بهداشت و سلامت تخصیص یافت و بررسی های سندرومیک انجام شد.
وی گفت: از ابتدای بروز کرونا در استان تا کنون حدود 30 درصد از تخت های ویژه اشغال شد و در صورت افزایش تعداد مبتلایان، تا 5 برابر این آمار هم امکان  رسیدگی به بیماران را داریم.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در روستای نجف آباد خاش و روستاهای اطراف آن، در دو روز گذشته آمار بیماران بستری بر اثر کرونا به صفر رسیده است و امیدواریم که موارد ابتلاء جدید گزارش نشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تا کنون در این منطقه 80 نفر به کرونا مبتلا شدند.
دکتر میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل هم که میهمان تلفنی این برنامه بود گفت: متاسفانه علیرغم توصیه های فراوان نظام سلامت، توصیه های بهداشتی توسط مردم جدی گرفته نشده و آمار در منطقه سیستان رو به افزایش است.
وی افزود: در موج جدید ابتلا به کرونا، هم اکنون آمار بیماران بستری در این منطقه نسبت به قبل آن به سه برابر افزایش یافته که 8 نفر نتیجه تست آنها مثبت شده است.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

1399/03/07   ٠٩:٣٩  News  ٢٧٤٢٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

توزیع سهمیه تیرماه انسولین قلمی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
خانوده ها از قرص برنج برای مصارف خانگی استفاده نکنند
امکان بهره مندی از مرخصی استعلاجی ابتلاء به کرونا در صورت تائید ابتلاء توسط پزشک معتمد هر دستگاه
بیماران کرونا مثبت پس از مدتی دچار بی اشتهایی می شوند
ارائه خدمات درمانی به 1 هزار و 600 بیمار مشکوک تنفسی سرپایی و بستری در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه، در بخش بحران بیمارستان میرجاوه مورد فوتی نداشته ایم.
پیام تسلیت معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی شهادت سرهنگ پاسدار غلامعلی کفاش
اتمام مراحل نصب تجهیزات 4 گانه بیمارستان ایرانمهر سراوان
پیام تسلیت دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی به دلیل شهادت سرهنگ کفاش
پیام تسلیت معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت همکار محترم دکتر سپاهیان
پیام تسلیت معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی شهادت فرماندهی جنوب شرق بیمارستان های سپاه قدس به علت کرونا
پملب 31 قلیان سرا و تعطیلی تمامی مراکز عرضه قلیان جهت پیشگیری از بیماری کرونا
پیام تسلیت دکتر سید محمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت همکار محترم دکتر سپاهیان
عدم رعایت مسایل حفاظتی در غسالخانه ها امکان ابتلاء خانواده متوفیان در صورت اصرار به ورود به غسالخانه
اطلاعیه معاونت توسعه در خصوص حضور یک سوم همکاران در محل کار
اطلاعیه معاونت توسعه در خصوص نقل و انتقالات
تست تشخیص کرونا در مراکز 16 ساعته فقط برای افراد بالای 60 سال و افراد پرخطرانجام می شود
آمار موارد کرونا در سراوان به 640 مورد رسید
تسلیت درگذشت والده آقای دکتر امیر مسعود سالاری، متخصص محترم‌ چشم‌ پزشکی و فوق تخصص آکولوپلاستی
استمرار مدخلات برنامه حذف مالاریا
پیام تسلیت بسیج جامعه پزشکی استان در پی شهادت ناگهانی سرهنگ پاسدار مرحوم غلامعلی کفاش

محتوای مرتبط