اخبار > تقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبرتقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر است

 

موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-19 تقریبا در همه مناطق شمالی، مرکزی و جنوبی استان مشاهده شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های خاش و سراوان و بیمارستان های این و شهرستان گفت: این که عده از افراد با تصور عدم وجود بیماری در شهرستان تابعه استان و یا تاثیر گرمای هوا در پیشگیری از بیماری به این شهرستان ها و بخش ها مسافرت کنند تصور درستی نیست.
به گفته دکتر قاسم میری علی آباد در حال حاضر تقریبا تمامی شهرستان ها و بخش های استان با ویروس کووید-19 در گیر هستند و تاثیر گرمای هوا بر کاهش انتقال ویروس صرفا یک ادعا محسوب می شود که از لحاظ علمی ثابت نشده است.
وی افزود مهمترین راهکار برای کاهش تبعات بیماری رعایت کامل بهداشت فردی توسط همه هم استانی های عزیز، ماندن در منزل، نرفتن به مسافرت و عدم برگزاری و اجتناب از حضور در هر گونه تجمع انسانی است.
دکتر میری علی آباد در بخش دیگری از سخنان خود بر آمادگی تمام واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرستان های میرجاوه، خاش، سراان و سیب و سوران برای ارائه خدمات غربالگری، ویزیت، تشخیص و درمان کووید-19 خبر داد و گفت: بخش های ویژه ای در بیمارستان های امام خمینی (ره) خاش، رازی سراوان و دارالشفاء میرجاوه بدین منظور در نظر گرفته شده و تجهیز شده است و امیدواریم تا با حذف مسافرت های نوروز و کنترل موارد بیماری مجبور به توسعه این بخش ها و بستری بیماران در سایر تخت های بیمارستانی نشویم.
وی افزود:  تا ظهر روز یکشنبه 3 فروردین ماه  تعداد بیماران با آزمایش مثبت کرونا در شهرستان خاش۴ نفر، در شهرستان سراوان 8 نفر و در شهرستان سیب و سوران نیز یک نفر می باشد.
به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تا کنون یک مورد فوتی از مجموع موارد فوتی استان نیز مربوط به یکی از هم‌استانی های عزیز سراوانی است.


معاون فنی مرکز بهداشت استان نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت غربالگری و تشخیص به موقع بیماران مشکوک به کرونا در سطح جامعه گفت: اگر ما موفق شویم تا بیماران مشکوک و در معرض خطر را شناسائی کنیم می توانیم تا حدود زیادی به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنیم و بدین ترتیب میزان آسیب ها و مرگ و میر این بیماری را کاهش دهیم.

دکتر خداد شیخ زاده گفت: با وجود تعطیلات نوروزی، علاوه بر فعالیت مراکز جامع خدمات سلامت روستائی و تسهیلات زایمانی در شهرستان های مختلف 10 مرکز غربالگری سرپائی درشهرستان های زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب و سوران از ساعت 8:00 صبح تا 24:00 و در همه ایام، حتی تعطیلات آماده ویزیت و راهنمائی هم استانی های عزیز می باشند.
وی افزود در شهرستان زاهدان : مراکز جامع خدمات سلامت امیرالمومنین(ع)،سید الشهداء(ع) و سرجنگل  در شهرستان خاش مراکز جامع خدمات سلامت شماره 3 شهید بهشتی و نوک آباد،  در شهرستان میرجاوه  مرکز خدمات غربالگری مستقر در بیمارستان دارالشفاء، در شهرستان سیب و سوران مرکز جامع خدمات سلامت شهری روستائی سوران و در شهرستان سراوان مراکز جامع خدمات سلامت شماره  3 شهری، جالق و سیرکان به این امر اختصاص یافته است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان از هم استانی عزیز درخواست کرد تا در صورت داشتن علائم اصلی  بیماری کووید-19 شامل سرفه خشک، گلو درد، تب و ازهمه مهمتر تنگی نفس،  به مراکز غربالگری و ویزیت مراجعه نمایند.
وی افزود:شماره تلفن 4030 و  سامانه اینترنتی  salamat.gov.ir  نیز برای اعلام وضعیت سلامت توسط هم استانی های عزیز در نظر گرفته شده تا همه افراد بتوانند بدون حضور در این مراکز هم به صورت غیر حضوری وضعیت سلامت خود را پی گیری کنند  و در صورت نیاز راهنمائی های لازم را دریافت نمایند.
دکتر شیخ زاده افزود: در برنامه غربالگری الکترونیک کرونا بهورزان در روستاها و ومراقبان سلامت در شهرها با سرشماره 4030 و به صورت تلفنی با شما تماس خواهند گرفت و خدمات غربالگری و راهنمائی را به شما ارائه خواهند داد و به همین دلیل از همه هم استانی های عزیز می خواهم تا در صورت مشاهده سرشماره 4030 به این تماس رایگان پاسخ دهند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


 

 

1399/01/04   ١٢:١٩  News  ٢٦٥٥٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

افزایش 47 درصدی موارد بیماری کرونا در شمال استان
ارائه آموزش های روانشناختی و مدیریت استرس به بیش از 6 هزار نفر از طریق سامانه۴۰۳۰
برخی از بیماران پس از ترخیص از بیمارستان اقبالی به سپری کردن دوران نقاهت در نقاهتگاهها نشان نمی دهند.
آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروشگاههای بزرگ زاهدان
تشکر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آگاهی و مسئولیت پذیری هم استانی هایی که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مشارکت می نمایند.
سبک زندگی سالم در زمان قرنطینه خانگی
قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی
عید متفاوتی داشتیم، امیدوارم سال جدید سرآغاز تغییر سبک زندگی بر مبنای رعایت اصول بهداشت باشد.
امسال در روز 13 فروردین در خانه می مانیم تا ویروس را در بدر کنیم.
استفاده ازظرفیت مشارکت اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان ضروری است
بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان در صورت نیاز بعنوان نقاهتگاه بیماران کورونا تجهیز می گردد.
توزیع قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) در داروخانه ویژه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
هم استانی ها، طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.
💢وقوع ۳ مورد مرگ در بیماران کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته/ تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی استان در آستانه ورود به کانال ۲۰۰ نفر
افزایش 50 درصدی تماس ها با مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اسفند ماه
ضبط بیش از بیست میلیارد ریال لوازم و ملزومات پزشکی از انبار محتکران در زاهدان
صدور احکام حقوقی جدید برای بیش از 6900 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزایش پوشش غربالگری غیر حضوری به ۹۵ درصد
کفن و دفن متوفیان مشکوک و مثبت کرونا با رعایت اصول شرعی و بهداشتی
تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان به ١٨۵ نفر رسید/ ۱۲۶ نفر درمان شده اند

محتوای مرتبط