اخبار > ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال شد

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال شد

 

 

در آستانه تعطیلات نوروز سال 1399 نخستین جلسه ستاد نوروز 1399 در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان هدف اصلی از تشکیل این ستاد را استمرار مطلوب فعالیت های خدماتی نظام سلامت در تعطیلات پیش رو عنوان کرد و گفت: هیچ یک از هموطنان عزیز سیستان و بلوچستان و یا مسافران نوروزی نباید از دریافت خدمات اورژانس مورد نیاز محروم باشند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری با تاکید برضرورت پیش بینی نیازهای داروئی و تجهیزاتی در تعطیلات پیش رو گفت: خوشبختانه با همکاری داروخانه های شبانه روزی در سطح استان در تامین بیش از 97% اقلام داروئی مورد نیاز هیچگونه مشکلی وجود ندارد اما باید به شکلی برنامه ریزی شود تا برخی اقلام داروئی مورد نیاز بیماران خاص و بیماران سرطانی هم با حداقل مشکلات در اختیار این عزیزان قرار گیرد. 

وی با تشکر از خدمات و تلاش های مجموعه کارکنان بهداشت و درمان و حوزه غذا و دارو در تعطیلات نوروز 1398 گفت : در همه بازدیدهائی که از سوی وزارت متبوع انجام شده است نوع و کیفیت خدمات ارائه شده در مورد تائید و تشویق قرار گرفت اما با این وجود لازم است تا همه مشکلاتی که در ارائه خدمات به مردم داشتیم را شناسائی و تلاش کنیم تا در تعطیلات امسال آن دسته از مشکلات را نیز  برطرف کنیم.

 وی شفافیت در اطلاع رسانی و صداقت با مردم را که منجر به برقراری اعتماد عمومی شده است مهمترین سرمایه نظام سلامت بر شمرد و گفت: در کنار بیان دستاوردها و موفقیت های نظام سلامت  باید برای شنیدن شکایات و انتقادات مردم هم گوش شنوا داشته باشیم.

دکتر هاشمی شهری تسهیل ارتباط مردم با متولیان ارائه خدمت، معرفی نوع و محل خدماتی که در تعطیلات نوروز ارائه می شود و معرفی سامانه های نظارتی دانشگاه را برای ایجاد رضایتمندی در خدمت گیرندگان بسیار با اهمیت برشمرد و گفت: اطلاع رسانی در این خصوص در تعطیلات امسال به صورت ویژه در دستور کار روابط عمومی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بخش دیگری از سخنان خود وظیفه اصلی تامین خدمت درمانی به مردم را بر عهده دانشگاه های علوم پزشکی زیر مجموعه وزارت بهداشت برشمرد و گفت: در شهر زاهدان مراکز درمانی دیگری مانند بیمارستان نبی اکرم (ص)، بیمارستان تامین اجتماعی و بیمارستان پیامبر اعظم (س) نیز در زمینه ارائه خدمات به مردم فعال هستند و این مراکز در تعطیلات نوروز هم خدمت رسانی را ادامه می دهند

وی با تشکر از این مراکز و همچنین مراکز خصوصی تحت پوشش سازمان نظام پزشکی گفت: امسال نیز فعالیت این مراکز در روند ارائه خدمات به مردم ادامه خواهد داشت و لازم است تا با همکاری و هماهنگی حوزه معاونت درمان بسته خدمتی جامعی برای پاسخ به نیازهای درمانی هموطنان عزیز و مسافران نوروزی ارائه شود. 

در این جلسه که صبح امروز یکشنبه 27 بهمن ماه 1398  در سالن اجتماعات حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد دبیر ستاد نوروزی و رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی با بیان گزارش از اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز 1398 به تشریح برنامه ها و بیان شرح وظایف هر یک از واحدهای تابعه دانشگاه در تعطیلات نوروز پرداخت. دکتر فریبرز راشدی آمادگی برای پشت سر گذاشتن بدون حادثه و بدون تلفات چهارشنبه آخر سال را نیز از دیگر دستور کارهای این جلسه برشمرد.

علاوه بر معاونین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، مدیران ستادی مرتبط با تعطیلات، روسای بیمارستان ها و مدیران شبکه های بهداشت و درمان، مسئولین سایر سازمان های مرتبط و از جمله روسای بیمارستان های نبی اکرم (ص) و تامین اجتماعی نیز در نخستین جلسه ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان حضور داشتند. 

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

1398/11/27   ١٤:٥٤  News  ٢٥٩٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

افزایش 47 درصدی موارد بیماری کرونا در شمال استان
ارائه آموزش های روانشناختی و مدیریت استرس به بیش از 6 هزار نفر از طریق سامانه۴۰۳۰
برخی از بیماران پس از ترخیص از بیمارستان اقبالی به سپری کردن دوران نقاهت در نقاهتگاهها نشان نمی دهند.
آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروشگاههای بزرگ زاهدان
تشکر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آگاهی و مسئولیت پذیری هم استانی هایی که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مشارکت می نمایند.
سبک زندگی سالم در زمان قرنطینه خانگی
قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی
عید متفاوتی داشتیم، امیدوارم سال جدید سرآغاز تغییر سبک زندگی بر مبنای رعایت اصول بهداشت باشد.
امسال در روز 13 فروردین در خانه می مانیم تا ویروس را در بدر کنیم.
استفاده ازظرفیت مشارکت اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان ضروری است
بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان در صورت نیاز بعنوان نقاهتگاه بیماران کورونا تجهیز می گردد.
توزیع قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) در داروخانه ویژه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
هم استانی ها، طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.
💢وقوع ۳ مورد مرگ در بیماران کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته/ تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی استان در آستانه ورود به کانال ۲۰۰ نفر
افزایش 50 درصدی تماس ها با مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اسفند ماه
ضبط بیش از بیست میلیارد ریال لوازم و ملزومات پزشکی از انبار محتکران در زاهدان
صدور احکام حقوقی جدید برای بیش از 6900 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزایش پوشش غربالگری غیر حضوری به ۹۵ درصد
کفن و دفن متوفیان مشکوک و مثبت کرونا با رعایت اصول شرعی و بهداشتی
تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان به ١٨۵ نفر رسید/ ۱۲۶ نفر درمان شده اند

محتوای مرتبط