اخبار > بیمارستان ایرانمهر، بیمارستان دوم شهرستان سراوان است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر

 

بیمارستان ایرانمهر، بیمارستان دوم شهرستان سراوان است

 

 


با پی گیری های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیمارستان ایرانمهر به عنوان بیمارستان دوم شهرستان سراوان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به رسمیت شناخته شد.


 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: افق میان مدت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرستان سراوان تامین حداقل 350 تخت بستری است و خوشبختانه با پی گیری ها و رایزنی های مستمر مجوز فعالیت همزمان 2 بیمارستان ایرانمهر و رازی در این شهرستان اخذ شد.

 - وی که در جلسه هماهنگی و رایزنی در خصوص راه اندازی هر چه سریعتر بیمارستان ایرانمهر سخن می گفت افزود: خوشحالیم که با پی گیری های صورت گرفته و با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزرات متبوع امکان استیفای حقوق هموطنان عزیز سراوانی فراهم  شد و از تعطیلی بیمارستان رازی همزمان با آغاز فعالیت بیمارستان ایرانمهر جلوگیری بعمل آمد.

 - به گفته دکتر هاشمی شهری توزیع خدمات تخصصی و استقرار بخش های درمانی و تشخیصی در این  2 بیمارستان با نظر کارشناسان خبره حوزه درمان و با توجه به نیاز مردم انجام خواهد شد.

 - وی در تشریح این موضوع گفت: با هدف افزایش بهره وری از امکانات و زیر ساخت های درمانی موجود پیش بینی اولیه این است که بخش های زنان و زایمان، نوزادان، ICU، N.icu  و بخش اورژانس در بیمارستان رازی فعال باقی مانده و بخش های جراحی، داخلی، قلب و مانند آن به بیمارستان ایرانمهر منتقل شود.

- معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه گفت:  بیمارستان ایرانمهر که به عنوان بیمارستان دوم شهرستان سراوان به تصویب رسید با 17 هزار متر مربع زیر بنا ظرفیت استقرار 200 تخت بستری را دارد. 

- دکتر سعید محمد شهنوازی با بیان این نکته که مراحل ساخت این بیمارستان از حدود 9 سال قبل توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شده است گفت: قرار است تا بزودی سازه این بیمارستان پس از تامین منبع پایدار برق و اتمام مراحل ساختمانی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان سازمان بهره بردار تحویل داده شود. 

- وی افزود: برای تامین منابع انسانی و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی این بیمارستان منتظر تحویل موقت و قطعی بیمارستان به دانشگاه نمانده ایم و بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز تهیه شده است. 

- دکتر شهنوازی با اشاره به پی گیری های و رایزنی مستمر دانشگاه در خصوص تامین زیر ساخت هائی از قبیل برق، آب، تلفن، اینترنت، امنیت و راه دسترسی در سطح شهرستان و همچنین تامین منابع انسانی، نیروی تخصصی و تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان در سطح وزارت متبوع گفت: در جلساتی که هفته گذشته و با حضور رئیس دانشگاه در وزارت متبوع برگزار شد مجوز جذب 50 نفر نیرو از طریق شرکت برای این بیمارستان اخذ شد. 

- وی افزود سیاست کلّی نظام سلامت کاهش حجم تصدی گری و جذب حداقلی نیروهای پشتیبانی و خدماتی است تا منابع موجود به سمت افزایش تعداد نیروهای تخصصی مانند پرستار، بهیار، پزشک، اتاق عمل، هوشبری، مامائی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و امثال آن سوق پیدا کند.

- در جلسه هماهنگی راه اندازی بیمارستان سراوان که صبح امروز یکشنبه 27 بهمن ماه در حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد، ضمن ارزیابی اقدامات انجام شده، راهکارهای قانونی لازم برای رفع موانع موجود نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد تا پی گیری لازم در زمینه رفع مشکلات سازه ای و تحویل بیمارستان از سوی اداره کلّ راه و شهرسازی به دانشگاه صورت گیرد.


* شایان ذکر است؛ مراحل ساخت بیمارستان ایرانمهر از حدود 10 سال قبل آغاز شده است و قرار است تا بزودی این بیمارستان برای آغاز مراحل تجهیز و راه اندازی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تحویل داده شود. 

 

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

 

1398/11/27   ١٤:٤٠  News  ٢٥٩٨٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

افزایش 47 درصدی موارد بیماری کرونا در شمال استان
ارائه آموزش های روانشناختی و مدیریت استرس به بیش از 6 هزار نفر از طریق سامانه۴۰۳۰
برخی از بیماران پس از ترخیص از بیمارستان اقبالی به سپری کردن دوران نقاهت در نقاهتگاهها نشان نمی دهند.
آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروشگاههای بزرگ زاهدان
تشکر رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از آگاهی و مسئولیت پذیری هم استانی هایی که در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مشارکت می نمایند.
سبک زندگی سالم در زمان قرنطینه خانگی
قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی
عید متفاوتی داشتیم، امیدوارم سال جدید سرآغاز تغییر سبک زندگی بر مبنای رعایت اصول بهداشت باشد.
امسال در روز 13 فروردین در خانه می مانیم تا ویروس را در بدر کنیم.
استفاده ازظرفیت مشارکت اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در استان ضروری است
بیمارستان 320 تختخوابی در حال ساخت زاهدان در صورت نیاز بعنوان نقاهتگاه بیماران کورونا تجهیز می گردد.
توزیع قرص مایکوفنولات موفتیل (سل سپت) در داروخانه ویژه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
هم استانی ها، طرح فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.
💢وقوع ۳ مورد مرگ در بیماران کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته/ تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی استان در آستانه ورود به کانال ۲۰۰ نفر
افزایش 50 درصدی تماس ها با مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در اسفند ماه
ضبط بیش از بیست میلیارد ریال لوازم و ملزومات پزشکی از انبار محتکران در زاهدان
صدور احکام حقوقی جدید برای بیش از 6900 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
افزایش پوشش غربالگری غیر حضوری به ۹۵ درصد
کفن و دفن متوفیان مشکوک و مثبت کرونا با رعایت اصول شرعی و بهداشتی
تعداد موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان به ١٨۵ نفر رسید/ ۱۲۶ نفر درمان شده اند

محتوای مرتبط