اخبار > کاشت حلزون شنوائی، فرصتی جدید برای گردشگری سلامت در سیستان و بلوچستان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


راه اندازی مرکز فوق تخصصی کاشت حلزون شنوائی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گامی عملی در جهت تحقق گردشگری سلامت در سیستان و بلوچستان است.

خبر 

کاشت حلزون شنوائی، فرصتی جدید برای گردشگری سلامت در سیستان و بلوچستان 

 

راه اندازی مرکز فوق تخصصی کاشت حلزون شنوائی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گامی عملی در جهت تحقق گردشگری سلامت در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش روابط عمومی_ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: استان سیستان و بلوچستان از حیث گردشگری یکی از استان های دارای ظرفیت و مناسب به شمار می رود و در صورت سرمایه گذاری مناسب و اعمال مدیریت صحیح، امکان جذب تعداد کثیری از گردشگران حوزه سلامت در این استان وجود دارد.

دکتر قاسم میری علی آباد خدمات تخصصی و فوق تخصصی در مراکز درمانی و تشخیصی را از جمله توانمندی های ویژه استان در حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر افرادی که به عنوان گردشگر سلامت برای استفاده از خدمات ویژه این دانشگاه به زاهدان مسافرت می کنند از کشورهای افغانستان، پاکستان، عمان، عراق،  امارات و قطر بوده اند و از کشورهای حاشیه دریای خزر مانند  کشور ترکمنستان نیز افرادی با هدف بهره مندی از خدمات درمانی به زاهدان سفر کرده اند. 

وی که در جلسه کمیته توسعه پایدار  گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و کاهش وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی سیستان و بلوچستان سخن می گفت با بیان اینکه حوزه های تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی، درمان ناباروری، درمان سرطان و اشعه درمانی، درمان سوختگی، پیوند کلیه، دندانپزشکی، جراحی های ترمیمی، بیماری های عفونی، خدمات دندانپزشکی، جراحی قلب باز، جراحی عروق، جراحی عمومی، جراحی زنان و زایمان، تشخیص های قبل از تولد تالاسمی و هموفیلی،  بیشترین نیازهای درمانی گردشگران سلامت را تشکیل می دهند تصریح کرد: نرخ خدمات درمانی ارائه شده به گردشگران خارجی تقریبا حدود دو برابر سایر بیماران است و در این شرایط جنگ اقتصادی و تحریم ها علاوه بر ارزآوری در حوزه سلامت، به چرخش مالی سایر حوزه های گردشگری همانند هتلداری، حمل و نقل و صنایع دستی نیز کمک خواهد کرد. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از جمله قابلیت های جدید و ویژه استان سیستان و بلوچستان در حوزه توریسم درمانی می توان به کاشت حلزون شنوائی و معرفی استان به عنوان سیزدهمین استان پیشگام در این عمل جراحی فوق تخصصی و پیشرفته اشاره کرد.  

دکتر میری علی آباد با بیان اینکه تاکنون بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی الزهرا در زاهدان مجوز پذیرش گردشگری سلامت را دریافت کرده است افزود: بیمارستانهای علی ابن ابی طالب(ع)، خاتم الانبیا(ص)، و بیمارستان خصوصی جراحی امام حسین(ع) و بیمارستان جراحی آریا در مرحله اخذ مجوز از وزارت بهداشت برای پذیرش بیماران خارجی هستند.

وی با اشاره به اینکه شرکتها حلقه واسط بین بیماران و مراکز درمانی هستند و خدمات درمانی و گردشگری را از مبدا تا مقصد به بیماران خارجی ارائه می دهند تصریح کرد انتظار می رود شرکت های بیشتری از خود استان در این حوزه فعالیت کنند و تاکنون چند شرکت خارج از استان و یک شرکت از استان موفق به ثبت شده اند.

شایان ذکر است جلسه کمیته توسعه پایدار  گردشگری، ترویج اقتصاد مقاومتی و کاهش وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی سیستان و بلوچستان پیش از ظهر روز دوشنبه 21 بهمن ماه با حضور جمع کثیری از روساء، معاونین و نمایندگان سازمان ها و نهادهای مرتبط با حوزه گردشگری و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزارشد 

اختصاص 50 میلیون ریال اعتبار به منظور تعمیر و تجهیز بیمارستان ها در جهت رونق صنعت گردشگری درمانی توسط مدیریت برنامه و بودجه استانداری به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مصوبات جلسه مذکور بود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

1398/11/21   ١٤:٥٠  News  ٢٥٩١١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برای تقویت تاب آوری در حوزه بهداشت و درمان، باید مدیریت صحیح و واقع بینانه بحران از سوی حوزه های معاونت درمان، آموزش و بهداشت را مد نظر قرار دهیم
80 درصد مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا در بیمارستانها و شهر زاهدان هستند.
تب مالت و حیوان گزیدگی شایعترین بیماریهای مشترک انسان و دام در شهرستان خاش ...گزارش 450 مورد حیوان گزیدگی طی یکسال در شهرستان خاش
تاخیر در برنامه واکسیناسیون، سلامتی کودکان را به خطر می اندازد
اعلام آمادگی مرکز تحقیقات ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت همکاری با سازمان جهانی بهداشت
80 درصد مبتلایان به کرونا در سیب و سوران از مناطق روستایی هستند
همگامی بسیج و نظام سلامت در مقابله با کرونا ادامه می یابد
دعوت از بهبود یافتگان کووید 19 برای اهداء پلاسما
انتصاب آقای محمد حاتم مراد به سمت مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراهم شدن امکان ضبط کلاس های مجازی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
در منطقه دهپابید خاش مورد مثبت کرونا نداریم، همدلی و انسجام مردم، دهیاران و شوراهای محلی با همکاران حوزه سلامت این موفقیت را رقم زده است.
تقویت زیر ساخت های بهداشتی با همکاری خیرین سلامت
بازسازی کامل و اورهال 7 دستگاه امبولانس عملیاتی با رقمی بر 4 میلیارد ریال
بیماری هاری در صورت مراجعه سریع به پزشک قابل درمان است
ارائه خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مادران باردار دار در تسهیلات زایمانی حاشیه شهر باعث افتخار است
زاهدان با بیش از 70 درصد موارد مثبت، کانون بحران کرونا در استان سیستان و بلوچستان
آزمون الکترونیکی ویژه تمامی کارکنان بهداشتی و درمانی
ابتلای قشر جوان و بستری تعدادی از آنان در بخش های مراقبت ویژه از شواهد جدید کرونا در استان سیستان و بلوچستان است.
ضرورت توجه بیماران مزمن به اهمیت افزایش یا کاهش آب مصرفی در تابستان در پی مصرف داروها
قابل توجه اعضا و جانشین های چارت ICSدانشگاه علوم پزشکی زاهدان

محتوای مرتبط