اخبار > برگزاری جلسه آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر

برگزاری جلسه آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش

نشست آموزشی کورونا ویروس جدید و بازنگری در برنامه پاسخ در بلایا و فوریتها در شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی - دکتر مجید سرتیپی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این مطلب که سازمان جهانی بهداشت همه گیری کورونا ویروس جدید را یک فوریت بهداشتی با دغدغه بین المللی عنوان نموده است افزود: این بیماری تا محدوده مرزهای کشور گزراش شده است و ورود آن به داخل کشور احتمالا قریب الوقوع خواهد بود.
دکتر سرتیپی، مهمترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و عوارض ناشی از آن را حفاظت فردی عنوان کرد و گفت: شستشوی مکرر دست ها در طی روز، تغییر فرهنگ دست دادن در هنگام سلام و خداحافظی، رعایت آداب سرفه و عطسه (گرفتن دستمال یا آستین لباس جلوی دهان و بینی)، استفاده از ماسک معمولی طبی برای بیماران دارای علائم، استراحت در منزل در هنگام بروز علائم سرماخوردگی و آنفلوانزا و مراجعه فوری به پزشک در صورت بروز علائم شدید تنفسی مانند تنگی نفس از جمله مواردی هستند که با رعایت آنها تا حد قابل توجهی می توان از همه گیری این بیماری پیشگیری نمود.
مهندس عبدالرزاق پاکزاد مدیر گره خطر و بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز بر اهمیت آمادگی کامل مراکز بهداشتی درمانی برای پیشگیری و مواجه احتمالی با این بیماری گفت: بازنگری در تدوین برنامه EOP موجود در رابطه با این بیماری در حال انجام است و آنچه در حال حاضر باید به آن توجه شود آمادگی تمامی حوزه های بهداشتی، پیش بیمارستانی و بیمارستانی در زمینه نحوه مدیریت برنامه های پاسخ دربلایا و کسب آمادگی لازم قبل از ورود بیماری و موارد احتمالی ابتلا است
مدیر گروه خطر و بلایا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: اولین گام این است که این موضوع دغدغه تمامی همکاران در حوزه های مختلف سلامت و انتقال حساسیت پیشگیری و توصیه های لازم بهداشتی به مردم به ویژه در گروههای آسیب پذیر و گرو های در معرض خطر است.
دکتر رضا کردمدیر شبکه بهداشت و درمان خاش گفت: تدابیر و اقدامات لازم به منظور پیشگیری از شیوع و بروز ویروس کوروناویروس جدید در شهرستان با مطرح نمودن موضوع در شورای اداری و ارائه مطالب آموزشی و توصیه های وزارت بهداشت در فضاهای مجازی شهرستان و همچنین ارائه آموزش های فردی و گروهی براساس الویت بندی گروههای پرخطر آغاز شده است.
رییس مرکز بهداشت شهرستان نیز افزود: دستورالعمل های پیشگیری از کوروناویروس جدید به تمامی مجموعه کارکنان تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان ارسال شده است و لازم است تمامی کارکنان، ضمن مطالعه دقیق، اشراف کامل به دستورالعمل داشته باشند و در روز های آتی مانوری در خصوص بررسی آمادگی کارکنان اجرا و نواقص عملیاتی برطرف خواهد شد.
گفتنی است: مهندس نقی زاده پس از پایان این جلسه، کمیته اضطراری بازنگری برنامه EOP را بلافاصله در بعدازظهر همان روز با حضور تمامی کارشناسان ستادی مرکز بهداشت برگزار نمود.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درماتی زاهدان

تهیه کننده: سلطانی- علی احمد


 

 

1398/11/20   ٠٨:١٧  News, کرونا ویروس  ٢٥٨٧٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی 4 ایستگاه آموزش و اطلاع رسانی راه های پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در سطح شهر زاهدان
درخواست و پیشنهاد مشخص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان لغو همه تجمعات و برنامه های جمعی است
اجرای طرح "5 دقیقه سلامت" به منظور پیشگیری و کنترل کرونا ویروس Covid-19، در بیش از هزار 100 مدرسه در استان
پیام های متعدد، شایعات بی اساس و اطلاعات متناقض در مورد کورونا، سلامت روانی مردم را تهدید می کند.
سراوان، سین هفتم نوروز 1399 در دانشگاه علوم پزشکی زاهد ان،
رعایت اصول بهداشتی از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماری های تنفسی است.
مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند، مسئولین وزارت بهداشت تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کورونا هستند.
تعطیلی کلاس های تئوری و کارآموزی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ستاد کورونای دانشگاه به تصویب رسید.
در شرایط کنونی تامین سلامت دانشجویان یکی از اولویت مهم برنامه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.
برگزاری گارگاه آموزشی کرونا ویروس، ویژه داوطلبان متخصص و سفیران سازمانی ادارات
مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در سال 98 عملیات اجرایی 31 پروژه بهداشتی ودرمانی در حوزه دانشگاه به اتمام رسیده است.
توصیه های تغذیه ای جهت پیشگیری از بیماری های تنفسی و ویروس کرونا
کسب رتبه سوم تیم زاهدان در هفتمین دوره مسابقات قهرمانی وزارت بهداشت
مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
هرچند موردی از کورونا ویروس در استان مشاهده نشده است ولی پیش‌بینی‌های لازم برای مواجهه با هر وضعیتی‌ صورت گرفته‌ است.
دعوت مشترک مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ومعاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از جامعه دانشگاهی و دانشجویان .
پیام ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به خانواده بزرگ عرصه سلامت استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی
اردوی جهادگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرستان زهک
آموزش سلامت باروری، مهارت فرزند پروری و تربیت نسل سالم به منظور ارتقای سلامت اجتماعی از مهمترین برنامه های دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.
اگر به ازای هر مادر بیش از ۲ فرزند متولد شود، ترکیب جوان و پویای جمعیت ایران حفظ خواهد شد.

محتوای مرتبط