اخبار > 163 مورد فلج اطفال در کشورهای همسایه ما را در اجرای دو مرحله ای واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان و بلوچستان مصمم تر کرده است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید از روند اجرای واکسیناسیون در حاشیه شهر زاهدان:

 

163 مورد فلج اطفال در کشورهای همسایه ما را در اجرای دو مرحله ای واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان و بلوچستان  مصمم تر  کرده است

 

در کشورهای افغانستان و پاکستان مواردی از فلج اطفال وجود دارد که با توجه به هم مرز بودن استان و ترددهای مرزی سالانه دو مرحله این طرح را در استان اجرایی نمائیم.

 

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از روند اجرای واکسیناسیون  ودر گفتگو با بخش خبر سیمای هامون با اشاره به اینکه یکی از بیماری هایی که با هدف ریشه کنی در سازمان جهانی بهداشت از سال 1978 موردتاکید است، ریشه کنی فلج اطفال می باشد خاطر نشان کرد: به همت کشورهای فعال در این عرصه  اتفاقات خوبی در طی این سال ها صورت گرفته است  و وقتی این برنامه شروع شد در 128 کشور این بیماری بصورت بومی وجود داشت و اکنون این بیماری به 2 کشور افغانستان و پاکستان محدود شده است و موارد بیماری در این دوکشور نیز کاهش پیدا کرده است.

 

وی ادامه داد: در استان سیستان وبلوچستان سالیانه تمامی کودکان زیر 5 سال در 2 نوبت قطره خوراکی فلج اطفال را دریافت می کنند و به برکت تلاش ها و مدخلات تیم های سلامت در سال های اخیر موردی از ویروس فلج اطفال در استان و کشور مشاهده نگردیده است .

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشارکت مردمی، علی خصوص داوطلبان سلامت را نقطه قوت برنامه های سلامت عنوان کرد و افزود: وجود 8 هزار داوطلب سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و همراهی و همگامی آنان در کنار کارشناسان سلامت از مهمترین عوامل پیشبرد برنامه های سلامت است.

 

وی گفت: همکاران ما در قالب 1350 تیم بصورت هماهنگ از 28 دیماه(زمان آغاز طرح) تا 4 بهمن بصورت خانه به خانه جهت اجرای واکسیناسیون فلج اطفال مراجعه می کنند و در صورتی که شهروندان در منزل حضور نداشته باشند برای دریاقت قطره فلج اطفال به نزدیکترین پایگاه سلامت یا مراکز جامع سلامت مراجعه نمایند.

 

دکتر سید محمد هاشمی شهری اظهار داشت: 16 هزار کودک زیر 5 سال غیر ایرانی در استان وجود دارند که بدون در نظر گرفتن ملیت واکسیناسیون آنان همزمان با کودکان ایرانی در حال اجراست.

 

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با اشاره به اینکه سلامت مرز نمی شناسد اظهار داشت: همه ما برای تحقق عدالت در سلامت تمامی خدمات را بدون در نظر گرفتن ملیت خاصی به افراد حاضر در این استان  ارائه می کنیم.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

ابوالفضل امتحانی   

 

1398/10/30   ٢٠:٤٥  News  ٢٥٦١٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برپایی 4 ایستگاه آموزش و اطلاع رسانی راه های پیشگیری از بیماری کرونا ویروس در سطح شهر زاهدان
درخواست و پیشنهاد مشخص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان لغو همه تجمعات و برنامه های جمعی است
اجرای طرح "5 دقیقه سلامت" به منظور پیشگیری و کنترل کرونا ویروس Covid-19، در بیش از هزار 100 مدرسه در استان
پیام های متعدد، شایعات بی اساس و اطلاعات متناقض در مورد کورونا، سلامت روانی مردم را تهدید می کند.
سراوان، سین هفتم نوروز 1399 در دانشگاه علوم پزشکی زاهد ان،
رعایت اصول بهداشتی از مهمترین عوامل پیشگیری از بیماری های تنفسی است.
مردم به شایعات بی اساس توجه نکنند، مسئولین وزارت بهداشت تنها منبع معتبر برای ارائه اطلاعات آموزشی و اخبار مربوط به کورونا هستند.
تعطیلی کلاس های تئوری و کارآموزی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ستاد کورونای دانشگاه به تصویب رسید.
در شرایط کنونی تامین سلامت دانشجویان یکی از اولویت مهم برنامه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.
برگزاری گارگاه آموزشی کرونا ویروس، ویژه داوطلبان متخصص و سفیران سازمانی ادارات
مراسم گرامیداشت روز مهندس در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، در سال 98 عملیات اجرایی 31 پروژه بهداشتی ودرمانی در حوزه دانشگاه به اتمام رسیده است.
توصیه های تغذیه ای جهت پیشگیری از بیماری های تنفسی و ویروس کرونا
کسب رتبه سوم تیم زاهدان در هفتمین دوره مسابقات قهرمانی وزارت بهداشت
مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
هرچند موردی از کورونا ویروس در استان مشاهده نشده است ولی پیش‌بینی‌های لازم برای مواجهه با هر وضعیتی‌ صورت گرفته‌ است.
دعوت مشترک مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ومعاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از جامعه دانشگاهی و دانشجویان .
پیام ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به خانواده بزرگ عرصه سلامت استان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی
اردوی جهادگران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرستان زهک
آموزش سلامت باروری، مهارت فرزند پروری و تربیت نسل سالم به منظور ارتقای سلامت اجتماعی از مهمترین برنامه های دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.
اگر به ازای هر مادر بیش از ۲ فرزند متولد شود، ترکیب جوان و پویای جمعیت ایران حفظ خواهد شد.

محتوای مرتبط