اخبار > افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور در زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور  در زاهدان

 

اولین درمانگاه موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی  با هدف ارائه خدمات سلامت  به این بیماران در زاهدان افتتاح شد.

 

دکتر قاسم میری علی آباد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آئین افتتاحیه این درمانگاه گفت: برای اولین بار موسسه کشوری خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) اقدام به راه اندازی درمانگاه کرد.

وی ادامه داد: موسسه محکم از دی ماه 1395 با راه افتتاح شعبه در استان سیستان و بلوچستان تا کنون بیش از 3500 بیمار دارای ناهنجاری مادرزادی را ویزیت نموده است که از این تعداد 1400 بیمار در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) عمل جراحی و درمان شده اند.

وی افزود: در این درمانگاه تعداد 7 پزشک فوق تخصص اطفال مقیم استان بیماران دارای ناهنجاری مادر زادی را ویزیت خواهند کرد و همچنین تمام مراحل تحت پوشش قرار گرفتن و اعزام برای درمان نیز دراین درمانگاه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان با کمبود جراح اطفال روبرو هستیم افزود: در دو سال اخیر از طرف وزارت بهداشت جراح اطفال به این استان اختصاص داده نشده است.

دکترمیری علی آباد درباره وضعیت مطلوب متخصص در دیگر رشته های در مانی نیز گفت: خوشبختانه در سال های اخیر در اکثر رشته های تخصصی درمانی حتی در شهرهایی مثل سراوان که با کمبود متخصص مواجه بودیم که  بیش از 50 پزشک متخصص درحال خدمت رسانی هستند.

وی در پایان ضمن تشکر وقدردانی از زحمات موسسه محکم گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و بویژه حوزه مشارکت های اجتماعی دانشگاه برای ارتقاء سلامت از خیرین سلامت حمایت خواهد کرد.

دکتر شهریاری دبیر مجمع خیرین سلامت کشور نیز دراین مراسم گفت:پزشکان خیری همچون دکتر دلشاد و دکتر هرمز کلانتر که منشاء کارهای خیر بسیار بزرگی در کشور و استان سیستان بلوچستان بوده اند برای دنیای آخرت خود باقیات وصالحاتی به جا خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: در کشور پزشکان خیر بسیار زیادی داریم که در مجمع خیرین سلامت کشور در حال ساماندهی این پزشکان و بیمارستان های خیریه سراسر کشور هستیم.

وی با تشکر وقدر دانی از موسسه خیریه محکم به سبب زحمات فراوان در استان های مختلف و درمان نوزادان با ناهنجاری مادرزادی گفت: با راه اندازی اولین درمانگاه این موسسه در زاهدان انشالله در آینده نزدیک  نظیر این درمانگاه خیریه که موقوفه می باشد در دیگر استان های کشور خواهیم بود.

دکتر دلشاد مدیر عامل موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) با تشکر از اداره کل اوقاف استان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با در اختیار گذاشتن ملک موقفه توسط اداره کل اوقاف به موسسه وهمچنین تجهیز این ملک برای استفاده  به عنوان درمانگاه وهمچنین استقبال پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای ویزیت بیماران دارای ناهنجاری مادر زادی، شرایط برای افتتاح اولین درمانگاه تخصصی موسسه محکم در کشور مهیا شد.

وی هدف از راه اندازی این درمانگاه را ویزیت بیمارنی که از 7 شعبه استان معرفی می شوند عنوان کرد و افزود: موسسه محکم سال 1384 با تحت پوشش قرار دادن 30 نوع بیماری ناهنجاری مادرزادی شروع بکار کرد و اکنون 39 بیماری  را تحت پوشش خدمات خود دارد.

وی از دیگر اقدامات ارزشمند در استان نیز به تشکیل و آموزش 15 گروه 3 نفره به منظور بیمار یابی اشاره کرد وگفت: نتیجه این کار شناسایی 200 بیمار با ناهنجاری مادرزادی و تحت درمان قرار گرفتن در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان بود.

حجت السلام رعنایی معاون اداره کل امور اوقاف استان نیز دراین مراسم گفت:واقف ملک که در آن درمانگاه تخصصی محکم دایر گردید خانم خاور زابلی هستند که به نیت ایجاد درمانگاه این ملک را وقف کردند.

وی ادامه داد: یکی از موثرتریرن راه های ماندگاری اعمال خیر وقف می باشد که بر اساس نیت واقفین اداره می شود و قابل واگذاری به دیگر امور نیز نخواهد بود.

شایان ذکر است: درمانگاه تخصصی موسسه خیریه کودکان دارای ناهنجاری مادرزادی (محکم) در خیابان مصطفی خمینی  نرسیده به تقاطع امیرالمومنین (ع) افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

روابط عمومی واموربین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ودرمانی زاهدان


 

 

1398/10/25   ١٣:٢٦  News  ٢٥٥٤٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز بهداشت محیط
برگزاری دو همایش ورزشی در بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تولد نوزاد در آمبولانس قبل از رسیدن به بیمارستان
آموزش به مردم، کنترل و نظارت و سالم سازی محیط از برجسته ترین فعالیت های بهداشت محیط در بحران کرونا بود.
آئین تجلیل مدافعان امنیت از حافظان سلامت در شهرستان خاش
پیام تبریک معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط
کارگاه آموزشی بهداشت محیط در بیمارستان بوعلی زاهدان برگزار شد
دعوت از داوطلبان کنکور رشته تجربی برای ادامه تحصیل در رشته پرستاری
معدوم سازی ۵ هزار کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف در سیب و سوران
آزمون جذب بهورز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
برگزاری بیست و پنجمین جلسه هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان به ۱۲۰۰ نفر ازمردم شریف مناطق روستایی میرجاوه
هشدار جدّی رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / بحران کرونا بسیار جدیّ است، همه پای کار بیایند
تجلیل و قدردانی از خدمات ایثارگرانه پرسنل کلینیک ۱۶ ساعته غربالگری کووید-۱۹ نوک آباد
ارائه خدمات سلامت رایگان سطح یک به بیماران نیازمند مناطق مرزی و روستایی
انتخاب دکتر جلیل نجاتی رییس مرکز بهداشت زاهدان و دکتر رضا کرد مدیر شبکه بهداشت خاش بعنوان "مدیر برتر و نمونه شهرستان های " زاهدان و خاش
همکاری نظام بهداشت ودرمان و نظام قضایی برای تامین سلامت مردم، ترویج کنندگان زایمانهای غیر بهداشتی مورد پیگرد قرار می گیرند.
اهداء مبلغ یک میلیارد ریال توسط شرکت ایران بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت خرید ملزومات پزشکی
برگزاری مجازی برنامه های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در روزهای پس از شیوع کرونا
انتصاب جناب آقای مهندس علیرضا حسینی بعنوان سرپرست هسته گزینش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

محتوای مرتبط