اخبار > مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

خبــــر

مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

 

با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،  مطالعات زیربنایی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ای با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقوله سلامت مقوله بسیار گسترده اجتماعی و رسیدن به هدف در این مسیر نیازمند همکاری های بین بخشی است.

وی ادامه داد: در مورد سلامت بانوان و کودکان نیز مساله را فرا بخشی و بسیار با اهمیت می دانیم که نیازمند نگاه تخصصی و همراهی مجدانه سایر دستگاه های همکار در عرصه سلامت است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء سواد سلامت در خانواده ها افزود : آموزش و پرورش از جمله سازمان های همکار با نظام سلامت محسوب می شود که در صورت پایه ریزی سواد سلامت در مدارس می توان امید بیشتری به توجه مردم به مقوله خودمراقبتی داشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه جزء به جزء نیازهای پژوهشی بهداشت و درمان در استان توسط کارشناسان خبره دانشگاه بررسی و نیاز سنجی شده است تصریح کرد: برای همکاری مشترک با اداره کل امور بانوان استانداری و تمام دستگاه های همکار آماده تشکیل دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه مشترک هستیم.

خانم برنائی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه برگزاری برنامه های مرتبط با بانوان گفت: آماده دریافت عناوین و ضروریات پژوهشی نظام سلامت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی بالاترین سرمایه هر دستگاه است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجموعه ای از سرمایه های انسانی را دارد که ذخیره ای ارزشمند برای استان محسوب می شوند.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد نوین مراقبت های سلامت تقویت مشارکت مردمی است به همین منظور تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بهره مندی از داوطلبان سلامت است که به صورت افتخاری آموزه های بهداشتی را در محلات، روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها به مردم آموزش می دهند.

وی با اشاره به وجود 10 هزار داوطلب سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این امر ظرفیت بزرگ و حائز اهمیتی برای نظام سلامت محسوب می شود.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: شیب بیماری ها در دنیا به سمت بیماری های غیر واگیر و به خصوص دیابت و فشار خون است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد از ثروت کشورهای غربی برای درمان نگهدارنده این دو بیماری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی سلامت مردم در خصوص راه های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری می تواند ضمن جلوگیری از عوارض آن برای مردم، صرفه جوئی فراوانی در هزینه های درمان بدنبال داشته باشد.

دکتر انصاری معاون دانشجوئی رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  هم با اشاره به انجام تحقیقات گسترده در خصوص بیماری ها در استان توسط این مرکز افزود: شیوع ناباروری اولیه و ثانویه در استان باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: شیوع ناباروری اولیه در مردان بیش از بانوان است و فرهنگسازی پذیرش این امر در آقایان و اقدام برای درمان خود، مساله ای مهم محسوب می شود.

خانم پاکدل مشاور امور بانوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از همراهی و همکاری استانداری در برنامه های این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: با حمایت ریاست محترم دانشگاه گام های بزرگی در زمینه خدمت رسانی به بانوان در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه برداشته شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/09/11   ١٥:٠٤  News  ٢٤٨١٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای حسینعلی میری
کودکان و دانش آموزان بالاترین آمارمبتلایان موج جدید آنفلوآنزا در استان سیستان و بلوچستان... ارائه نکات تخصصی پیشگیری از آنفولانزا هر روز ساعت 18 عصرازطریق برنامه رادیویی عصرهمدلی صدا و سیمای سیستان وبلوچستان

محتوای مرتبط