اخبار > مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

خبــــر

مساعی مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری در زمینه مطالعات زیربنائی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی

 

با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اداره کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان،  مطالعات زیربنایی و پیشگیرانه بهداشتی و درمانی انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی- دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ای با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مقوله سلامت مقوله بسیار گسترده اجتماعی و رسیدن به هدف در این مسیر نیازمند همکاری های بین بخشی است.

وی ادامه داد: در مورد سلامت بانوان و کودکان نیز مساله را فرا بخشی و بسیار با اهمیت می دانیم که نیازمند نگاه تخصصی و همراهی مجدانه سایر دستگاه های همکار در عرصه سلامت است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء سواد سلامت در خانواده ها افزود : آموزش و پرورش از جمله سازمان های همکار با نظام سلامت محسوب می شود که در صورت پایه ریزی سواد سلامت در مدارس می توان امید بیشتری به توجه مردم به مقوله خودمراقبتی داشت.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه جزء به جزء نیازهای پژوهشی بهداشت و درمان در استان توسط کارشناسان خبره دانشگاه بررسی و نیاز سنجی شده است تصریح کرد: برای همکاری مشترک با اداره کل امور بانوان استانداری و تمام دستگاه های همکار آماده تشکیل دبیرخانه و انعقاد تفاهم نامه مشترک هستیم.

خانم برنائی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در این جلسه با اشاره به همکاری مطلوب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زمینه برگزاری برنامه های مرتبط با بانوان گفت: آماده دریافت عناوین و ضروریات پژوهشی نظام سلامت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی بالاترین سرمایه هر دستگاه است تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجموعه ای از سرمایه های انسانی را دارد که ذخیره ای ارزشمند برای استان محسوب می شوند.

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: رویکرد نوین مراقبت های سلامت تقویت مشارکت مردمی است به همین منظور تجربه موفق دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، بهره مندی از داوطلبان سلامت است که به صورت افتخاری آموزه های بهداشتی را در محلات، روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها به مردم آموزش می دهند.

وی با اشاره به وجود 10 هزار داوطلب سلامت در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: این امر ظرفیت بزرگ و حائز اهمیتی برای نظام سلامت محسوب می شود.

دکتر حبیب غزنوی رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم گفت: شیب بیماری ها در دنیا به سمت بیماری های غیر واگیر و به خصوص دیابت و فشار خون است.

وی ادامه داد: هزاران میلیارد از ثروت کشورهای غربی برای درمان نگهدارنده این دو بیماری هزینه می شود.

وی تصریح کرد: افزایش آگاهی سلامت مردم در خصوص راه های خود مراقبتی و پیشگیری از ابتلاء به این دو بیماری می تواند ضمن جلوگیری از عوارض آن برای مردم، صرفه جوئی فراوانی در هزینه های درمان بدنبال داشته باشد.

دکتر انصاری معاون دانشجوئی رئیس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  هم با اشاره به انجام تحقیقات گسترده در خصوص بیماری ها در استان توسط این مرکز افزود: شیوع ناباروری اولیه و ثانویه در استان باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین ادامه داد: شیوع ناباروری اولیه در مردان بیش از بانوان است و فرهنگسازی پذیرش این امر در آقایان و اقدام برای درمان خود، مساله ای مهم محسوب می شود.

خانم پاکدل مشاور امور بانوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم از همراهی و همکاری استانداری در برنامه های این دانشگاه قدردانی کرد و گفت: با حمایت ریاست محترم دانشگاه گام های بزرگی در زمینه خدمت رسانی به بانوان در شهرهای زیر مجموعه دانشگاه برداشته شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه و تنظیم: مهدیه کیخوایی

 

 

 

 

 

1398/09/11   ١٥:٠٤  News  ٢٤٨١٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

ضرورت توجه بیماران مزمن به اهمیت افزایش یا کاهش آب مصرفی در تابستان در پی مصرف داروها
قابل توجه اعضا و جانشین های چارت CIS دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
گروه های آموزشی و مراکز تحقیقاتی ظرفیت های ویژه ای برای راه اندازی رشته های دکتری تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کاهش 41 درصدی تعداد مجروحین حوادث شهری در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال
تغییر رفتار ویروس کرونا در بین انواع گروههای سنی، مواردی از گروههای سنی زیر 40 سال در بخش های مراقبت ویژه بیمارستانهای استان بستری هستند.
برنامه ریزی مرکز تحقیقات ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت انجام مطالعات کوهورت کارکنان این دانشگاه
محسوس بودن پیشبرد برنامه های حذف مالاریا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با مقابله با کرونا
اهداء خون توسط اعضای انجمن اهداء عضو ایرانیان در زاهدان به مناسبت دهه کرامت
در حال حاضر یک سوم بیماران کرونا در بخش های مراقبت های ویژه ICU بستری هستند.
تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یکی از کشنده ترین بیماری های مشترک انسان و حیوان در استان سیستان و بلوچستان
نصب دستگاه نوبت دهی مراجعین در مرکز غربالگری سیدالشهداء (ع) زاهدان...غربالگری حدود 8 هزار نفر از شهروندان زاهدانی در مرکز سید الشهداء زاهدان از ابتدای بحران کرونا تاکنون
اصرار برخی از مراجعین بدون علامت کووید 19 به گرفتن سی تی اسکن ...ارائه خدمات سی تی اسکن به بیش از 350 بیمار مشکوک کرونا در بیمارستانهای مرکز استان
راه اندازی دستگاه دوم اکسیژن ساز بیمارستان بوعلی زاهدان
تقویت آموزش وروشهای بیماریابی انواع بیماریهای منتقله از ناقلین به ویژه مالاریا، شناسایی 3 مورد مالاریایی وارده در شهرستان خاش
فروش عنبرنسارا، به شکل فرآوری شده ممنوع است
دریافت برگه سبز 9 اختراع و ثبت 89 ایده در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سه سال گذشته
ورود رسمی بخش خصوصی در سیستان و بلوچستان به حوزه تشخیص قطعی کووید-۱۹
قدردانی اعضای کاروان زیر سایه خورشید از تعدادی از مدافعان سلامت در زاهدان
شناسایی 3 مورد مثبت کرونا در غربالگری خانه به خانه منطقه گوهر شهر و شیر آباد خاش
اعلام آمادگی مراکز مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل زاهدان جهت ارائه خدمت به بیماران کووید خفیف در منزل

محتوای مرتبط