اخبار > ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدز در 16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیمار یابی ایدز:

خبر

ارائه خدمات اطلاع رسانی، مشاوره وبیماریابی ایدز در16 مرکز بیماری های رفتاری و ایستگاه ثابت و سیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغازکمپین اطلاع رسانی، مشاوره  و بیمار یابی ایدزاز ارائه خدمات رایگان و محرمانه  اطلاع رسانی، مشاوره  و بیماریابی ایدز در 3مرکز بیماریهای رفتاری و 13 ایستگاه ثابت وسیار خدمات ایدز در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی ایدز با اعلام این مطلب انگ زدایی و قائل شدن شرایط مساوی با سایر افراد در خصوص بیماران ایدز از رسالتهای آموزشی و اطلاع رسانی ایدز است اظهار داشت: تمامی بیماران مبتلا به اچ آی وی در صورت رعایت دستورات پزشکان، مراجعه بموقع می توانند از خدمات درمانی مراکز مشاوره رفتاری دانشگاههای علوم پزشکی بهره مند گردند و مانند همه افراد در سطح جامعه به زندگی عادی خود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه هدف ما از را ه اندازی کمپین اطلاع رسانی ایدز تقویت مشارکت های مردمی در ابعاد گوناگون است گفت: بیماری ایدز یک بیماری رفتاری است و ابعاد اجتماعی دارد و تنها یک سازمان و نهاد به تنهایی نمی تواند این بیماری و مشکل و معضل را حل نماید به همین دلیل از ظرفیت داوطلبان سلامت و مراقبین سلامت در این طرح مهم بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت داوطلبین سلامت متخصص 10 ایستگاه سلامت در مناطق مختلف و حاشیه شهر  و در سفره خانه و بیمارستانها  راه اندازی شده است که پیش بینی شده است در این مدت اطلاعات لازم و اطلاع رسانی های این موضوع به مردم داده خواهد شد.

دکتر طباطبایی با اشاره به  اینکه در چند سال اخیر سن ابتلا به ایدز کاهش یافته است خاطر نشان کرد: در چند سال گذشته علل ابتلای به ایدز از روشهای تزریقی بود ولی در حال حاضر به سمت  ارتباط جنسی سوق داده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه ادامه داد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 30 درصد مبتلایان از طریق تزریقی و 56 درصد از روش جنسی مبتلا گردیده اند.

وی ادامه داد: در ایستگاه  های اطلاع رسانی  خدمات مشاوره ای بصورت  رایگان و با حفظ محرمانگی انجام خواهد شد ودرصورت نیاز افراد به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و سطوح بالاتر ارجاع خواهند شد و  شهروندان می توانند با شماره تلفن 33437138  با هماهنگی با کارشناسان از چگونگی دریافت خدمات مشاوره ای ودرمانی ایدز اطلاع یابند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به بیمار مبتلا به ایدز تبعیض آمیز و مجرمانه نیست افزود: با مراجعات بموقع ودریافت خدمات مبتلایان به ایدز  از طول عمر مساوی با سایر افراد جامعه برخوردار خواهند بود.

گفتنی است : کمپین آموزشی، اطلاع رسانی و بیمار یابی از ایدز از  امروز 10 آذر ماه به مدت یک هفته در جهت  افزایش آگاهی و پیشگیری از ایدز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شداست .

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان 

 

 

1398/09/10   ١٣:٠٣  News  ٢٤٧٨٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای حسینعلی میری
کودکان و دانش آموزان بالاترین آمارمبتلایان موج جدید آنفلوآنزا در استان سیستان و بلوچستان... ارائه نکات تخصصی پیشگیری از آنفولانزا هر روز ساعت 18 عصرازطریق برنامه رادیویی عصرهمدلی صدا و سیمای سیستان وبلوچستان

محتوای مرتبط