اخبار > در موضوع ایدز یک جمله کلیدی وجود دارد، آگاهی بیشتر، ابتلاء کمتر

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدزسیستان و بلوچستان:

موضوع ایدز یک جمله کلیدی وجود دارد، آگاهی بیشتر، ابتلاء کمتر

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین اطلاع رسانی،آموزش و بیماریابی ایدز در استان سیستان و بلوچستان گفت: به هر میزان که  در زمینه افزایش آگاهی مردم و جوانان بیشتر فعالیت کنیم میزان  ابتلاء به ایدز کاهش می یابد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری در مراسم آغاز به کار کمپین اطلاع رسانی،آموزش و بیماریابی ایدز که در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری زاهدان برگزار شد در گفتگو با خبر سیمای هامون گفت:  بر اساس بررسی های اپیدمیولوژیک درصد مبتلایان از طریق جنسی در حال افزایش، سن ابتلاء در حال کاهش و درصد بیماران خانم نیز در حال افزایش است و این الگو کم و بی شدر در همه نقاط دنیا به همین شکل است. وی افزود:  در بین کلیه مواردی که از سال 65 در کشور به ثبت رسیده است 60.8 درصد از روش تزریقی، 21.6 درصد رابطه جنسی،  1.6 درصد از مادر به کودک بوده است و 15.7 درصد نیز به صورت  نامشخص بوده است.

به گفته دکتر هاشمی شهری بر اساس روش های آماری تخمین زده می شود که حدود 60 هزار نفر در کشور مبتلا به ایدز هستند که در حال حاضر بیش از 13 هزار نفر مستقیما خدمات رایگان سلامت را از مراکز خدمات جامع سلامت و مشاوره بیماریهای رفتاری کشور  دریافت می نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: در حوزه این دانشگاه  بیش از 30 درصد بیماران از روش تزریقی و 56 درصد از روش جنسی به بیماری مبتلا شده اند که 24 درصد بیماران استان سیستان وبلوچستان از گروه سنی 30-25 سال و 65 درصد آنان در گروه سنی 45-20 سال هستند.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه ایجاد حساسیت ، اطلاع رسانی و آموزش، رسالت تمامی دست اندرکاران سلامت است خاطر نشان کرد: جلب حمایت سیاستگذاران، استفاده از مشارکت های مردمی، و استفاده از نفوذ روحانیون و ائمه جماعات و همچنین حمایت تمامی سازمانها و نهادها خصوصا رسانه ملی و نهادهای حاکمیتی منجر به موفقیت در زمینه شناسایی 90 درصد مبتلایان به ایدز در جامعه و اقدامات درمانی بموقع برای این قشر خواهد گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تمامی خدمات مشاوره و درمان بیماری ایدز بصورت رایگان و با حفظ محرمانه بودن بصورت رایگان در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  به عموم بیماران و حتی افرادی که قصد فراگیری آموزش را دارند ارائه می گردد.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به شعار هفته اطلاع رسانی ایدز تحت عنوان آگاهی و پیشگیری ، آزمایش ودرمان ایدز (همه ما در یک کشتی نشسته ایم)   اظهار داشت:  موضوع ایدز صرفا یک موضوع بهداشتی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی در جامعه می باشد و  همه مردم در اطلاع رسانی و مشارکت در پیشگیری از این بیماری سهیم هستند .

شایان ذکر است: 15-9 آذرماه هفته اطلاع رسانی ایدز نامگذاری گردیده است.

در

 

روابط عمومی و ا مور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/09/10   ١٦:٤٠  News  ٢٤٧٨٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.
موج جدیدی از آنفولانزا در سیستان و بلوچستان، بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز خدمات جامع سلامت را به حالت آماه باش درآورد
بسته آموزش مردمی پیشگیری، کنترل و درمان آنفلوانزا
پیام تسلیت رئیس دانشگاه در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
مراکز طرف قرارداد بیمه دی
وحدت رویه در فرایندها، تعیین اولویت ها و صرفه جوئی در هزینه ها برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم، وظیفه مشترک همه کارکنان دانشگاه و مسئولان واحدهای تابعه است
نظارت مدیریت مهندسی بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی
تقدیر استاندار سیستان وبلو چستان و رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل اختصاص ۱۰ تخت بیمارستانی ویژه درمان نوزادانی که از مادران معتاد متولد می شوند.
پیام تسلیت در پی درگذشت همکار گرامی جناب آقای علی اکبر ازبک پور
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای مازیار شهرکی مقدم
پیام تسلیت به همکار گرامی جناب آقای حسینعلی میری
کودکان و دانش آموزان بالاترین آمارمبتلایان موج جدید آنفلوآنزا در استان سیستان و بلوچستان... ارائه نکات تخصصی پیشگیری از آنفولانزا هر روز ساعت 18 عصرازطریق برنامه رادیویی عصرهمدلی صدا و سیمای سیستان وبلوچستان

محتوای مرتبط