اخبار > در موضوع ایدز یک جمله کلیدی وجود دارد، آگاهی بیشتر، ابتلاء کمتر

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین اطلاع رسانی، مشاوره و بیماریابی ایدزسیستان و بلوچستان:

موضوع ایدز یک جمله کلیدی وجود دارد، آگاهی بیشتر، ابتلاء کمتر

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم آغاز کمپین اطلاع رسانی،آموزش و بیماریابی ایدز در استان سیستان و بلوچستان گفت: به هر میزان که  در زمینه افزایش آگاهی مردم و جوانان بیشتر فعالیت کنیم میزان  ابتلاء به ایدز کاهش می یابد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری در مراسم آغاز به کار کمپین اطلاع رسانی،آموزش و بیماریابی ایدز که در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری زاهدان برگزار شد در گفتگو با خبر سیمای هامون گفت:  بر اساس بررسی های اپیدمیولوژیک درصد مبتلایان از طریق جنسی در حال افزایش، سن ابتلاء در حال کاهش و درصد بیماران خانم نیز در حال افزایش است و این الگو کم و بی شدر در همه نقاط دنیا به همین شکل است. وی افزود:  در بین کلیه مواردی که از سال 65 در کشور به ثبت رسیده است 60.8 درصد از روش تزریقی، 21.6 درصد رابطه جنسی،  1.6 درصد از مادر به کودک بوده است و 15.7 درصد نیز به صورت  نامشخص بوده است.

به گفته دکتر هاشمی شهری بر اساس روش های آماری تخمین زده می شود که حدود 60 هزار نفر در کشور مبتلا به ایدز هستند که در حال حاضر بیش از 13 هزار نفر مستقیما خدمات رایگان سلامت را از مراکز خدمات جامع سلامت و مشاوره بیماریهای رفتاری کشور  دریافت می نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: در حوزه این دانشگاه  بیش از 30 درصد بیماران از روش تزریقی و 56 درصد از روش جنسی به بیماری مبتلا شده اند که 24 درصد بیماران استان سیستان وبلوچستان از گروه سنی 30-25 سال و 65 درصد آنان در گروه سنی 45-20 سال هستند.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به اینکه ایجاد حساسیت ، اطلاع رسانی و آموزش، رسالت تمامی دست اندرکاران سلامت است خاطر نشان کرد: جلب حمایت سیاستگذاران، استفاده از مشارکت های مردمی، و استفاده از نفوذ روحانیون و ائمه جماعات و همچنین حمایت تمامی سازمانها و نهادها خصوصا رسانه ملی و نهادهای حاکمیتی منجر به موفقیت در زمینه شناسایی 90 درصد مبتلایان به ایدز در جامعه و اقدامات درمانی بموقع برای این قشر خواهد گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تمامی خدمات مشاوره و درمان بیماری ایدز بصورت رایگان و با حفظ محرمانه بودن بصورت رایگان در مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  به عموم بیماران و حتی افرادی که قصد فراگیری آموزش را دارند ارائه می گردد.

دکتر هاشمی شهری با اشاره به شعار هفته اطلاع رسانی ایدز تحت عنوان آگاهی و پیشگیری ، آزمایش ودرمان ایدز (همه ما در یک کشتی نشسته ایم)   اظهار داشت:  موضوع ایدز صرفا یک موضوع بهداشتی نیست و دارای ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی در جامعه می باشد و  همه مردم در اطلاع رسانی و مشارکت در پیشگیری از این بیماری سهیم هستند .

شایان ذکر است: 15-9 آذرماه هفته اطلاع رسانی ایدز نامگذاری گردیده است.

در

 

روابط عمومی و ا مور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/09/10   ١٦:٤٠  News  ٢٤٧٨٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تقدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدافعان سلامت در بیمارستان بوعلی زاهدان
انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت
تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

محتوای مرتبط