اخبار > ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد
نام استان ما در گذشته های نه چندان دور با محرومیت و مظلومیت گره خورده بود امّا امروز، به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و به همت شیرمردان و شیر زنانش،  به استانی دانشگاهی تبدیل شده است. خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.
ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

 دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد؛امروز برگزاری فن بازار ملّی سلامت در جنوب شرقی ترین نقطه جمه ما در چابهار نقطه ای ایستاده ایم که در گذشته نه چندان دور، امکان داشت تا به نقطه آسیبی برای کشورمان تبدیل شود و  دروازه ای برای ورود تهدیدات سلامتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باشد
 امروز شرکت کنندگان در پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار با صدای بلند اعلام می کنند که سیستان و بلوچستان می تواند دروازه صادرات فرهنگ، علم، فناوری ایران به دیگر کشورها و منادی صلح و سلامت برای ملت های منطقه خاورمیانه، قاره آسیا و تمام دنیا باشد.
فن بازار ملّی سلامت به ما این نوید را می دهد که لنگرگاه چابهار و کنارک می تواند به مرکز صادرات محصولات دانش بنیان حوزه سلامت تبدیل شود، منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بستری برای تولید تجهیزات پیشرفته باشد و استان سیستان و بلوچستان با صادرات کالا و خدمات سلامت محور شناخته شود.   
استان پهناور سیستان و بلوچستان بدلیل شرایط خاصّ اقلیمی و موقعیت ویژه جغرافیایی، سرزمینی پر از استعدادها، ظرفیت ها و قابلیت هاست  و چابهار جنوبی ترین نقطه کوریدور شرقی- غربی جهان است که از دروازه ابریشم در چین آغاز می شود، از آسیای جنوبی می گذرد، وارد شبه قاره هند می شود و با عبور از فلات بزرگ ایران به خاور نزدیک و اروپا می رسد.
چابهار در مسیر دسترسی جمعیت چند صد میلیونی کشورهای آسیای میانه و افغانستان به اقیانوس ها نیز قرار دارد.      این مزیت ترانزیتی، فرصت های بی نظیری برای سرمایه گذاران جهت صادر کردن تولیدات و محصولاتشان خلق می کند. 
حضور همزمان بازرگانان، تولید کنندگان، مدیران و مصرف کنندگان کالا و خدمات پزشکی در کنار محققان، مخترعان، ایده پردازان و فناوران حوزه سلامت در چابهار، امکان بهره گیری از فرصتهای جذاب سرمایه گذاری در این منطقه را ایجاد خواهد کرد.
 از جمله این فرصت ها می توان به معافیت های مالیاتی و گمرکی، دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا و واقع شدن در مناسبترین مسیر به بازارهای جهانی را فراهم می کند.امیدواریم برایند این رخداد مهم علمی در استان سیستان و بلوچستان نشو و نمو فن آوری های بکر در عرصه سلامت و اشتغالزائی موثر در این خصوص گردد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد:

خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/08/16   ١٦:٣٥  News  ٢٤٤٥٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تقدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدافعان سلامت در بیمارستان بوعلی زاهدان
انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت
تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

محتوای مرتبط