اخبار > ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد
نام استان ما در گذشته های نه چندان دور با محرومیت و مظلومیت گره خورده بود امّا امروز، به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و به همت شیرمردان و شیر زنانش،  به استانی دانشگاهی تبدیل شده است. خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.
ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

 دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد؛امروز برگزاری فن بازار ملّی سلامت در جنوب شرقی ترین نقطه جمه ما در چابهار نقطه ای ایستاده ایم که در گذشته نه چندان دور، امکان داشت تا به نقطه آسیبی برای کشورمان تبدیل شود و  دروازه ای برای ورود تهدیدات سلامتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باشد
 امروز شرکت کنندگان در پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار با صدای بلند اعلام می کنند که سیستان و بلوچستان می تواند دروازه صادرات فرهنگ، علم، فناوری ایران به دیگر کشورها و منادی صلح و سلامت برای ملت های منطقه خاورمیانه، قاره آسیا و تمام دنیا باشد.
فن بازار ملّی سلامت به ما این نوید را می دهد که لنگرگاه چابهار و کنارک می تواند به مرکز صادرات محصولات دانش بنیان حوزه سلامت تبدیل شود، منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بستری برای تولید تجهیزات پیشرفته باشد و استان سیستان و بلوچستان با صادرات کالا و خدمات سلامت محور شناخته شود.   
استان پهناور سیستان و بلوچستان بدلیل شرایط خاصّ اقلیمی و موقعیت ویژه جغرافیایی، سرزمینی پر از استعدادها، ظرفیت ها و قابلیت هاست  و چابهار جنوبی ترین نقطه کوریدور شرقی- غربی جهان است که از دروازه ابریشم در چین آغاز می شود، از آسیای جنوبی می گذرد، وارد شبه قاره هند می شود و با عبور از فلات بزرگ ایران به خاور نزدیک و اروپا می رسد.
چابهار در مسیر دسترسی جمعیت چند صد میلیونی کشورهای آسیای میانه و افغانستان به اقیانوس ها نیز قرار دارد.      این مزیت ترانزیتی، فرصت های بی نظیری برای سرمایه گذاران جهت صادر کردن تولیدات و محصولاتشان خلق می کند. 
حضور همزمان بازرگانان، تولید کنندگان، مدیران و مصرف کنندگان کالا و خدمات پزشکی در کنار محققان، مخترعان، ایده پردازان و فناوران حوزه سلامت در چابهار، امکان بهره گیری از فرصتهای جذاب سرمایه گذاری در این منطقه را ایجاد خواهد کرد.
 از جمله این فرصت ها می توان به معافیت های مالیاتی و گمرکی، دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا و واقع شدن در مناسبترین مسیر به بازارهای جهانی را فراهم می کند.امیدواریم برایند این رخداد مهم علمی در استان سیستان و بلوچستان نشو و نمو فن آوری های بکر در عرصه سلامت و اشتغالزائی موثر در این خصوص گردد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد:

خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  زاهدان

ابوالفضل امتحانی

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

مشاوره پیشگیری از اعتیاد یکی از الویت های کارشناسان سلامت روان در مراکز خدمات جامع سلامت
کمبود مقطعی دارو دفروکسامین برطرف شد
راه اندازی کلینیک جراحی فک و صورت در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)
ارائه خدمات شبانه روزی سونو گرافی به 60 نفر در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان
تقدیر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ یاریگران زندگی به علت اختصاص تخت های بیمارستانی ویژه درمان معتادین و خدمات گسترده در مراکز کاهش آسیب و MMT
کودکان کار و مادران باردار معتاد شناسائی شده از خدمات مراکز کاهش آسیب و MMT دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات رایگان دریافت می کنند
کسب عنوان دوم بخش ایده های دانشجوئی توسط تیم مداسکرین med screen از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پنجمین فن بازار ملی سلامت
همدلی دو خیر نیک اندیش در ساخت مراکز بهداشتی ودرمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معرفی شرکت های دانش بنیان شرکت کننده در پنجمین فن بازار ملی سلامت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چاقی و کم تحرکی مهمترین علل دیابت
برگزاری اولین دوره تربیت مشاورین شیردهی بخش های NICU استان
محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی سید مصطفی حسینی همزمان باجشن میلاد پیامبر اکرم (ص) وامام صادق (ع)
امحاء 5 تن آرد تاریخ گذشته در شهرستان خاش
پنجمین فن بازار ملی سلامت به روایت تصویر (1)
کارگاه آموزشی مهارت های روابط زوجین ویژه کارمندان خانم متاهل
اجرای مطالعه بررسی شیوع ناباروری درشهرستان های زاهدان و خاش
صعود جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به قله تفتان به مناسبت هفته سلامت بانوان
رعایت زمان ملاقات و عیادت در بیمارستانها به آرامش بیشتر بیماران کمک خواهد کرد.
اعلام آمادگی سرمایه گذار جهت تجاری سازی ایده استخراج آنزیم کلاژناز در مقیاس صنعتی به عنوان یکی از هفت ایده برتر پنجمین فن بازار ملی سلامت+اعلام اسامی برگزیدگان
بیانیه پایانی پنجمین فن بازار ملی سلامت

محتوای مرتبط