اخبار > ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد
نام استان ما در گذشته های نه چندان دور با محرومیت و مظلومیت گره خورده بود امّا امروز، به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و به همت شیرمردان و شیر زنانش،  به استانی دانشگاهی تبدیل شده است. خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.
ورود سیستان و بلوچستان به چرخه تولید دانش کاربردی و حرکت به سمت تبدیل شدن مراکز آموزش عالی این استان به دانشگاه های کارآفرین بزرگترین پیام برگزاری پنجمین فن بازار ملّی است.

 دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد؛امروز برگزاری فن بازار ملّی سلامت در جنوب شرقی ترین نقطه جمه ما در چابهار نقطه ای ایستاده ایم که در گذشته نه چندان دور، امکان داشت تا به نقطه آسیبی برای کشورمان تبدیل شود و  دروازه ای برای ورود تهدیدات سلامتی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باشد
 امروز شرکت کنندگان در پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار با صدای بلند اعلام می کنند که سیستان و بلوچستان می تواند دروازه صادرات فرهنگ، علم، فناوری ایران به دیگر کشورها و منادی صلح و سلامت برای ملت های منطقه خاورمیانه، قاره آسیا و تمام دنیا باشد.
فن بازار ملّی سلامت به ما این نوید را می دهد که لنگرگاه چابهار و کنارک می تواند به مرکز صادرات محصولات دانش بنیان حوزه سلامت تبدیل شود، منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار بستری برای تولید تجهیزات پیشرفته باشد و استان سیستان و بلوچستان با صادرات کالا و خدمات سلامت محور شناخته شود.   
استان پهناور سیستان و بلوچستان بدلیل شرایط خاصّ اقلیمی و موقعیت ویژه جغرافیایی، سرزمینی پر از استعدادها، ظرفیت ها و قابلیت هاست  و چابهار جنوبی ترین نقطه کوریدور شرقی- غربی جهان است که از دروازه ابریشم در چین آغاز می شود، از آسیای جنوبی می گذرد، وارد شبه قاره هند می شود و با عبور از فلات بزرگ ایران به خاور نزدیک و اروپا می رسد.
چابهار در مسیر دسترسی جمعیت چند صد میلیونی کشورهای آسیای میانه و افغانستان به اقیانوس ها نیز قرار دارد.      این مزیت ترانزیتی، فرصت های بی نظیری برای سرمایه گذاران جهت صادر کردن تولیدات و محصولاتشان خلق می کند. 
حضور همزمان بازرگانان، تولید کنندگان، مدیران و مصرف کنندگان کالا و خدمات پزشکی در کنار محققان، مخترعان، ایده پردازان و فناوران حوزه سلامت در چابهار، امکان بهره گیری از فرصتهای جذاب سرمایه گذاری در این منطقه را ایجاد خواهد کرد.
 از جمله این فرصت ها می توان به معافیت های مالیاتی و گمرکی، دسترسی به آب های آزاد و نزدیکی به کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا و واقع شدن در مناسبترین مسیر به بازارهای جهانی را فراهم می کند.امیدواریم برایند این رخداد مهم علمی در استان سیستان و بلوچستان نشو و نمو فن آوری های بکر در عرصه سلامت و اشتغالزائی موثر در این خصوص گردد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدات و رئیس پنجمین فن بازار ملّی سلامت در چابهار عنوان کرد:

خوشبختانه دانشگاه های علوم پزشکی استان با عبور از مرحله انتقال دانش و مهارت،  به مرحله تولید و علم و فناوری و ابتکار رسیده است.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  زاهدان

ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/08/16   ١٦:٣٥  News  ٢٤٤٥٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برای تقویت تاب آوری در حوزه بهداشت و درمان، باید مدیریت صحیح و واقع بینانه بحران از سوی حوزه های معاونت درمان، آموزش و بهداشت را مد نظر قرار دهیم
80 درصد مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا در بیمارستانها و شهر زاهدان هستند.
تب مالت و حیوان گزیدگی شایعترین بیماریهای مشترک انسان و دام در شهرستان خاش ...گزارش 450 مورد حیوان گزیدگی طی یکسال در شهرستان خاش
تاخیر در برنامه واکسیناسیون، سلامتی کودکان را به خطر می اندازد
اعلام آمادگی مرکز تحقیقات ارتقا سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت همکاری با سازمان جهانی بهداشت
80 درصد مبتلایان به کرونا در سیب و سوران از مناطق روستایی هستند
همگامی بسیج و نظام سلامت در مقابله با کرونا ادامه می یابد
دعوت از بهبود یافتگان کووید 19 برای اهداء پلاسما
انتصاب آقای محمد حاتم مراد به سمت مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
فراهم شدن امکان ضبط کلاس های مجازی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
در منطقه دهپابید خاش مورد مثبت کرونا نداریم، همدلی و انسجام مردم، دهیاران و شوراهای محلی با همکاران حوزه سلامت این موفقیت را رقم زده است.
تقویت زیر ساخت های بهداشتی با همکاری خیرین سلامت
بازسازی کامل و اورهال 7 دستگاه امبولانس عملیاتی با رقمی بر 4 میلیارد ریال
بیماری هاری در صورت مراجعه سریع به پزشک قابل درمان است
ارائه خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مادران باردار دار در تسهیلات زایمانی حاشیه شهر باعث افتخار است
زاهدان با بیش از 70 درصد موارد مثبت، کانون بحران کرونا در استان سیستان و بلوچستان
آزمون الکترونیکی ویژه تمامی کارکنان بهداشتی و درمانی
ابتلای قشر جوان و بستری تعدادی از آنان در بخش های مراقبت ویژه از شواهد جدید کرونا در استان سیستان و بلوچستان است.
ضرورت توجه بیماران مزمن به اهمیت افزایش یا کاهش آب مصرفی در تابستان در پی مصرف داروها
قابل توجه اعضا و جانشین های چارت ICSدانشگاه علوم پزشکی زاهدان

محتوای مرتبط