اخبار > هیچ کاری در عرصه سلامت نباید انجام شود، مگر اینکه فقرا نیز بتوانند از آن بهره مند گردند.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


هیچ کاری در عرصه سلامت نباید انجام شود، مگر اینکه فقرا نیز بتوانند از آن بهره مند گردند.
دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در  مراسم افتتاحیه پنجمین فن بازار ملی سلامت:
 در شرایط فعلی از شرکت های دانش بنیانی كه محصولات، اختراعات و ایده های منطبق با نیاز مردم، منتهی به صرفه جوئی، توام با كارإيي و در راستای دسترسی به عدالت در سلامت داشته باشند به صورت ویژه حمایت می کنیم‌.
وی گفت؛  پژوهش به خودی خود ارزشمند است اما انطباق آن با نیازهای نطام سلامت و قرار داشتن در چارچوب نظام تحقیقاتی کشور ایران ارزش آن را چند برابر می کند.
دکار حریرچی ادامه داد: رشد چشمگیری در تعداد و کارایی  شرکت های دانش بنیان داشته ایم و در حال حاضر ۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان با بیش از ۲۷۰۰ محصول سلامت محور  در مراکز رشد دانشگاه های علوم‌ پزشکی فعال هستند.

ايرج حرير چي در روز پنجشنبه در افتتاحيه پنجمين همايش و فن بازار ملي سلامت ضمن تشكر و از ميزباني دانشگاه علوم پزشكي زاهدان گفت: در حوزه سلامت شركت هاي دانش بنيان با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري تشكيل شده است و اعضاي هئيت علمي دانشگاه هاي علوم پزشكي در آن حضور دارند تا با استفاده از اين ظرفيت ها به بالاترين سطح از توسعه دست پيدا كنيم.

وي بيان كرد:در نهايت از طرح هايي كه صرفه جويانه و توام با كارايي مناسب و متناسب با پازل تحقيقاتي ايران باشد حمايت خواهد شد.

وي گفت:  پژوهش به خودی خود ارزشمند است اما انطباق آن با نیازهای نطام سلامت و قرار داشتن در چارچوب نظام تحقیقاتی کشور ایران ارزش آن را چند برابر می کند.
وي گفت: رشد چشمگیری در تعداد و کارایی  شرکت های دانش بنیان داشته ایم و در حال حاضر ۱۵۰۰ شرکت دانش بنیان با بیش از ۲۷۰۰ محصول سلامت محور  در مراکز رشد دانشگاه های علوم‌ پزشكي فعال هستند.
وي افزود: هيچ كاري در حوزه سلامت نبايد انجام بشود مگر اينكه فقرا از ان بهره مند شوند در حوزه ي سلامت جمله طلايي اين است كه هر كسي در حوزه سلامت بايد به اندازه توانش پرداخت و به اندازه نياز بهره مند شود.
وي ادامه داد: با اجرای كامل طرح تحول سلامت هزینه های سلامت در كشور باید روز به روز كاهش یابد تا دسترسی مردم به بهداشت و درمان بیشتر شود.
وي گفت: باید كاری كرد كه هیچ سرپرست خانواده ای در این استان به دلیل بالابودن هزینه های سلامت، نباید شرمنده نشود و هزینه های كمر شكن و فقرزا را به حداقل برسانیم.ً 

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

ابوالفضل امتحانی

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

مشارکت 100 شرکت دانش بنیان در پنجمین فن بازار ملی سلامت، تقدیر دبیران فن بازار سلامت از اهتمام ریاست دانشگاه در کیفیت این برنامه ملی
مشاوره پیشگیری از اعتیاد یکی از الویت های کارشناسان سلامت روان در مراکز خدمات جامع سلامت
کمبود مقطعی دارو دفروکسامین برطرف شد
راه اندازی کلینیک جراحی فک و صورت در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)
ارائه خدمات شبانه روزی سونو گرافی به 60 نفر در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان
تقدیر از ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش بزرگ یاریگران زندگی به علت اختصاص تخت های بیمارستانی ویژه درمان معتادین و خدمات گسترده در مراکز کاهش آسیب و MMT
کودکان کار و مادران باردار معتاد شناسائی شده از خدمات مراکز کاهش آسیب و MMT دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات رایگان دریافت می کنند
کسب عنوان دوم بخش ایده های دانشجوئی توسط تیم مداسکرین med screen از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پنجمین فن بازار ملی سلامت
همدلی دو خیر نیک اندیش در ساخت مراکز بهداشتی ودرمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
معرفی شرکت های دانش بنیان شرکت کننده در پنجمین فن بازار ملی سلامت از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چاقی و کم تحرکی مهمترین علل دیابت
برگزاری اولین دوره تربیت مشاورین شیردهی بخش های NICU استان
محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی سید مصطفی حسینی همزمان باجشن میلاد پیامبر اکرم (ص) وامام صادق (ع)
امحاء 5 تن آرد تاریخ گذشته در شهرستان خاش
پنجمین فن بازار ملی سلامت به روایت تصویر (1)
کارگاه آموزشی مهارت های روابط زوجین ویژه کارمندان خانم متاهل
اجرای مطالعه بررسی شیوع ناباروری درشهرستان های زاهدان و خاش
صعود جمعی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به قله تفتان به مناسبت هفته سلامت بانوان
رعایت زمان ملاقات و عیادت در بیمارستانها به آرامش بیشتر بیماران کمک خواهد کرد.
اعلام آمادگی سرمایه گذار جهت تجاری سازی ایده استخراج آنزیم کلاژناز در مقیاس صنعتی به عنوان یکی از هفت ایده برتر پنجمین فن بازار ملی سلامت+اعلام اسامی برگزیدگان

محتوای مرتبط