اخبار > ۹۰۰ بیمار دیالیزی استان، منتظر پیوند کلیه، حیات دوباره بیماران نیازمند به کلیه با ترویج فرهنگ اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


۹۰۰ بیمار دیالیزی استان، منتظر پیوند کلیه، حیات دوباره بیماران نیازمند به کلیه با ترویج فرهنگ اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی

در استان سیستان و بلوچستان 900 بیمار دارای نارسایی کلیه خدمات دیالیز را از بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دریافت می کنند که با پیوند کلیه می توانند زندگی طولانی‌تر، بهتر و با کیفیت‌تری داشته باشند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ اهدتای عضو از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است اظهار داشت: از تعداد ۱۹۲ پیوند موفقیت آمیز کلیه که در  بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان  انجام گردیده است فقط ۶ مورد آن با اهداء عضو از بیماران مرگ مغزی بوده است.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰۰بیمار دارای نارسایی کلیه در حال حاضر خدمات دیالیز را از بخش های دیالیز بیمارستانهای استان دریافت می کنند که با پیوند کلیه می توانند زندگی طولانی‌تر، بهتر و با کیفیت‌تری داشته باشند.

 وی ادامه داد: به منظور رفاه حال بیماران کلیوی استان، به زودی ۲۰ دستگاه دیالیز در بخش های دیالیز  بیمارستانهای تابعه دانشگاه نصب و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دکتر قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه دیالیزهای مکرر، عاملی برای  رنج مداوم و مستمر  بیماران دارای نارسایی کلیه است از همه مردم دعوت کرد، با مشارکت هم در مسیر ترویج فرهنگ اهدای عضو گام برداریم.

وی گفت: در بیمارستان های علی بن ابی طالب (ع) و چشم پزشکی الزهراء زاهدان  پیوند کلیه و قرنیه با سطح علمی وکیفی مطلوب انجام می گردد و تمامی بیماران می توانند از خدمات درمانی این بیمارستانها بهره مند گردند.

معاون درمان دانشگاه تصریح کرد: بااهدای عضو از بیماران مرگ مغزی به بیماران نیازمند، سالانه از مرگ و میر بسیاری از بیماران مبتلا به نارسایی کلیوی، قلبی و کبدی و... پیشگیری خواهد شد.

وی یاد آور شد: سالانه ۷۰ مورد بیمار مرگ مغزی در استان سیستان وبلوچستان داریم که با ترویج فرهنگ اهدای عضو این بیماران زمینه های نجات جان بیماران نیازمند فراهم خواهد شد.

دکتر فرامرز فاضلی، متخصص ارولوژی و فوق تخصص  پیوند کلیه در گفتگو با بخش خبر سیمای هامون ضمن دعوت از خانواده های محترم بیماران مرگ مغزی برای مشارکت در امر خیر اهداء عضو و استمرار حیات بیماران نارسائی کلیه اظهار داشت: تا کنون بیش از ۱۹۰ پیوند موفقیت آمیز کلیه در بخش پیوند بیمارستان علی بن ابی طالب (ع) زاهدان انجام گرفته است.

وی افزود: با وجود فراهم بودن امکان دریافت عضو از بیماران مرگ مغزی، سهم این گروه از بیماران برای تامین کلیه، بسیار پایین و در حدود ۳ درصد بوده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطر نشان کرد: کلیه، ارگانی حیاتی است و ادامه حیات هر فرد به فعالیت کلیه وابسته است و فشار خون ودیابت از مهمترین عوامل نارسائی های کلیوی است.

وی خاطر نشان کرد: آموزش به مردم در خصوص رعایت اصول سلامت و پیشگیری از نارسائی ها کلیوی از مهمترین اهداف ماست ولی در صورت ابتلاء به این بیماری، دیالیز و پیوند کلیه از مهمترین روش های درمان این بیماری ها محسوب می شود.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان  

ابوالفضل امتحانی

 

 

 

 

 

1398/08/13   ٠٩:٠٥  News  ٢٤٤٠٣

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تقدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات مدافعان سلامت در بیمارستان بوعلی زاهدان
انعقاد احکام جدید همکاران قراردادی پس از وصول دستورالعمل وزارت بهداشت
تشدید فعالیت های محیطی برنامه حذف مالاریا در شهرستان سراوان
استمرار آماده سازی زیرساخت های بهداشتی و درمانی و تکمیل مراحل ساخت و ساز 5 پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
اطلاعیه سازمان نظام پزشکی کشور در خصوص مستند سازی فعالیت های اعضای جامعه پزشکی
اطلاعیه شماره 18 ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی مردم منطقه نجف آباد خاش با نظام سلامت جهت پیشگیری از افزایش موارد ابتلاء به کرونا در این منطقه
پژوهش های مرکز تحقیقات سلولی و ملکولی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد استناد محققان حوزه بیوشیمي سرطان ،ژنتيك، سلولي و مولكولي در سراسر دنیا
پیام مهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در آستانه عید سعید فطر
عرضه اقلام آسیب رسان به سلامت در بوفه مدارس، مراکز آموزشی و مراکز اداری ممنوع است
ثبت ایده در حوزه تجهیزات و ابزار پزشکی و دارو بیشترین درخواست متقاضیان طرح های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سندروم حاد تنفسی و افزایش درصد مرگ و میر، ثمره وخیم شدن بیماری کروناست
آمار مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان به ۱ هزارو 308مورد رسید.
راه اندازی مرکز خدمات جامع سلامت عرفان در منطقه مهر شهر زاهدان
تاکید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ادامه روند برگزاری کلاسهای تئوری دانشجویان بصورت مجازی
افزایش 22 درصدی تعداد مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی در یکسال گذشته
۸۰۰ مورد مثبت آزمایشگاهی کرونای استان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاده است، ۴۰ درصد فوت شدگان ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه فوت شده اند
روز بروز بر جمع موارد مثبت کرونا در منطقه نجف آباد خاش افزوده می شود، تا کنون؛ تعداد مبتلایان نجف آباد خاش حدود ۴۵ نفر است.
تجهیز اولین آمبولانس به برانکارد ایزوله منفی جهت انتقال بیماران مشکوک به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تغییر زمان فروش اسناد و تحویل اسناد مناقصات تهیه، طبخ و توزیع غذای بیمارستان های حضرت علی ابن ابیطالب (ع) و خاتم الانبیاء (ص) زاهدان و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

محتوای مرتبط