اخبار > فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است

 

ارتباط صنعت و دانشگاه آرزوی دیرینه همه ما بوده است و فن بازار ملی سلامت تحقق این هدف ارزشمند را به شکل عملی امکان پذیر می نماید.

دبیر اجرائی پنجمین فن بازار ملی سلامت با اعلام این مطلب گفت: فن بازار ملّی سلامت بازوی اجرائی وزارت بهداشت برای توسعه فن آوری و تجاری سازی است و واحدهای فن آور و شرکت های دانش بنیان می توانند با شرکت در این رویداد، با سرمایه گذاران و مشتریان داخلی و خارجی مواجه شوند.

 دکتر حبیب غزنوی که در جلسه هماهنگی پنجمین فن بازار ملی سلامت سخن می گفت به بیان تاریخچه ای از روند برگزاری 4 دوره قبلی این همایش علمی و کاربردی پرداخت.

به گفته دکتر غزنوی "فن بازار ملّی سلامت" به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1395 شروع شده است و با برگزاری این رویداد دستاوردهای بزرگی در زمینه برقراری ارتباط واقعی میان دانش پژوهان و تولید کنندگان بدست آمده است.

وی برگزاری پنجمین دوره از فن بازار در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار را ماحصل حضور موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دوره های قبلی این رویداد و اعتماد دانشگاه علوم پزشکی تهران به محققان و دانش پژوهان سیستان و بلوچستان عنوان نمود.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شرکت در این فن بازار را عاملی برای توانمندسازی اعضاء هیئت علمی دانشجویان و محققان در چگونگی تجاری سازی ایده ها عنوان کرد و گفت: شرکت در "فن استیج ها"، شرکت در کارگاه های منحصر به فرد و کاربردی برای راه اندازی کسب و بازارها، طرح ایده های جدید و نو از مزایای شرکت در این فن بازار است.

وی افزود: امسال برای نخستین بار امکان شرکت همزمان محققان و صاحبان ایده از یک سو و صاحبان صنایع، سرمایه گذاران و ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان از سوی دیگر در جلساتی تحت عنوان "فرایند معکوس" (Reverse pitch) فراهم شده است تا ارائه کنندگان خدمت و صاحبان صنایع نیازهای خود را مطرح کنند و  نخبگان و صاحبان ایده عملاً برای رفع مشکلات صنعت سلامت در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی، آموزش، درمان، پیشگیری و تحقیقات وارد عرصه نوآوری و ایده پردازی شوند.

دکتر غزنوی تقویت بعد بین المللی فن بازار ملی سلامت را از دیگر وجوه برجسته فن بازار پنجم عنوان کرد و گفت: شرکت دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در ایران کمترین اقدامی است برای بین الملل سازی این فن بازار انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به قابلیت هائی که در منطقه جنوب شرق کشور وجود دارد اشاره کرد و گفت: فرصت های بالفعلی برای حضور تجار ایرانی و خارجی در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار وجود دارد و همکنون سرمایه گذارانی از کشورهای هند، چین، عمان و سایر کشورها در این منطقه حضور دارند.

 

دبیر اجرائی پنجمین فن بازار ملی سلامت امکان برقراری ارتباط با این سرمایه گذاران را از مزیت های مهم این دوره از فن بازار ملّی سلامت برشمرد و افزود: حوزه مدیریت فن آوری در وزارت بهداشت برنامه هائی برای دعوت از سرمایه گذاران سایر کشورهای خارجی را نیز در برنامه های خود دارد.

به گفته دکتر غزنوی مدیریت منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار نیز در جلسات قبلی به صراحت آمادگی این سازمان برای همکاری با همه دانشگاه های علوم پزشکی که توان استفاده از ظرفیت های پارک علم و فن آوری چابهار را برای فعالیت های نوآورانه اقتصادی و تجاری سازی دارند اعلام کرده است.

وی از نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی درخواست کرد تا این بار علاوه بر حضور محققان، دانشجویان و اعضاء هیئت علمی نسبت به شناسائی سرمایه گذاران علاقه مند به حوزه سلامت و دعوت از آنان برای شرکت درفن بازار ملی سلامت اقدام کنند.

 

دکتر حبیب غزنوی جنوب شرق میهن اسلامی و از جمله بندر اقیانوسی چابهار را یکی از جاذبه های بی نظیر و بکر گردشگری و تجاری کشورمان برشمرد و گفت: تنوع آب و هوائی و سابقه درخشان تاریخی، به خصوص در حوزه پزشکی از خصوصیات بارز و شناخته شده استان سیستان و بلوچستان است.

وی  انجام نخستین مداخله فیزیکی با هدف درمان بر روی جمجمه و ساخت نخستین پروتز کاربردی چشم در تاریخ از اکتشافات منطقه شهر سوخته را از افتخارات استان سیستان و بلوچستان در حوزه پزشکی برشمرد  که به نوعی به همه مردم ایران تعلق دارد و گواهی بر پیشینه غنی حوزه تمدنی شرق در علم سلامت است.

دکتر غزنوی کشف نخستین انیمشین تاریخ را از دیگر یافته های ارزشمند باستان شناسی در استان سیستان و بلوچستان برشمرد و گفت: کویر مسحور کننده و وهم انگیز لوت ، آتشفشان با شکوه تفتان، گل فشان زیبا، دریاچه لیپار و کوه های مریخی منطقه مکران، نخلستان های پربار و زیبای بلوچستان و حیات وحش بی نظیری که تنها تمساح بومی ایران با نام گاندو را در خود جای داده است از جمله مزیت های استان پهناور سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهد.

وی با دعوت مجدد از تمامی محققان برای شرکت در این رویداد بزرگ گفت:  جاذبه های بکر و بی نظیر سیستان و بلوچستان به شرکت کنندگان در پنجمین فن بازار ملی سلامت کمک خواهد کرد تا علاوه بر بهره گیری از برنامه های علمی و نوآورانه این فن بازار، اقامت خاطره انگیز و لذت بخش را نیز در سیستان و بلوچستان و در کنار مردمان خونگرم و مهربان این استان سپری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سابقه برگزاری کنگره های علمی و پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اشاره کرد و گفت: کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با بیش از 1000 نفر شرکت کننده از داخل و خارج کشورآخرین تجربه موفق این دانشگاه در اجرای این قبیل رویدادهای بزرگ علمی است.

شایان ذکر است بعد از برگزاری 4 دوره قبلی فن بازار ملّی سلامت در تهران، پنجمین دوره این رویداد بزرگ علمی برای نخستین بار از تهران خارج می شود و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد.

پنجمین فن بازار ملّی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد و صاحبان ایده، فن آوران و مخترعان حوزه سلامت تا اوایل مهرماه مهلت دارند تا حضور خود را در این رویداد  اعلام نمایند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه "پنجمین فن بازار ملّی سلامت" به نشانی http://htcd.tums.ac.ir/5htm98/default.aspx?language=1

                             روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

 


٢٣٢٥٢ - 1398/05/26

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

زمان ، مکان و مدارک جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی سال 98
اطلاعیه 2 / مدارک ، مکان و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 99 – 98
مشارکت کاروان سلامت هلال احمر استان مرکزی با شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران برای ارائه خدمات تخصصی در منطقه پسکوه
انتخاب دبیر منتخب منطقه هشت کشوری و ارزیاب نهمین دوره رتبه‌بندی شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی از زاهدان
برگزاری آزمون پذیرش دانش آموز بهیاری برای دبیرستانهای سراوان وخاش با حضور 500 شرکت کننده
آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای شروع سال تحصیلی جدید
معدوم سازی بیش از 4000 کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی تاریخ مصرف گذشته در زاهدان
شفاف سازی در پرداخت های پرسنلی نیروهای شرکتی، وظیفه اصلی شرکت های خصوصی
کیف و کفش استاندارد ضامن سلامتی دانش آموزان
پلمپ قنادی در خاش
آغاز فرایند اعتبار بخشی دوره آموزش پزشکی عمومی در زاهدان
کسب مجدد رتبه عالی توسط آزمایشگاه مرجع منطقه ای سل زاهدان
راه اندازی مهد کودک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با آغاز سال تحصیلی
اعضاء هیئت علمی سرمایه های بی بدیل انسانی برای توسعه شاخص های مدیریتی در نظام سلامت هستند
اعزام به موقع مادران باردار به بیمارستان و کاهش مرگ مادران
آغاز به کار استخر مجموعه ورزشی شهید ویزش فر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان آزمون سراسری در کلیه مقاطع کاردانی-کارشناسی – دکتری و همچنین کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 99 – 98
تشکری متفاوت، با هدیه ای متفاوت
بررسی شنوایی نوزادان در بدو تولد در تسهیلات زایمانی شهر زاهدان
روزی پر ازدحام در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش با مراجعه حدود 600 نفر به اورژانس بیمارستان

محتوای مرتبط