اخبار > فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


 

 

فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است

 

ارتباط صنعت و دانشگاه آرزوی دیرینه همه ما بوده است و فن بازار ملی سلامت تحقق این هدف ارزشمند را به شکل عملی امکان پذیر می نماید.

دبیر اجرائی پنجمین فن بازار ملی سلامت با اعلام این مطلب گفت: فن بازار ملّی سلامت بازوی اجرائی وزارت بهداشت برای توسعه فن آوری و تجاری سازی است و واحدهای فن آور و شرکت های دانش بنیان می توانند با شرکت در این رویداد، با سرمایه گذاران و مشتریان داخلی و خارجی مواجه شوند.

 دکتر حبیب غزنوی که در جلسه هماهنگی پنجمین فن بازار ملی سلامت سخن می گفت به بیان تاریخچه ای از روند برگزاری 4 دوره قبلی این همایش علمی و کاربردی پرداخت.

به گفته دکتر غزنوی "فن بازار ملّی سلامت" به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1395 شروع شده است و با برگزاری این رویداد دستاوردهای بزرگی در زمینه برقراری ارتباط واقعی میان دانش پژوهان و تولید کنندگان بدست آمده است.

وی برگزاری پنجمین دوره از فن بازار در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار را ماحصل حضور موثر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دوره های قبلی این رویداد و اعتماد دانشگاه علوم پزشکی تهران به محققان و دانش پژوهان سیستان و بلوچستان عنوان نمود.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شرکت در این فن بازار را عاملی برای توانمندسازی اعضاء هیئت علمی دانشجویان و محققان در چگونگی تجاری سازی ایده ها عنوان کرد و گفت: شرکت در "فن استیج ها"، شرکت در کارگاه های منحصر به فرد و کاربردی برای راه اندازی کسب و بازارها، طرح ایده های جدید و نو از مزایای شرکت در این فن بازار است.

وی افزود: امسال برای نخستین بار امکان شرکت همزمان محققان و صاحبان ایده از یک سو و صاحبان صنایع، سرمایه گذاران و ارائه دهندگان خدمات بهداشت و درمان از سوی دیگر در جلساتی تحت عنوان "فرایند معکوس" (Reverse pitch) فراهم شده است تا ارائه کنندگان خدمت و صاحبان صنایع نیازهای خود را مطرح کنند و  نخبگان و صاحبان ایده عملاً برای رفع مشکلات صنعت سلامت در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی، آموزش، درمان، پیشگیری و تحقیقات وارد عرصه نوآوری و ایده پردازی شوند.

دکتر غزنوی تقویت بعد بین المللی فن بازار ملی سلامت را از دیگر وجوه برجسته فن بازار پنجم عنوان کرد و گفت: شرکت دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در ایران کمترین اقدامی است برای بین الملل سازی این فن بازار انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به قابلیت هائی که در منطقه جنوب شرق کشور وجود دارد اشاره کرد و گفت: فرصت های بالفعلی برای حضور تجار ایرانی و خارجی در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار وجود دارد و همکنون سرمایه گذارانی از کشورهای هند، چین، عمان و سایر کشورها در این منطقه حضور دارند.

 

دبیر اجرائی پنجمین فن بازار ملی سلامت امکان برقراری ارتباط با این سرمایه گذاران را از مزیت های مهم این دوره از فن بازار ملّی سلامت برشمرد و افزود: حوزه مدیریت فن آوری در وزارت بهداشت برنامه هائی برای دعوت از سرمایه گذاران سایر کشورهای خارجی را نیز در برنامه های خود دارد.

به گفته دکتر غزنوی مدیریت منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار نیز در جلسات قبلی به صراحت آمادگی این سازمان برای همکاری با همه دانشگاه های علوم پزشکی که توان استفاده از ظرفیت های پارک علم و فن آوری چابهار را برای فعالیت های نوآورانه اقتصادی و تجاری سازی دارند اعلام کرده است.

وی از نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی درخواست کرد تا این بار علاوه بر حضور محققان، دانشجویان و اعضاء هیئت علمی نسبت به شناسائی سرمایه گذاران علاقه مند به حوزه سلامت و دعوت از آنان برای شرکت درفن بازار ملی سلامت اقدام کنند.

 

دکتر حبیب غزنوی جنوب شرق میهن اسلامی و از جمله بندر اقیانوسی چابهار را یکی از جاذبه های بی نظیر و بکر گردشگری و تجاری کشورمان برشمرد و گفت: تنوع آب و هوائی و سابقه درخشان تاریخی، به خصوص در حوزه پزشکی از خصوصیات بارز و شناخته شده استان سیستان و بلوچستان است.

وی  انجام نخستین مداخله فیزیکی با هدف درمان بر روی جمجمه و ساخت نخستین پروتز کاربردی چشم در تاریخ از اکتشافات منطقه شهر سوخته را از افتخارات استان سیستان و بلوچستان در حوزه پزشکی برشمرد  که به نوعی به همه مردم ایران تعلق دارد و گواهی بر پیشینه غنی حوزه تمدنی شرق در علم سلامت است.

دکتر غزنوی کشف نخستین انیمشین تاریخ را از دیگر یافته های ارزشمند باستان شناسی در استان سیستان و بلوچستان برشمرد و گفت: کویر مسحور کننده و وهم انگیز لوت ، آتشفشان با شکوه تفتان، گل فشان زیبا، دریاچه لیپار و کوه های مریخی منطقه مکران، نخلستان های پربار و زیبای بلوچستان و حیات وحش بی نظیری که تنها تمساح بومی ایران با نام گاندو را در خود جای داده است از جمله مزیت های استان پهناور سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهد.

وی با دعوت مجدد از تمامی محققان برای شرکت در این رویداد بزرگ گفت:  جاذبه های بکر و بی نظیر سیستان و بلوچستان به شرکت کنندگان در پنجمین فن بازار ملی سلامت کمک خواهد کرد تا علاوه بر بهره گیری از برنامه های علمی و نوآورانه این فن بازار، اقامت خاطره انگیز و لذت بخش را نیز در سیستان و بلوچستان و در کنار مردمان خونگرم و مهربان این استان سپری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سابقه برگزاری کنگره های علمی و پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اشاره کرد و گفت: کنگره بین المللی فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران با بیش از 1000 نفر شرکت کننده از داخل و خارج کشورآخرین تجربه موفق این دانشگاه در اجرای این قبیل رویدادهای بزرگ علمی است.

شایان ذکر است بعد از برگزاری 4 دوره قبلی فن بازار ملّی سلامت در تهران، پنجمین دوره این رویداد بزرگ علمی برای نخستین بار از تهران خارج می شود و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد.

پنجمین فن بازار ملّی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد و صاحبان ایده، فن آوران و مخترعان حوزه سلامت تا اوایل مهرماه مهلت دارند تا حضور خود را در این رویداد  اعلام نمایند.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه "پنجمین فن بازار ملّی سلامت" به نشانی http://htcd.tums.ac.ir/5htm98/default.aspx?language=1

                             روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

 

 

 

1398/05/26   ١٣:٥٧  News  ٢٣٢٥٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

استمرار فعالیت تیم های عملیاتی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مدیریت شرایط محیطی برای جلوگیری از شیوع طغیان بیماریها در مناطق سیل زده جنوب استان
روش های طب مکمل تاثیر بسزایی در کاهش درد و افزایش آسایش بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه دارد
80 میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی دست اندرکاران سلامت سراوان به هم استانی های عزیز مناطق سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان
قول مساعد اعضای هیأت بورد ایمونولوژی پزشکی برای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته ایمونولوژی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رمز و رازهای شیر مادر
خدمات مراقبتی مادران باردار، بیماریابی، ارزیابی آب و مواد غذایی از برنامه های مهم تیم های سلامت خاش به مناطق سیل زده جنوب استان
فراخوان اهدای خون توسط کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انتصاب سرپرست بیمارستان رازی سراوان
انتصاب سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان
اعلام آمادگی مدیریت امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راستای پشتیبانی تشخیصی بیماری های عفونی ناشی از سیل در سیستان و بلوچستان
آغاز مرحله اول عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان وبلوچستان
مراقبت های منسجم دوران بارداری به 64 مادر باردار منطقه دهپابید خاش، ماهانه با حدود 20 زایمان بهداشتی در مرکز تسهیلات زایمانی دهپابید خاش
آغاز نسل چهارم اعتبار بخشی ملی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با سراسر کشور با بازدید از بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) زاهدان
کسب مقام اول مسابقات قهرمانی بدمینتون استان به همت تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پرستاری در بخش دیالیز معجونی از مهارت و تخصص در ارائه خدمات به بیمار
تربیت نیروی انسانی کارآمد، اخلاق مدار و متعهد به موازین اسلامی از رسالت های گروههای معارف در دانشگاههاست
راه اندازی بخش بینایی سنجی در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه؛ به زودی
تا آخرین لحظات از سلامت هم استانی های عزیز گرفتار در سیل صیانت می کنیم.
افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور در زاهدان
اعزام تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناطق سیل زده جنوب استان

محتوای مرتبط