اخبار > با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بازدید مدیر کل بازرسی، وزارت بهداشت از بیمارستانها و مراکز جامع سلامت عنوان کرد:

با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.

با رعایت اصول پیشگیرانه و آموزش های مستمر  سلامت، مشارکت و همراهی مردم و ارتقای  کیفیت خدمات سطح اول، قطعا بیماران کمتری روانه تختهای بیمارستانی خواهند شد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ در بازدید مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت از بیمارستان علی بن ابیطالب زاهدان(ع)و مراکز خدمات جامع سلامت با اشاره به اینکه: گشاده رویی و حسن خلق، از مهمترین خصوصیات بارز ائمه اطهار بوده است اظهار داشت: گشاده رویی و ارتباط صحیح دست اندرکاران سلامت با مردم مورد تاکید ماست و پرستاران و پزشکان ما در این زمینه سرآمد هستند.

وی افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و حق دارند خدمات سلامت را با بالاترین کیفیت ضمن رعایت عدالت دریافت نمایند و لازم است پرستاران، پزشکان و همه ارائه دهندگان خدمات روند ارائه خدمات را برای مردم تشریح نمایند تا مردم از خدمات صورت گرفته و اقدامات بهداشتی و درمانی اطلاع داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با  تقدیر از مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت بیان داشت:  نظارت و بازرسی بر ارزیابی و عملکرد تیم های سلامت، تحلیل واقعیت های روز نظام سلامت و افقی روشن در مسیر برنامه ریزی برای فردایی بهتر است.


دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد:  وجود مرز مشترک وطولانی با دو کشور افغانستان و پاکستان و همچنین تردد غیر مجاز اتباع بیگانه نقش بسزایی در بروز و شیوع انواع بیماری های واگیر داشته است و از طرفی موجب تشدید حوادث ترافیکی در استان با تحمیل  هزینه هایی سنگین به  نظام سلامت  می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت از مرکز خدمات جامع سلامت ولی عصر (ع) نیز گفت: برخورداری مردم از  خدمات یکسان  سلامت در مناطق حاشیه شهرهای استان  از اولویت های ماست و در این زمینه مراکز ما از نظر تجهیزات و کیفیت خدمات توسعه چشمگیری داشته است.

وی افزود: در بیش از 95 درصد  مراکزخدمات جامع سلامت  حاشیه شهرهای استان  خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی به مردم ارائه می گردد و این خدمات شامل( فیشور سیلانت، فلوراید تراپی، ترمیم)  سالانه دو نوبت برای همه دانش آموزان استان در مدارس نیز  اجرایی می گردد.

دکتر هاشمی شهری با بیان این مطلب که ترویج اصول پیشگیرانه سلامت از برنامه های نظام سلامت است، افزود: در صدد هستیم تا بیش از ۹۰ درصد خدمات سلامت را در مراکز جامع سلامت حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم ارائه نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه کمپین ها و برنامه های آموزشی سلامت نقش بسزایی را در ارتقای آگاهی مردم گذاشته است،  بطوریکه بر اساس گزارش  تیم های سلامت در خصوص بیماری سل  گاها با وجود سرفه های بیش از دوهفته، خود مردم به پزشک مراجعه می کنند و از علائم خود اطلاع می دهند که این امر نشانه بازدهی و اثربخشی برنامه های آموزش سلامت برای مردم است.

دکتر هاشمی شهری اهمیت دادن به  تغذیه سالم و سبک غذایی مطلوب   و ارتقای سلامت روان  را از برنامه های مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چند سال اخیر عنوان کرد و افزود:  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با جذب بیش از 30 کارشناس سلامت روان و 30 کارشناس تغذیه برنامه های مشاوره ای تغذیه سالم و سلامت روان را در مراکز خدمات جامع سلامت ترویج می کند.

شایان ذکر است: مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت،به اتفاق ریاست دانشگاه، معاون بهداشتی و مدیر بازرسی دانشگاه  از بیمارستان علی بن ابیطالب زاهدان، مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر، و تسهیلات زایمانی عمار یاسر بازدید کرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه وتنظیم: ابوالفضل امتحانی

 

 

1398/05/26   ١٠:٤٠  News  ٢٣٢٤٥

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

روش های طب مکمل تاثیر بسزایی در کاهش درد و افزایش آسایش بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه دارد
80 میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نقدی دست اندرکاران سلامت سراوان به هم استانی های عزیز مناطق سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان
قول مساعد اعضای هیأت بورد ایمونولوژی پزشکی برای راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته ایمونولوژی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رمز و رازهای شیر مادر
خدمات مراقبتی مادران باردار، بیماریابی، ارزیابی آب و مواد غذایی از برنامه های مهم تیم های سلامت خاش به مناطق سیل زده جنوب استان
فراخوان اهدای خون توسط کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انتصاب سرپرست بیمارستان رازی سراوان
انتصاب سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان سراوان
اعلام آمادگی مدیریت امور آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در راستای پشتیبانی تشخیصی بیماری های عفونی ناشی از سیل در سیستان و بلوچستان
آغاز مرحله اول عملیات تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در استان سیستان وبلوچستان
مراقبت های منسجم دوران بارداری به 64 مادر باردار منطقه دهپابید خاش، ماهانه با حدود 20 زایمان بهداشتی در مرکز تسهیلات زایمانی دهپابید خاش
آغاز نسل چهارم اعتبار بخشی ملی مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با سراسر کشور با بازدید از بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) زاهدان
کسب مقام اول مسابقات قهرمانی بدمینتون استان به همت تیم بدمینتون بانوان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پرستاری در بخش دیالیز معجونی از مهارت و تخصص در ارائه خدمات به بیمار
تربیت نیروی انسانی کارآمد، اخلاق مدار و متعهد به موازین اسلامی از رسالت های گروههای معارف در دانشگاههاست
راه اندازی بخش بینایی سنجی در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه؛ به زودی
تا آخرین لحظات از سلامت هم استانی های عزیز گرفتار در سیل صیانت می کنیم.
افتتاح اولین درمانگاه موسسه خیریه محکم کشور در زاهدان
اعزام تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناطق سیل زده جنوب استان
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان میزبان مدیران ، اعضای هیات علمی و اساتید گروه های معارف اسلامی دانشگاه های سراسر استان در قالب کارگاه معرفت افزایی و تربیت دینی در تراز انقلاب اسلامی

محتوای مرتبط