اخبار > با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.

با رعایت اصول پیشگیرانه و آموزش های مستمر  سلامت، مشارکت و همراهی مردم و ارتقای  کیفیت خدمات سطح اول، قطعا بیماران کمتری روانه تختهای بیمارستانی خواهند شد.

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛ در بازدید مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت از بیمارستان علی بن ابیطالب زاهدان(ع)و مراکز خدمات جامع سلامت با اشاره به اینکه: گشاده رویی و حسن خلق، از مهمترین خصوصیات بارز ائمه اطهار بوده است اظهار داشت: گشاده رویی و ارتباط صحیح دست اندرکاران سلامت با مردم مورد تاکید ماست و پرستاران و پزشکان ما در این زمینه سرآمد هستند.

وی افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و حق دارند خدمات سلامت را با بالاترین کیفیت ضمن رعایت عدالت دریافت نمایند و لازم است پرستاران، پزشکان و همه ارائه دهندگان خدمات روند ارائه خدمات را برای مردم تشریح نمایند تا مردم از خدمات صورت گرفته و اقدامات بهداشتی و درمانی اطلاع داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با  تقدیر از مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت بیان داشت:  نظارت و بازرسی بر ارزیابی و عملکرد تیم های سلامت، تحلیل واقعیت های روز نظام سلامت و افقی روشن در مسیر برنامه ریزی برای فردایی بهتر است.


دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد:  وجود مرز مشترک وطولانی با دو کشور افغانستان و پاکستان و همچنین تردد غیر مجاز اتباع بیگانه نقش بسزایی در بروز و شیوع انواع بیماری های واگیر داشته است و از طرفی موجب تشدید حوادث ترافیکی در استان با تحمیل  هزینه هایی سنگین به  نظام سلامت  می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت از مرکز خدمات جامع سلامت ولی عصر (ع) نیز گفت: برخورداری مردم از  خدمات یکسان  سلامت در مناطق حاشیه شهرهای استان  از اولویت های ماست و در این زمینه مراکز ما از نظر تجهیزات و کیفیت خدمات توسعه چشمگیری داشته است.

وی افزود: در بیش از 95 درصد  مراکزخدمات جامع سلامت  حاشیه شهرهای استان  خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی به مردم ارائه می گردد و این خدمات شامل( فیشور سیلانت، فلوراید تراپی، ترمیم)  سالانه دو نوبت برای همه دانش آموزان استان در مدارس نیز  اجرایی می گردد.

دکتر هاشمی شهری با بیان این مطلب که ترویج اصول پیشگیرانه سلامت از برنامه های نظام سلامت است، افزود: در صدد هستیم تا بیش از ۹۰ درصد خدمات سلامت را در مراکز جامع سلامت حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم ارائه نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه کمپین ها و برنامه های آموزشی سلامت نقش بسزایی را در ارتقای آگاهی مردم گذاشته است،  بطوریکه بر اساس گزارش  تیم های سلامت در خصوص بیماری سل  گاها با وجود سرفه های بیش از دوهفته، خود مردم به پزشک مراجعه می کنند و از علائم خود اطلاع می دهند که این امر نشانه بازدهی و اثربخشی برنامه های آموزش سلامت برای مردم است.

دکتر هاشمی شهری اهمیت دادن به  تغذیه سالم و سبک غذایی مطلوب   و ارتقای سلامت روان  را از برنامه های مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در چند سال اخیر عنوان کرد و افزود:  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با جذب بیش از 30 کارشناس سلامت روان و 30 کارشناس تغذیه برنامه های مشاوره ای تغذیه سالم و سلامت روان را در مراکز خدمات جامع سلامت ترویج می کند.

شایان ذکر است: مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت،به اتفاق ریاست دانشگاه، معاون بهداشتی و مدیر بازرسی دانشگاه  از بیمارستان علی بن ابیطالب زاهدان، مرکز خدمات جامع سلامت ولیعصر، و تسهیلات زایمانی عمار یاسر بازدید کرد.

 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

تهیه وتنظیم: ابوالفضل امتحانی


٢٣٢٤٥ - 1398/05/26

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

زمان ، مکان و مدارک جهت ثبت نام از پذیرفته شدگان آزمون پذیرش دستیار تخصصی دندانپزشکی سال 98
اطلاعیه 2 / مدارک ، مکان و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 99 – 98
مشارکت کاروان سلامت هلال احمر استان مرکزی با شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران برای ارائه خدمات تخصصی در منطقه پسکوه
انتخاب دبیر منتخب منطقه هشت کشوری و ارزیاب نهمین دوره رتبه‌بندی شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی از زاهدان
برگزاری آزمون پذیرش دانش آموز بهیاری برای دبیرستانهای سراوان وخاش با حضور 500 شرکت کننده
آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای شروع سال تحصیلی جدید
معدوم سازی بیش از 4000 کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی تاریخ مصرف گذشته در زاهدان
شفاف سازی در پرداخت های پرسنلی نیروهای شرکتی، وظیفه اصلی شرکت های خصوصی
کیف و کفش استاندارد ضامن سلامتی دانش آموزان
پلمپ قنادی در خاش
آغاز فرایند اعتبار بخشی دوره آموزش پزشکی عمومی در زاهدان
کسب مجدد رتبه عالی توسط آزمایشگاه مرجع منطقه ای سل زاهدان
راه اندازی مهد کودک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با آغاز سال تحصیلی
اعضاء هیئت علمی سرمایه های بی بدیل انسانی برای توسعه شاخص های مدیریتی در نظام سلامت هستند
اعزام به موقع مادران باردار به بیمارستان و کاهش مرگ مادران
آغاز به کار استخر مجموعه ورزشی شهید ویزش فر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان آزمون سراسری در کلیه مقاطع کاردانی-کارشناسی – دکتری و همچنین کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 99 – 98
تشکری متفاوت، با هدیه ای متفاوت
بررسی شنوایی نوزادان در بدو تولد در تسهیلات زایمانی شهر زاهدان
روزی پر ازدحام در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش با مراجعه حدود 600 نفر به اورژانس بیمارستان

محتوای مرتبط