اخبار > راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است

 

برگزاری 4 دوره از فن بازار ملی سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تهران ذخیره ارزشمندی از تجارب را برای این موسسه علمی به بار آورده است.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام این مطلب گفت: در چهارمین دوره فن بازار ملّی سلامت که در تهران برگزار شد کاربستی (Panel) تحت عنوان نوآوری و انتقال فن آوری برگزار شد که راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری (TTO) در دانشگاه علوم پزشکی تهران را به دنبال داشت.
دکتر محمد رضا منظّم با تشریح اهمیت برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه گفت: ما از روز اول می دانستیم که تبدیل اطلاعات علمی و تحقیقاتی به محصول نهائی و بازار یابی و تجاری سازی این محصولات کاری بسیار دشوار و زمان بر است اما با امید و اعتماد این حرکت را شروع کرده ایم و بعد از برگزاری 4 دوره از فن بازار ملی سلامت به جرات می توانیم بگوئیم که این رویداد یکی از بهترین راهبردها برای برقراری این ارتباط نظام مند و مستمر محسوب می شود.
وی با تشریح ساختار فن بازار ملی سلامت گفت: این رویداد یک همایش پژوهشی معمولی نیست و محققان، ایده پردازان، فعالان نظام سلامت و حتی سرمایه گذاران و تولید کنندگان محصولات سلامت محور در یک فضای علمی حضور می یابند و این رویداد کم نظیر امکان ارتباط و تعامل محققان و نوآوران با مشتریان خدمت گیرندگان و به باروری و توسعه ایده ها و محصولات دانش بنیان را فراهم می کند.
دکتر منظم با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که بر علیه کشورمان اعمال شده است حمایت از تولید کنندگان ایرانی کالا و خدمات را یک ضرورت برشمرد و افزود: یکی از کارکردهای مثبت این فن بازار را می توان معرفی ایده ها و فرایندهای نو و خلاقانه به تولید کنندگان برشمرد که هم بر صنایع تولیدی و خدماتی حوزه سلامت، و هم به فن آوران و مخترعین این حوزه کمک خواهد کرد.
مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه علت انتخاب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان میزبان پنجمین دوره از فن بازار ملّی سلامت گفت: این دانشگاه برای اولین بار متقاضی برگزاری فن بازار ملی سلامت در خارج از تهران شد و در ارزیابی هایی که صورت گرفت توان و ظرفیت این دانشگاه و مرکز رشد فن آوری آن برای برگزاری این رویداد مفید علمی محرز شد.
دکتر منظم با اظهار خرسندی از درخواست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای برگزاری پنجمین دوره فن بازار ملی سلامت این روز را یکی از روزهای به یادماندنی دوران خدمت خود عنوان کرد و گفت: مطمئناً میزبانی دانشگاه هایی به جز دانشگاه علوم پزشکی تهران و به خصوص دانشگاه های توانمند مستقر در خارج از تهران می تواند به انتقال تجربه و توسعه دانش کاربردی در این دانشگاه ها کمک کند و یکی از دلایلی که با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موافقت کردیم نیز همین مورد است.
پنجمین فن بازار ملّی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار برگزار خواهد شد و صاحبان ایده، فن آوران و مخترعان حوزه سلامت تا اوایل مهرماه مهلت دارند تا حضور خود را در این رویداد اعلام نمایند.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه "پنجمین فن بازار ملّی سلامت" به نشانی http://htcd.tums.ac.ir/5htm98/default.aspx?language=1 مراجعه کرد.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان٢٣٢٣٤ - 1398/05/23

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اطلاعیه 2 / مدارک ، مکان و زمان ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال تحصیلی 99 – 98
مشارکت کاروان سلامت هلال احمر استان مرکزی با شبکه بهداشت و درمان سیب و سوران برای ارائه خدمات تخصصی در منطقه پسکوه
انتخاب دبیر منتخب منطقه هشت کشوری و ارزیاب نهمین دوره رتبه‌بندی شورای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی از زاهدان
برگزاری آزمون پذیرش دانش آموز بهیاری برای دبیرستانهای سراوان وخاش با حضور 500 شرکت کننده
آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای شروع سال تحصیلی جدید
معدوم سازی بیش از 4000 کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی تاریخ مصرف گذشته در زاهدان
شفاف سازی در پرداخت های پرسنلی نیروهای شرکتی، وظیفه اصلی شرکت های خصوصی
کیف و کفش استاندارد ضامن سلامتی دانش آموزان
پلمپ قنادی در خاش
آغاز فرایند اعتبار بخشی دوره آموزش پزشکی عمومی در زاهدان
کسب مجدد رتبه عالی توسط آزمایشگاه مرجع منطقه ای سل زاهدان
راه اندازی مهد کودک در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همزمان با آغاز سال تحصیلی
اعضاء هیئت علمی سرمایه های بی بدیل انسانی برای توسعه شاخص های مدیریتی در نظام سلامت هستند
اعزام به موقع مادران باردار به بیمارستان و کاهش مرگ مادران
آغاز به کار استخر مجموعه ورزشی شهید ویزش فر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان آزمون سراسری در کلیه مقاطع کاردانی-کارشناسی – دکتری و همچنین کارشناسی ناپیوسته سال تحصیلی 99 – 98
تشکری متفاوت، با هدیه ای متفاوت
بررسی شنوایی نوزادان در بدو تولد در تسهیلات زایمانی شهر زاهدان
روزی پر ازدحام در بیمارستان امام خمینی(ره) خاش با مراجعه حدود 600 نفر به اورژانس بیمارستان
کامل بودن مدارک برای پرداخت به موقع هزینه ها توسط شرکت بیمه تکمیلی ضرورت دارد

محتوای مرتبط