اخبار > چیلر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


چیلرها و سامانه های سرمایشی بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است

تعمیرات دوره ای و بازدیدهای فنی سامانه سرمایش بیماستان علی ابن ابی طالب(ع) قبل از فصل گرما به طورکامل انجام شده و در حال حاضر این سامانه با تمام ‌ظرفیت در حال فعالیت است.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: در چند روز اخیر و به دنبال موج بی سابقه گرما و با توجه به عدم تکافوی آب مورد نیاز این سامانه از سیستم لوله کشی شهری، آب مورد نیاز این سامانه نیز با استفاده از تانکرهای بخش خصوصی به بیمارستان حمل می شود.
دکتر مجید یوسفی در خصوص آخرین وضعیت سامانه سرمایش مرکزی بیمارستان گفت: این سامانه که همزمان با افتتاح بیمارستان در سال 1383 فعال شده است همه ساله در فصل گرما به دلائل فنی از قبیل فرسودگی و افزایش قابل ملاحظه جمعیت بیماران و همراهیان دچار افت کارکرد می شود امّا با وجود آنکه در چند روز اخیر به طور همزمان با موج گرمای بی سابقه هوا و کمبود آب شیرین مواجه بودیم، خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شده وضعیت سرمایش این بیمارستان در تابستان امسال از سال گذشته بهتر شده است.
وی افزود: در سال گذشته با پی گیری ریاست محترم دانشگاه قسمت های اصلی این سیستم سرمایشی با صرف اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به طور اساسی تعمیر، رسوب زدائی و اورهال شد و علاوه بر تعمیر یک واحد چیلر، 2 دستگاه رسوب زدا و تعدادی مبدّل حرارتی نیز به این مجموعه اضافه گردید.
دکتر یوسفی در گفتگو با خبرنگار وبدا در زاهدان با اشاره به استفاده از نظرات تیم خبره ای از کارشناسان فنی و تاسیساتی استان و کشور برای افزایش راندمان این سامانه گفت: با توجه به مساحت و گستردگی بیمارستان، هزینه تعمیر و نگهداری ماهیانه این سامانه بیش از 3000 میلیون ریال است که شامل آب مصرفی، سوخت، رسوب زدایی، قطعات یدکی و هزینه نگهداری می باشد.
وی افزود؛ اصلاح کلّی و تعویض این سامانه با سیستم های جدیدی که بدون استفاده از آب اقدام به سرمایش محیط می کنند حداقل 100 میلیارد ریال هزینه دارد و پی گیری های متعددی در زمینه تامین این اعتبار انجام شده تا سامانه ای مطابق با نیازهای واقعی بیمارستان و منطبق بر وضعیت اقلیمی و جوی گرم و خشک زاهدان در این بیمارستان نصب شود.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تا زمان تامین این میزان اعتبار ، اقدامات مستمر و متعددی برای افزایش بهره وری از سامانه موجود، تخصصی کردن شرکت های پیمانکار و همچنین تهیه و نصب وسائل سرمایشی ثابت و متحرک در قسمت های مختلف بیمارستان در حال انجام است.
به گفته دکتر یوسفی دمای آسایش در بخش های بستری 24 درجه سانتیگراد است که در بسیاری از قسمت های بیمارستان این دما تامین می شود امّا در برخی از اتاق ها که در قسمت انتهائی سامانه مستقر هستند برای کاهش دما، وسایل سرمایشی دیگری مانند پنکه نیز تهیه شده است تا در صورت تمایل بیماران و همراهیان مورد استفاده قرار گیرد و همانگونه که در کلیپی که چند روز پیش منتشر شده است نیز مشاهده می شود در یکی از اتاق های بستری همراهیان بیمار تمایلی به روشن نمودن پنکه نداشتند و پنکه نصب شده خاموش بود.
مدیر درمان دانشگاه با اشاره به ادعای مطرح شده در زمینه نصب کولرهای گازی در محل استقرار کارکنان بیمارستان نیز گفت: با وجود آنکه تامین دمای مطلوب برای فعالیت کارکنان پرتلاش بیمارستان را هم مانند بیماران وظیفه خود می دانیم، امّا جانمائی و تعیین محل نصب گولرهای آبی و گازی به شکلی انجام شده است تا بیشترین تعداد بیماران، مراجعان و کارکنان از این امکانات سرمایشی استفاده کنند.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 

 

 

1398/04/27   ٠٨:٠٣  News  ٢٢٩٧٠

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

اولین بانک شیر مادر در سطح استان راه اندازی خواهد شد
آموزش های چهره به چهره به مردم درخصوص آنفلوانزا توسط داوطلبین سلامت
تجلیل رئیس دانشگاه از اعضای کانون دانشجوئی هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به سبب درخشش در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگی-هنری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تاکید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر ضرورت ارائه تمام خدمات بر طبق مجوز درمانگاه های غیردانشگاهی شبانه روزی
تخصیص 20 درصد تخفیف جهت شرکت خانواده دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در کنسرت شهاب مظفری
تخصیص شرایط ویژه خرید محصولات مدیران خودرو به کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
مصرف خودسرانه داروهای ضد ویروسی علاوه بر عوارض جسمی، مقاومت داروئی جامعه را افزایش می دهد
سنگ تمام صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان برای ارتقاء سواد سلامت هموطنان و معرفی راه های پیشگیری از آنفلوآنزا
راه اندازی بخش اضطراری باظرفیت 36 تخت بستری در بیمارستانهای علی بن ابی طالب (ع) و بوعلی زاهدان و آمادگی حوزه معاونت درمان برای پذیرش موج گسترده بیماران ، تعداد پزشکان کشیک در اورژانس ها به 2 برابر افزایش یافته است.
برنامه ریزی مستمر و آمادگی علمی برای برخورد با همه گیری سالیانه آنفلو آنزا میزان مرگ و میر را کاهش می دهد.
تسریع در روند تشخیص و درمان بیماری آنفلو آنزا با استقرار آزمایشگاه منطقه ای آنفلوانزا در زاهدان
حفظ سلامت مادران باردار مهم است و در شرایط شیوع بیماری ها، مهمتر
برگزاری دومین اردوی جهادگران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در منطقه کوه خواجه زابل
موارد محتمل، مشکوک و قطعی آنفلو آنزا در پایگاه های دیده ور نظام سلامت رصد می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر ماه روز دانشجو پیامی صادر کرد:
"واکسیناسیون" تنها یکی از راه های پیشگیری از آنفلوآنزاست
دیدار اعضای حوزه مشارکتهای اجتماعی با اعضای انجمن کوتاه قامتان بلند همت استان به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولین
کاهش درصد معتادین تزریقی با تجویز داروهای خوراکی و متادون و برگرداندن آنان به درون جامع از راهبردهای مراکز کاهش آسیب است.
پرداخت 4 میلیارد و 39 میلیون ریال وام دانشجوئی از ابتدای سال به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
دهیاران و شوراهای محلی سراوان بعنوان مبلغان بهداشت در کنار دست اندرکاران سلامت در ترویج آموزش های پیشگیری از آنفلو آنزا مشارکت می کنند.

محتوای مرتبط