اخبار > چیلر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


چیلرها و سامانه های سرمایشی بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است

تعمیرات دوره ای و بازدیدهای فنی سامانه سرمایش بیماستان علی ابن ابی طالب(ع) قبل از فصل گرما به طورکامل انجام شده و در حال حاضر این سامانه با تمام ‌ظرفیت در حال فعالیت است.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: در چند روز اخیر و به دنبال موج بی سابقه گرما و با توجه به عدم تکافوی آب مورد نیاز این سامانه از سیستم لوله کشی شهری، آب مورد نیاز این سامانه نیز با استفاده از تانکرهای بخش خصوصی به بیمارستان حمل می شود.
دکتر مجید یوسفی در خصوص آخرین وضعیت سامانه سرمایش مرکزی بیمارستان گفت: این سامانه که همزمان با افتتاح بیمارستان در سال 1383 فعال شده است همه ساله در فصل گرما به دلائل فنی از قبیل فرسودگی و افزایش قابل ملاحظه جمعیت بیماران و همراهیان دچار افت کارکرد می شود امّا با وجود آنکه در چند روز اخیر به طور همزمان با موج گرمای بی سابقه هوا و کمبود آب شیرین مواجه بودیم، خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شده وضعیت سرمایش این بیمارستان در تابستان امسال از سال گذشته بهتر شده است.
وی افزود: در سال گذشته با پی گیری ریاست محترم دانشگاه قسمت های اصلی این سیستم سرمایشی با صرف اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به طور اساسی تعمیر، رسوب زدائی و اورهال شد و علاوه بر تعمیر یک واحد چیلر، 2 دستگاه رسوب زدا و تعدادی مبدّل حرارتی نیز به این مجموعه اضافه گردید.
دکتر یوسفی در گفتگو با خبرنگار وبدا در زاهدان با اشاره به استفاده از نظرات تیم خبره ای از کارشناسان فنی و تاسیساتی استان و کشور برای افزایش راندمان این سامانه گفت: با توجه به مساحت و گستردگی بیمارستان، هزینه تعمیر و نگهداری ماهیانه این سامانه بیش از 3000 میلیون ریال است که شامل آب مصرفی، سوخت، رسوب زدایی، قطعات یدکی و هزینه نگهداری می باشد.
وی افزود؛ اصلاح کلّی و تعویض این سامانه با سیستم های جدیدی که بدون استفاده از آب اقدام به سرمایش محیط می کنند حداقل 100 میلیارد ریال هزینه دارد و پی گیری های متعددی در زمینه تامین این اعتبار انجام شده تا سامانه ای مطابق با نیازهای واقعی بیمارستان و منطبق بر وضعیت اقلیمی و جوی گرم و خشک زاهدان در این بیمارستان نصب شود.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: تا زمان تامین این میزان اعتبار ، اقدامات مستمر و متعددی برای افزایش بهره وری از سامانه موجود، تخصصی کردن شرکت های پیمانکار و همچنین تهیه و نصب وسائل سرمایشی ثابت و متحرک در قسمت های مختلف بیمارستان در حال انجام است.
به گفته دکتر یوسفی دمای آسایش در بخش های بستری 24 درجه سانتیگراد است که در بسیاری از قسمت های بیمارستان این دما تامین می شود امّا در برخی از اتاق ها که در قسمت انتهائی سامانه مستقر هستند برای کاهش دما، وسایل سرمایشی دیگری مانند پنکه نیز تهیه شده است تا در صورت تمایل بیماران و همراهیان مورد استفاده قرار گیرد و همانگونه که در کلیپی که چند روز پیش منتشر شده است نیز مشاهده می شود در یکی از اتاق های بستری همراهیان بیمار تمایلی به روشن نمودن پنکه نداشتند و پنکه نصب شده خاموش بود.
مدیر درمان دانشگاه با اشاره به ادعای مطرح شده در زمینه نصب کولرهای گازی در محل استقرار کارکنان بیمارستان نیز گفت: با وجود آنکه تامین دمای مطلوب برای فعالیت کارکنان پرتلاش بیمارستان را هم مانند بیماران وظیفه خود می دانیم، امّا جانمائی و تعیین محل نصب گولرهای آبی و گازی به شکلی انجام شده است تا بیشترین تعداد بیماران، مراجعان و کارکنان از این امکانات سرمایشی استفاده کنند.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان

 


٢٢٩٧٠ - 1398/04/27

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

هر 8 نفر از مبتلایان به مالاریا در سیب وسوران حاملان سوخت بودند که در خاک پاکستان تردد می کردند...استمرار آموزش به حاملان سوخت در روستای رحمت آباد سیب وسوران
کشف و ضبط محموله بزرگ داروی کمیاب در زاهدان
اهداء یک دستگاه کف شور ماشینی به بیمارستان چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان توسط خیر ارجمند، حاج ابوطالب سلیمانی فر
برگزاری مراسم تکریم و معارفه ریاست بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
ارائه خدمات سلامت به 346 معتاد تزریقی مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیشرفت فیزیکی بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان به 94 درصد رسیده است
استمرار پرونده الکترونیک سلامت ونظام ارجاع موجب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد.
معیار سنجش وارزیابی خدمات، صیانت از حقوق شهروندی است.
انتصاب سرپرست بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
تقدیر هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل از حمایتهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به دلیل خدمات مطلوب به بیماران حاد و اورژانسی منطقه سیستان
فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است
با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.
ارج نهادن به خدمات همکاران ، وافزایش رضایتمندی مردم از رسالت های بازرسی وزارت بهداشت است.
فن بازار ملی سلامت اشتراک تجارب فن آورانه و نو را امکان پذیر می کند.
شناسایی بیش از 2 هزار کودک مبتلا به اضافه وزن و چاقی و ارائه مشاوره های تغذیه ای رایگان در راستای برنامه جامع پیشگیری، کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان (Iran Echo)
سیستان و بلوچستان میزبان پنجمین دوره فن بازار ملّی سلامت خواهد بود
تقدیر فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است
اعلام آمادگی توسعه همکاری حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان
انجام زایمان طبیعی بدون درد گامی مهم در حفظ سلامتی مادر ونوزاد

محتوای مرتبط