اخبار > توسعه و تحوّل در سلامت مردم رسالت مشترک همه مدیران و کارکنان دانشگاه است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


در نشست مشترک مدیران واحدهای تابعه دانشگاه عنوان شد؛
                        توسعه و تحوّل در سلامت مردم رسالت مشترک همه مدیران و کارکنان دانشگاه استدکتر سید محمد هاشمی شهری روز گذشته در سخنان مهمی به تشریح رسالت اصلی و دورنمای فعالیت دانشگاه در حوزه سلامت پرداخت.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جمع اعضاء هیئت رئیسه، روسای دانشکده ها، روسای بیمارستان ها، مدیران شبکه، مدیران ستادی و مسئولان امور مالی واحدهای تابعه دانشگاه گفت: موقعیت ها و پست های اداری تنها و تنها فرصتی برای خدمت به مردم است و  من اطمینان دارم که اعتقاد به انجام وظیفه مهمترین عامل برای پذیرش این مسئولیت هاست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود نیرو های کارشناسی و ضعف کمّی در برخورداری از نیروی انسانی توانمند گفت: یکی از مهمترین وظائف مدیران واحدهای تابعه صیانت از منابع انسانی است و به همین دلیل از روز اولی که مسئولیت ریاست دانشگاه را بر عهده گرفته ام  پایبندی به اخلاق و احترم متقابل را در همه  تعاملات با همکاران مدّ نظر داشته و همواره نیز به توانمندی و صداقت همکاران اعتقاد راسخ داشته ام.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همراهی و همفکری مجموعه کارکنان و حمایت وزیر محترم بهداشت را مهمترین سرمایه و فرصتی ارزشمند برای ادامه مسیر طولانی توسعه دانشگاه عنوان کرد و گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا با کار تیمی و همکاری و هم افزائی مقدمات عبور دانشگاه از مرحله فعلی و ورود به عرصه جدیدی از دانشگاه های نسل 3 و حتی نسل 5 را فراهم نمائیم.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه علوم ‌پزشکی بنگاه اقتصادی نیست و ما صرفا به دنبال ایجاد درآمدهای اختصاصی نیستیم امّا استمرار ارائه خدمات به مردم مستلزم رعایت مدیریت منابع و دسترسی به امکانات مالی است و به همین دلیل همه ما مدیران واحدهای تابعه موظفند تا با استفاده از اصول علم اقتصاد، امکان بهره وری مطلوب از منابع کشور را به نفع سلامت مردم فراهم نمایند.
وی با تشریح آخرین وضعیت مالی و اعتباری دانشگاه گفت: در شرایط فعلی صرفه جویی مالی و کاهش هزینه های غیر ضروری صرفا یک توصیه اداری نیست بلکه به یک الزام اجتناب ناپذیر مدیریتی تبدیل شده است.
حرکت به سمت مدیریت متمرکز خریدهای اداری، توسعه و تقویت نظارت های محیطی، توجه به واقعیت ها در قیمت گذاری کالا و خدمات و عدم افراط وتفریط در عقد قرار دادها، توجه به قوانین و مقررات و تعامل صحیح با دستگاه ها و واحدهای نظارتی، صداقت در همکاری و خدمت و عدم توجه به شایعات بی اساس و رعایت اخلاق سازمانی و حرفه ای در محیط کار و  عبور از روزمرگی و استقرار مدیریت تغییر و همکاری تمامی واحدها برای برگزاری هر چه بهتر رویداد "فن بازار ملّی سلامت"  از جمله مهمترین فرازهای سخنرانی رئیس دانشگاه در این جلسه بود.
معاون توسعه و مدیریت منابع نیز در این جلسه که شامگاه روز یکشنبه 2 تیرماه 98 برگزار شد به تشریح مهمترین تجارب و برنامه های حوزه های معاونت دانشگاه در زمینه صرفه جوئی و کاهش هزینه ها پرداخت.
دکتر سعید محمد شهنوازی با اشاره به محدودیت های اعتباری دستگاه های دولتی گفت: تمامی مسئولین واحدهای تابعه موظفند تا نسبت به تنظیم تراز مالی ۳ ماهه واحد خود اقدام‌نمایند. وی در این زمینه افزود؛ تهیه و ارسال این ترازنامه ها به ما کمک می کند تا از ظرفیت های موجود به منظور افزایش درامدهای اختصاصی دانشگاه استفاده کنیم و در صورت ضرر ده بودن فعالیت ها نیز نسبت به چاره جویی و رفع مشکل اقدام کنیم.
به گفته دکتر شهنوازی بنا به دستور رئیس دانشگاه اولویت نخست واحدهای تابعه استمرار پرداخت حقوق همکاران با اولویت نیروهای شرکتی  و خدماتی است.  وی در این زمینه افزود: بعضا مشاهده می شود که واحدهای تابعه اهتمام لازم را در زمینه پرداخت به موقع حقوق کارکنان شرکتی و خدماتی ندارند و اگر واحدها تابعه در زمینه پرداخت مطالبات نیروهای شرکتی و خدماتی مشکلی دارند مراتب را اعلام کنند.
وی تصمیمات متخده در ستاد مرکزی دانشگاه را فصل الخطاب مدیریتی برشمرد و گفت: برای پیش گیری از  هرج و مرج اداری همه ما باید خود را ملزم به پایبندی به این سلسله مراتب بدانیم.
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه با اشاره به تاکیدات و دستورات ریاست دانشگاه در زمینه دستیابی به اهداف اداری از مسیر مشارکت جمعی و تسعه روحیه مسئولیت پذیری جمعی گفت: انتظار می رود تا مدیران واحدهای تابعه نیز از تمام توان خود برای ایجاد و حفظ فضای آرام اداری استفاده کنند.
وی در پایان گفت: متاسفانه تا کنون اقدام درخور و شایان توجهی در زمینه امور رفاهی کارکنان و اعضاء هیئت علمی صورت نگرفته است و تلاش می کنیم تا با اعتبارات موجود در این زمینه نیز برنامه ریزی و اقدام‌ کنیم.

در ادامه این جلسه مدیر پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز به تشریح اقدامات و برنامه های مرتبط با افتتاح و راه اندازی ساختمان جدید ستاد مرکزی دانشگاه پرداخت.
دکتر ملک کیانی راه اندازی این ساختمان را یکی از آرزوهای دیرینه دانشگاه عنوان کرد و گفت: در صورت اعمال مدیریت صحیح و همراهی همه همکاران و مدیران می توانیم شاهد ارتقاء کیفی فعالیت های اداری و پشتیبانی در این مجموعه باشیم.
وی در این زمینه گفت: تمرکز در خدمات روح و نفس واقعی این مجموعه و ساختمان  است و در صورت تمرکز صحیح در مجموعه های پشتیبانی، خدمات، نقلیه، تدارکات و امثال آن، هم صرفه جوئی در هزینه هاحاصل خواهد شد و هم رضایتمندی خدمت گیرندگان افزایش پیدا خواهد کرد.
دکتر کیانی با تشریح روند توزیع فضاهای اداری در این ساختمان گفت: توزیع این فضاها بر اساس شاخص هائی از قبیل سرانه فضای اداری هر کارمند و چارت تشکیلاتی هر واحد صورت گرفته است و در صورت نیاز به تغییر در این تقسیم بندی مراتب از طریق مدیریت پشتیبانی دانشگاه انجام خواهد شد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


    ٢٢٦٠٩ - 1398/04/03

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات
انتصاب جناب آقای دکتر شاهپور رحمانی به عنوان مشاور فن آوری اطلاعات و IT
اطلاعیه ویژه پذیرفته شدگان مرحله اول المپیاد سلامت
اجرای طرح سنجش سلامت کانون دانشجوئی سی پی آر مهرورزی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 80 نفر از ساکنان حاشیه شهر زاهدان
اعلام نتایج شمارش آراء انتخابات نظام پرستاری در سراوان
مدیر امور تحقیقات و فناوری دانشگاه؛
نتایج اولیه پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری در استان سیستان و بلوچستان حوزه زاهدان میرجاوه و خاش اعلام شد.
پیام تشکر دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تمامی تلاشگرانی که در پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری مشارکت داشتند
بازدید نماینده مردم شریف زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری ....فلسفه انتخابات نظام پرستاری انتخاب تاثیر گذارترین افراد، از میان بهترین هاست.
عدم رعایت بهداشت فردی و اصول ایمنی عامل ابتلای 5 نفر از دامداران شهرک دامداران زاهدان به تب کریمه کنگو (CCHF)
زنان بارداری که به دلیل عدم مراجعه مرتب به پزشک به زنان باردار پرخطر تبدیل می شوند.
افزایش تعداد مراجعات درمانی ناشی از زخم های دیابتی به بیمارستان بوعلی زاهدان / مبتلایان به دیابت، زخم ها را جدی بگیرند

محتوای مرتبط