اخبار > آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


آغاز طرح مداخله ای بهداشت حرفه ای و سلامت محیط کار اولین برنامه رسمی هفته سلامت سال 1398 در زاهدان


افتتاح نمایشگاه بهداشت حرفه ای وطب کار با محوریت ایمنی شغلی و بهداشت حرفه ای با هدف صیانت از نیروهای مولد و ارتقای سطح سلامت کارگران واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی در حاشیه شهر زاهدان نخستین برنامه رسمی هفته سلامت در زاهدان و آغاز آغاز رسمی این طرح مداخله ای بود.
به گزارش روابط عمومی دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه در مراسم افتتاح نمایشگاه با بیان این مطلب که غیر قابل برگشت بودن سلامت در بیماریهای شغلی یکی از مهمترین مولفه ها و مشخصات بیماریهای شغلی است گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی کار روزانه 6 هزار نفر در جهان بر اثر بیماریهای شغلی جان خودشان را از دست می دهند. وی خاطر نشان کرد: علاوه بر جنبه های انسانی حدود 6 درصد تولید ناخالص داخلی کشورها صرف درمان و کنترل عوارض بیماریهای شغلی می شود.
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تغییرات جمعیت شناختی، توسعه و تحوّل فن آوری، تغییرات آب و هوائی و اقلیمی و همچنین تغییرات قوانین و سیاست ها اقتصادی را از مهمترین عوامل موثر بر سلامت فعالان صنعت و کارگران است. وی در این خصوص گفت: ورود نیروی کار جوانی که از تجربه کافی برخوردار نیست، پیر شدن جمعیت کار فعلی و افزایش سهم بانوان در عرصه کار و تولید مهمترین تحولات جمعیت شناختی است که بر سلامت کارگران تاثیر می گذارد.
دکتر طباطبائی افزود: موضوع دسترسی و استفاده از فن آوری های نو نیز به عنوان یک شمشیر دولبه در زمینه بهداشت حرفه ای عمل می کند. وی همچنین تغییر سیاست ها و تحولات حقوقی را عامل مهمی در تبیین وضعیت بهداشت روانی جامعه کارگری برشمرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به شعار امسال هفته سلامت که مرتبط با پوشش همگانی سلامت است گفت: نخستین برنامه این هفته را با هدف افزایش پوشش خدمات سلامت به جامعه کارگری شروع کرده ایم و نمایشگاهی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم، حامل پیامهای طب کار و معرفی جنبه های آموزشی پیشگیری از سوانح وحوادث است.
وی گفت: در حال حاضر 4600 کارگاه تولیدی تحت پوشش خدمات بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار دارند که کارشناسان حوزه سلامت محیط وحرفه ای با دغدغه مندی در زمینه کاهش مخاطرات محیط کار تلاش می کنند. دکتر طباطبائی اظهار امیدواری کرد در سالی که با عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است شاهد حفاظت و صیات بهتر از سلامت نیروی کار جامعه باشیم.
مهندس عبدالرزاق پاکزاد، مدیر گروه سلامت محیط وحرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این مراسم اظهار داشت: خدمات ایمنی و بهداشت حرفه ای از محوری ترین برنامه های سلامت محیط وکار است که تلاش می کنیم ظرفیت تاب آوری سلامت را در زمینه ارتقای کمی وکیفی خدمات بهداشت حرفه ای افزایش دهیم.
وی گفت: برنامه های آموزشی این واحد در حوزه طب کار علاوه بر هفته سلامت در طول سال و برای همه کسانی که در معرض خطرات محیط کار قرار دارند ادامه خواهد داشت.
وی از همه کارگران وکارفرمایان درخواست کرد تا با مراجعه به واحدهای خدماتی طب کار و رعایت اصول بهداشت حرفه ای مانع از وقوع سونامی بیماریهای شغلی در آینده شوند.
شایان ذکر است نمایشگاه بهداشت محیط و حرفه ای که در واقع یک مرکز جدید طب و سلامت کار است امروز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه و مصادف با دومین روز از هفته سلامت افتتاح شد و پذیرای کارگران و شاغلان حوزه صنعت و کارفرمایان زاهدان است.


روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان


٢١٦٩٣ - 1398/02/02

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

هر 8 نفر از مبتلایان به مالاریا در سیب وسوران حاملان سوخت بودند که در خاک پاکستان تردد می کردند...استمرار آموزش به حاملان سوخت در روستای رحمت آباد سیب وسوران
کشف و ضبط محموله بزرگ داروی کمیاب در زاهدان
اهداء یک دستگاه کف شور ماشینی به بیمارستان چشم پزشکی الزهرا (س) زاهدان توسط خیر ارجمند، حاج ابوطالب سلیمانی فر
برگزاری مراسم تکریم و معارفه ریاست بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان
ارائه خدمات سلامت به 346 معتاد تزریقی مواد مخدر در مراکز کاهش آسیب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
پیشرفت فیزیکی بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان به 94 درصد رسیده است
استمرار پرونده الکترونیک سلامت ونظام ارجاع موجب کاهش هزینه های سلامت خواهد شد.
معیار سنجش وارزیابی خدمات، صیانت از حقوق شهروندی است.
انتصاب سرپرست بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان
تقدیر هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل از حمایتهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، به دلیل خدمات مطلوب به بیماران حاد و اورژانسی منطقه سیستان
فن بازار ملی سلامت بازوی توانمند توسعه فن آوری و تجاری سازی وزارت بهداشت است
با ارتقای کیفیت خدمات سطح اول در مراکز جامع سلامت، قطعا افراد کمتری روانه بیمارستانها خواهند شد.
ارج نهادن به خدمات همکاران ، وافزایش رضایتمندی مردم از رسالت های بازرسی وزارت بهداشت است.
فن بازار ملی سلامت اشتراک تجارب فن آورانه و نو را امکان پذیر می کند.
شناسایی بیش از 2 هزار کودک مبتلا به اضافه وزن و چاقی و ارائه مشاوره های تغذیه ای رایگان در راستای برنامه جامع پیشگیری، کنترل اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان (Iran Echo)
سیستان و بلوچستان میزبان پنجمین دوره فن بازار ملّی سلامت خواهد بود
تقدیر فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
راه اندازی دفتر نوآوری و انتقال فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از ثمرات برگزاری فن بازار ملّی سلامت است
اعلام آمادگی توسعه همکاری حوزه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان
انجام زایمان طبیعی بدون درد گامی مهم در حفظ سلامتی مادر ونوزاد

محتوای مرتبط