اخبار > میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


خبر
                         میزان شکایات از کارکنان حرف سلامت در استان سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز است


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و جمعی از معاونین این دانشگاه در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب اسلامی زاهدان از همکاری صمیمانه سامانه قضائی استان با نظام سلامت تقدیر کردند.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در این دیدار گفت: خوشبختانه بسیاری از مسائل حقوقی و قضائی مربوط به حوزه پزشکی با همکاری خود اعضاء جامعه پزشکی و از طریق نهادهای صنفی مانند نظام پزشکی و نظام پرستاری پی گیری و حلّ می شود.
وی با اشاره به مباحثی که در زمینه نصب کارتخوان در مطب ها و واحدهای ارائه خدمات سلامت مطرح شده است گفت: بسیاری از اعضاء جامعه پزشکی در استان برای احترام و آسایش ارباب رجوع اقدام به نصب کارتخوان کرده اند و هماهنگی لازم در زمینه اجرای دستورالعمل های قانونی میان دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی صورت گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز در این دیدار گفت: خوشبتانه در سال گذشته تعداد پرونده های مربوط به تخلفات فعالان حرف پزشکی در استان سیستان و بلوچستان بسیار اندک بود که بدون شکّ  تعهد حرفه ای اعضاء جامعه پزشکی در کنار آموزش ها و نظارت های دانشگاه علوم پزشکی در این امر موثر بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد با تقدیر از خدمات ارزنده پزشکان، پرستاران، کارکنان و مدیران دانشگاه گفت: مجموعه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته خدمات ارزشمند و درخشانی را به هموطنان ارائه کردند که فعالیت اثر بخش در تعطیلات نوروز، امداد رسانی مناسب و موفق در حادثه تروریستی  محور خاش- زاهدان و حضور مسئولانه و همدلانه در حادثه آتش سوزی پیش دبستانی از جمله این خدمات ارزنده و درخشان است.
وی با اشاره با خدمات مناسب دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مردم و برخوردهای انسانی و محترمانه ای که میان خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان رخ می دهد گفت: این قبیل ارتباطات تا حدود زیادی بار رویدادهای قضائی استان را کاهش می دهد.
حجت الاسلام موحدی راد در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ قانون الزام مطب ها و مراکز عرضه خدمات سلامت به کارت خوان اشاره کرد و گفت: این موضوع با هدف صیانت از حقوق و جایگاه اجتماعی بیماران و جامعه پزشکی  از ابتدای اردیبهشت ماه در استان سیستان و بلوچستان نیز اجرا خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آشنائی تمامی افراد جامعه با اطلاعات اولیه حقوقی را ضروری عنوان کرد و گفت: بعضا شاهد هستیم که برخی از افراد و از جمله پزشکان و دندانپزشکان بدلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات در جایگاه متهم و یا مجرم به مراجع قضائی معرفی می شوند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان ضمن معرفی سامانه الکترونیکی "ثنا" گفت: تمام افراد جامعه و شهروندان جمهوری اسلامی ایران می توانند با شخصیت های حقوقی و یا حقیقی خود در این سامانه با حضور در دفاتر خدمات قضایی ثبت نام کرده و  عضو شوند.

وی اطلاع فوری و به موقع از صدور هرگونه ابلاغیه و یا احضاریه حقوقی از طریق تلفن همراه فرد ذیربط را از مزایای عضویت در این سامانه برشمرد و گفت:مواردی وجود دارد که افراد بعد از پایان مراحل تجدید نظر از حکم صادره بر علیه خود مطلع می شوند و یا در هنگام خروج از کشور از ممنوعیت خروج از کشور به دلیل برخی مسائل حقوقی و قضائی مطلع می شوند و یا در حین مسافرت با توقیف وسیله نقلیه به دلیل بدهی به اشخاص یا سازمان ها مواجه می شوند که تمام این قبیل موارد با عضویت در "سامانه ثنا" قابل پیش گیری است.
در این جلسه صمیمانه که پیش از ظهر شنبه 24 فروردین ماه برگزار شد پی گیری برخی پرونده های حقوقی دانشگاه، برنامه ریزی برای ارتباط بهتر سامانه قضائی و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه برخی پرونده های مربوط به بهداشت محیط و راه های افزایش همکاری های دو جانبه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان٢١٥٦٣ - 1398/01/25

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
چلیر و سامانه های سرمایش بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) با تمام ظرفیت در حال فعالیت است
تقدیر از خیّرین سلامت که در فرایند بیماریابی و غربالگری بیماران مبتلا به ناشنوائی و کم شنوائی مشارکت داشتند
سلامت موضوعی چند بعدی است و فقط در ارتباط با جسم معنی پیدا نمی کند
معرفی ایده های خلاقانه و محصلات کاربردی برای رفع مشکلات بیمارستان ها و مراکز درمانی در رقابت علمی "فن بازار" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
سیر ارائه خدمات ادغام یافته بهداشت ودرمان در کوتاهترین زمان، با حضور تیم های سلامت و اورژانس115 در پایگاه سلامت دانش دانشگاه سیستان و بلوچستان
از ابتدای سال 1397 تاکنون 31 نفر از اعضاء هیات علمی دانشگاه به رتبه های استادیاری، دانشیاری واستادی ارتقاء مرتبه یافته اند.
حرکت در مسیر هدفمند آبشار مراقبتهای سلامت، زمینه ساز تسریع در دستیابی به آرمانهای نظام سلامت
اطلاعیه برگزاری تور بوم گردی کرمان
برگزاری آزمون های توجیهی بدو خدمت با هدف ارتقای دانش و مهارت کارکنان تازه استخدام
تغییری مختصر در سبک والگوهای تغذیه ای مردم با کاهش 16 درصدی شاخص کم خونی
استانداردشدن تشکیلات تفصیلی واحدهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های اصیل سیستانی و بلوچی الگوی کشوری است.
یک گام تا اخذ موافقت نهایی پذیرش دستیار تخصصی در پنج رشته تخصصی جدید در دانشکده دندانپزشکی زاهدان
افزایش دو برابری میزان تحقق برنامه عملیاتی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال گذشته
ارتقاء مرتبه علمی یازده نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
کمک واحدهای صنفی به سلامت جوانان و نوجوانان سیستان و بلوچستان با پیوستن به پویش نم نم
اوج مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی را در اجرای طرح ملی کنترل فشار خون تجربه کردیم
پیام قدردانی رئیس سازمان نظام پرستاری زاهدان و توابع از حضور پر شور کادر پرستاری در پنجمین دوره انتخابات
انتصاب جناب آقای دکتر شاهپور رحمانی به عنوان مشاور فن آوری اطلاعات و IT

محتوای مرتبط