اخبار > دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سال پرتلاش و پرثمری را در حوزه طرح های عمرانی پشت سر گذاشت

آخرین اخبار و رویدادهای مهم حوزه سلامت، بهداشت و درمان


دانشگاه علوم پزشکی زاهدان سال پرتلاش و پرثمری را در حوزه طرح های عمرانی پشت سر گذاشت


در یک سال گذشته بیش از 82 طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مرحله بهره برداری رسید و به لطف خدا و تلاش همکاران سال پرتلاش و پرثمری را در زمینه اتمام طرح های عمرانی پست سر گذاشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با اعلام این مطلب گفت: این 82 طرح شامل طرح های بزرگ و متوسط بوده است و بسیاری از این طرح ها نیز حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری در جلسه تکریم و معارفه مدیران سابق و فعلی دفتر فنی و ساختمان دانشگاه و در جمع کارشناسان این دفتر ضمن تشکر از فعالیت هائی که در مدت تصدی مهندس حامد واعظی در دفتر فنی دانشگاه صورت گرفته است گفت: ساختار طرح های عمرانی در حوزه سلامت کاملا تخصصی می باشد و به همین دلیل اظهار نظر در خصوص طرح های عمرانی حوزه بهداشت و درمان نیازمند توان کارشناسی، فنی، حقوقی و اداری لازم است امّا بعضی از افراد بدون توجه به این واقعیت در زمینه مسائلی همچون سرعت پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی اظهار نظر می کنند.
وی هدف اصلی از تغییر و تحولات مدیریتی را استفاده از ظرفیت های موجود و تقویت انگیزه های کارکنان و مجموعه اداری برشمرد و گفت: نقطه آرمانی در تعاملات میان مدیران و کارشناس سازمان توجه صرف به مسائل اداری و حرفه ای است و مسائل شخصی و تصمیماتی که از دیدگاه های فردی بر می خیزد نباید در تصمیم گیری های اداری نقش داشته باشد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری با آرزوی موفقیّت برای مهندس امید اکاتی، سرپرست جدید دفتر فنی دانشگاه برخورداری از اخلاق حسنه، اشراف به مسائل قانونی و توجه به انضباط مالی را از ضروریات توفیق واحدها تابعه و از جمله دفتر فنی و ساختمان دانشگاه برشمرد و گفت: انتظار این است که تمامی کسانی که در این دفتر مشغول به کار هستند با احساس مسئولیت و تعصب حرفه ای به پیشبرد اهداف دانشگاه کمک نمایند.

وی با اشاره به کسب رتبه قابل قبول در زمینه حسابرسی مالی که برای اولین بار توسط دانشگاه کسب شده است گفت: اگرچه کسب این جایگاه در جلسه اخیر هیئت امناء تحسین و تشویق اعضاء را به دنبال داشت اما باید توجه داشته باشیم که حفظ این رتبه و وضعیت که نشان دهنده سلامت اداری و مالی دانشگاه است نیاز به استمرار نظارت ها و جدیّت همکاران حوزه معاونت توسعه در اجرای کامل قوانین مقررات و دستورالعمل ها دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به بالا بودن دامنه فعالیت و گستردگی حوزه عملکردی دفتر فنی و ساختمان اشاره کرد و گفت: در قراردادهائی که با شرکت های مشاور و پیمانکار منعقد می شود مسائلی همچون توان فنی و مالی، تجربه اجرائی و صداقت و شفافیّت در قراردادهای قبلی را مدّ نظر داشته باشید و حدود وظایف و اختیارات و تعاملات با آنها نیز کاملا مشخص باشد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری در این جلسه به جنگ ناجوانمردانه اقتصادی که به علیه کشورمان شروع شده است نیز اشاره کرد و با اظهار امیدواری قطعی در زمینه پیروزی در این جنگ اقتصادی و رسانه ای گفت: برای توفیق در این مبارزه جدّی که حداقل یک سال دیگر استمرار خواهد داشت موظف هستیم تا نسبت به صرفه جوئی در هزینه ها و کاهش فعالیت های غیر ضروری اقدام کنیم. وی افزود: با جدیّت در تلاش هستیم تا سطح پرداختی و میزان درآمد و حقوق کارکنان را حداقل به میزان فعلی حفظ کنیم و تجهیزات مصرفی و داروئی مورد نیاز بیماران را نیز تامین نمائیم و به همین دلیل مسیر جدیدی را در اجرای طرح های عمرانی پیش رو داریم.
به گفته دکتر هاشمی شهری در سال 1398 نیز سیاست صرفه جوئی کامل در هزینه های غیر ضروری با جدّیت ادامه خواهد داشت اما برخی از طرح های عمرانی که مراحل انتهائی ساخت را طی می کنند در اولویت تکمیل و تجهیز قرار دارند که بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان از جمله آنهاست.
دکتر هاشمی شهری همچنین خواستار توسعه گازکشی در واحدهای تابعه و ایجاد بستر لازم برای استفاده از انرژی گاز، اخذ مجوز های مالی برای بیمارستان 540 تختخوابی، شروع عملیات اجرائی مسکن متخصصان در بیمارستان و همچنین راه اندازی واحد نگهداشت تاسیسات و ابنیه شد و گفت: تکمیل بخش اورژانس و اتاق عمل در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) از جمله  دیگر وظائف سنگین دفتر فنی در آینده است. 

در این جلسه که صبح امروز یکشنبه 19 اسفند ماه برگزار شد، مهندس امید اکاتی سرپرست جدید دفتر فنی و ساختمان دانشگاه، تشکیل کارگروه نظارتی برای استفاده از ظرفیت های تخصصی همه همکاران دفتر فنی، بروز رسانی اطلاعات فنی و تخصصی و برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی برای همکاران و تکمیل تخصص های موجود در دفتر فنی با جذب مهندس برق را از جمله مهمترین برنامه های آتی این دفتر برشمرد است.
مشاور رئیس دانشگاه در امور فنی، مهندس شیرزائی نیز در این جلسه بر ضرورت تمرکز در فعالیت های تعمیراتی و نگهداری، استفاده از نظر اساتید کشوری در آموزش ها و تشکیل آرشیو الکترونیکی از پروژه هاو ساختمان های اصلی دانشگاه تاکید کرد.
در ابتدای این جلسه دکتر ملک کیانی، مدیر پشتیبانی دانشگاه نیز بر ضرورت توجه به مسائل تخصصی در دفتر فنی دانشگاه تاکید کرد. وی که به دلیل مرخصی معاون پشتیبانی و به جانشینی از دکتر شهنوازی در جلسه حضور داشت برای مهندس امید اکاتی آرزوی توفیق کرد.

روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 1397/12/19
٢١١٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


اخبار

اخبار جدید

فعالیت تمام کلینیک های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی در روزهای غیر تعطیل نوروزی
مدیریت زمان در درمان پیش بیمارستانی و آغاز درمان از بالین با افزوده شدن تجهیزات موقعیت یاب اتوماسیون عملیاتی اورژانس به تجهیزات اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
انجام نظارت های بهداشتی توسط مهندسین بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استفاده از دستگاه های قابل حمل نمونه برداری از مواد خوراکی و آشامیدنی
خدمات دهی به 10 بیمار قلبی در ایستگاه های سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در یک هفته گذشته
ادامه بازسازی بخش اورژانس بیمارستان علی اصغر (ع) زاهدان در تعطیلات نوروز
بهره برداری از سامانه پایش مراقبت های درمانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی زاهدان در هفته سلامت امسال
تجدید میثاق اعضای ستاد سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با مقام شامخ شهدا
پیام تسلیت رییس دانشگاه در پی حمله ناجوانمردانه افراد ناشناس به تکنسین خدوم اورژانس 115 خاش
بازرسی از 4 هزار و 295 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط اکیپ های بازرسی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
فعالیت بیش از 40 درصد داروخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ایام تعطیلات نوروزی
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸ هجری شمسی
رییس آزمایشگاه مرجع سلامت و امور آزمایشگاه های دانشگاه اعلام کرد؛
مراجعه 5 هزار و 110 نفر به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طی روز گذشته
پیام معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت روز مددکار اجتماعی
خبری خوش از ثمردهی مجموعه تلاش ها و برنامه ریزی های یکساله دانشگاه در حفظ سلامت مادران باردار:
نگذاریم تجربه تلخ بی احتیاطی چهارشنبه سوری های گذشته تکرار شود
تاکید معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر همراهی خانواده ها با فرزندان برای گذراندن چهارشنبه سوری سلامت
پیام رئیس دانشگاه و اعضاء هیئت رئیسه خطاب به همکاران محترم شاغل در بیمارستان ها، پایگاه های اورژانس، واحدهای نظارتی بهداشت محیط، مراکز خدمات جامع سلامت، مراکز تسهیلات زایمانی واحدهای تاسیساتی و پشتیبانی و سار همکارانی که در تعطیلات سال نو در خدمت هموطنان عزیز و مسافران نوروزی هستند:
در تعطیلات نوروزی امکان‌ ارتباط مستمر مردم با واحدهای ارایه دهنده خدمات سلامت وجود دارد

محتوای مرتبط